Divi - en to ms translation catalogue (4397 entries)

en: %1$s %2$s Layout
ms: Susun Atur %1$s %2$s

en: %1$s Alternating Background Color
ms: %1$s Warna Latar Belakang Bergantian

en: %1$s Archive Page
ms: Halaman Arkib %1$s

en: %1$s Attributes
ms: Atribut %1$s

en: %1$s Author
ms: Pengarang %1$s

en: %1$s Background
ms: %1$s Latar Belakang

en: %1$s Background Color
ms: %1$s Warna Latar belakang

en: %1$s Border Color
ms: %1$s Warna Sempadan

en: %1$s Border Radius
ms: %1$s Perbatasan Radius

en: %1$s Border Width
ms: %1$s Perbatasan Lebar

en: %1$s Box Shadow
ms: Box Shadow %1$s

en: %1$s Categories
ms: Kategori %1$s

en: %1$s Comment Count
ms: Bilangan Komen %1$s

en: %1$s Excerpt
ms: Petikan %1$s

en: %1$s Focus Background Color
ms: Warna Latar Belakang Fokus %1$s

en: %1$s Focus Text Color
ms: Warna Teks Fokus %1$s

en: %1$s Font
ms: %1$s Fon

en: %1$s Icon
ms: %1$s Ikon

en: %1$s Icon Color
ms: %1$s Ikon Warna

en: %1$s Icon Placement
ms: %1$s Ikon Penempatan

en: %1$s Letter Spacing
ms: %1$s Jarak Huruf

en: %1$s Line Height
ms: %1$s Tinggi Garisan

en: %1$s Link
ms: Pautan %1$s

en: %1$s Modified Date
ms: Tarikh Diubah Suai %1$s

en: %1$s Name
ms: Nama %1$s

en: %1$s Publish Date
ms: Tarikh Terbit %1$s

en: %1$s Relationship
ms: %1$s Hubungan

en: %1$s Tags
ms: Tag %1$s

en: %1$s Text Alignment
ms: %1$s Penjajaran Teks

en: %1$s Text Color
ms: %1$s Warna Teks

en: %1$s Text Size
ms: %1$s Saiz Teks

en: %1$s Title
ms: Tajuk %1$s

en: %1$s in Specific %2$s
ms: %1$s dalam %2$s Tertentu

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
ms[0]: %1$s ulasan untuk %2$s
ms[1]: %1$s ulasan untuk %2$s

en: %1$s with Specific %2$s
ms: %1$s dengan %2$s Tertentu

en: %1$s/Archive Title
ms: Tajuk %1$s/Arkib

en: %1$s: The value may not be greater than %2$d characters.
ms: %1$s: Nilai tidak boleh melebihi %2$d aksara.

en: %1$s: The value must be at least %2$d characters.
ms: %1$s: Nilai mestilah sekurang-kurangnya %2$d aksara.

en: %1s %2s Alignment
ms: Penjajaran %1s %2s

en: %1s Margin
ms: Margin %1s

en: %1s Padding
ms: Padding %1s

en: %2$s estimated time remaining: %1$dmin
ms: Anggaran masa berbaki %2$s: %1$d min

en: %d image From Unsplash
ms: Imej %d Dari Unsplash

en: %d selected
ms: %d dipilih

en: %s Admin Label
ms: Label Pentadbir %s

en: %s Alignment
ms: Penjajaran %s

en: %s Animation Delay
ms: Lengahan Animasi %s

en: %s Animation Direction
ms: Arah Animasi %s

en: %s Animation Duration
ms: Tempoh Animasi %s

en: %s Animation Intensity
ms: Keamatan Animasi %s

en: %s Animation Repeat
ms: Ulangan Animasi %s

en: %s Animation Speed Curve
ms: Lengkung Kelajuan Animasi %s

en: %s Animation Starting Opacity
ms: Kelegapan Permulaan Animasi %s

en: %s Animation Style
ms: Gaya Animasi %s

en: %s Background
ms: Latar Belakang %s

en: %s Background Color
ms: Warna Latar Belakang %s

en: %s Background Image
ms: %s Imej Latar Belakang

en: %s Background Image Blend
ms: %s Campuran Imej Latar Belakang

en: %s Background Image Position
ms: Kedudukan Imej Latar Belakang %s

en: %s Background Image Repeat
ms: Ulangan Imej Latar Belakang %s

en: %s Background Image Size
ms: Saiz Imej Latar Belakang %s

en: %s Background Mask
ms: %s Topeng Latar Belakang

en: %s Background Pattern
ms: %s Corak Latar Belakang

en: %s Background Video Height
ms: %s Tinggi Video Latar Belakang

en: %s Background Video MP4
ms: %s Video Latar Belakang MP4

en: %s Background Video Webm
ms: %s Video Latar Belakang Webm

en: %s Background Video Width
ms: %s Lebar Video Latar Belakang

en: %s Blend
ms: %s Adun

en: %s Blur
ms: %s Kabur

en: %s Border Color
ms: %s Warna Sempadan

en: %s Border Radius
ms: %s Jejari Sempadan

en: %s Border Style
ms: %s Gaya Sempadan

en: %s Border Styles
ms: %s Gaya Sempadan

en: %s Border Weight
ms: Ketebalan Sempadan %s

en: %s Border Width
ms: %s Lebar Sempadan

en: %s Bottom Sticky Limit
ms: Had Bawah Lekat %s

en: %s Box Shadow
ms: Bayang Kotak %s

en: %s Box Shadow Blur Strength
ms: %s Kekuatan Kabur Bayang-bayang Kotak

en: %s Box Shadow Horizontal Position
ms: %s Kedudukan Mendatar Bayang-bayang Kotak

en: %s Box Shadow Position
ms: %s Kedudukan Bayang-bayang Kotak

en: %s Box Shadow Spread Strength
ms: %s Kekuatan Sebaran Bayang-bayang Kotak

en: %s Box Shadow Vertical Position
ms: %s Kedudukan Menegak Bayang-bayang Kotak

en: %s Breakpoint
ms: Titik Henti %s

en: %s Brightness
ms: %s Kecerahan

en: %s Button
ms: Butang %s

en: %s CSS Class
ms: Kelas CSS %s

en: %s CSS ID
ms: ID CSS %s

en: %s Color
ms: Warna %s

en: %s Conditions
ms: Syarat %s

en: %s Contrast
ms: %s Kontras

en: %s Custom CSS
ms: CSS Tersuai %s

en: %s Default Preset
ms: Pratetap Lalai %s

en: %s Disable on
ms: %s Lumpuhkan Pada

en: %s Element Label
ms: Label Elemen %s

en: %s Font
ms: %s Fon

en: %s Font Size
ms: Saiz Fon %s

en: %s Font Style
ms: %s Gaya Fon

en: %s Font Weight
ms: %s Ketebalan Fon

en: %s Gradient Direction
ms: Arah Gradien %s

en: %s Gradient Length
ms: Panjang Gradien %s

en: %s Gradient Position
ms: Kedudukan Gradien %s

en: %s Gradient Stops
ms: Hentian Gradien %s

en: %s Gradient Type
ms: Jenis Gradien %s

en: %s Heading Level
ms: %s Tahap Tajuk

en: %s Height
ms: Ketinggian %s

en: %s Horizontal Offset
ms: Ofset Mendatar %s

en: %s Horizontal Overflow
ms: Limpahan Mendatar %s

en: %s Hue
ms: %s Rona

en: %s ID & Classes
ms: ID & Kelas %s

en: %s Icon
ms: %s Ikon

en: %s Icon Color
ms: %s Warna Ikon

en: %s Icon Placement
ms: %s Peletakan Ikon

en: %s Image Height
ms: Tinggi Imej %s

en: %s Image Horizontal Offset
ms: Ofset Mendatar Imej %s

en: %s Image Vertical Offset
ms: Ofset Menegak Imej %s

en: %s Image Width
ms: Lebar Imej %s

en: %s Interactions
ms: Interaksi %s

en: %s Invert
ms: %s Songsang

en: %s Item Indent
ms: Indent Item %s

en: %s Letter Spacing
ms: %s Jarak Huruf

en: %s Line Color
ms: %s Warna Garisan

en: %s Line Height
ms: %s Ketinggian Baris

en: %s Line Style
ms: %s Gaya Garisan

en: %s Link
ms: Pautan %s

en: %s Link Target
ms: Sasaran Pautan %s

en: %s Link URL
ms: %s Pautan URL

en: %s Margin
ms: Margin %s

en: %s Mask Aspect Ratio
ms: %s Nisbah Aspek Topeng

en: %s Mask Blend Mode
ms: %s Mod Campuran Topeng

en: %s Mask Color
ms: %s Warna Topeng

en: %s Mask Height
ms: %s Tinggi Topeng

en: %s Mask Horizontal Offset
ms: %s Ofset Mendatar Topeng

en: %s Mask Position
ms: %s Kedudukan Topeng

en: %s Mask Size
ms: %s Saiz Topeng

en: %s Mask Transform
ms: %s Transformasi Topeng

en: %s Mask Vertical Offset
ms: %s Ofset Menegak Topeng

en: %s Mask Width
ms: %s Lebar Topeng

en: %s Max Height
ms: Ketinggian Maks %s

en: %s Max Width
ms: Lebar Maks %s

en: %s Min Height
ms: Ketinggian Min %s

en: %s Module
ms: Modul %s

en: %s Motion Effect Trigger
ms: Pencetus Kesan Pergerakan %s

en: %s Name
ms: Nama %s

en: %s Not Supported
ms: %s Tidak Disokong

en: %s Offset From Surrounding Sticky Elements
ms: Ofset Daripada Elemen Lekat Sekeliling %s

en: %s Offset Origin
ms: Asal Ofset %s

en: %s Opacity
ms: %s Kelegapan

en: %s Padding
ms: Padding %s

en: %s Parallax Method
ms: %s Kaedah Parallax

en: %s Pattern Blend Mode
ms: %s Mod Campuran Corak

en: %s Pattern Color
ms: %s Warna Corak

en: %s Pattern Height
ms: %s Tinggi Corak

en: %s Pattern Horizontal Offset
ms: %s Ofset Mendatar Corak

en: %s Pattern Repeat
ms: %s Ulang Corak

en: %s Pattern Repeat Origin
ms: %s Asal Ulangan Corak

en: %s Pattern Size
ms: %s Saiz Corak

en: %s Pattern Transform
ms: %s Transformasi Corak

en: %s Pattern Vertical Offset
ms: %s Ofset Menegak Corak

en: %s Pattern Width
ms: %s Lebar Corak

en: %s Placeholder Text
ms: Teks Pemegang Tempat %s

en: %s Position
ms: Kedudukan %s

en: %s Preset
ms: %s Pratetap

en: %s Preset 1
ms: Praset 1 %s

en: %s Presets
ms: %s Pratetap

en: %s Relationship
ms: Hubungan %s

en: %s Repeat Gradient
ms: Ulang Gradien %s

en: %s Saturate
ms: %s Ketepuan

en: %s Scroll Effects
ms: Kesan Skrol %s

en: %s Scroll Transform Effects
ms: Kesan Transformasi Tatal %s

en: %s Settings
ms: %s Tetapan

en: %s Shadow Color
ms: %s Warna Bayang-bayang

en: %s Size
ms: Saiz %s

en: %s State
ms: Keadaan %s

en: %s Sticky Bottom Offset
ms: Ofset Bawah Lekat %s

en: %s Sticky Position
ms: Kedudukan Lekat %s

en: %s Sticky Top Offset
ms: Ofset Atas Lekat %s

en: %s Style
ms: Gaya %s

en: %s Style Position
ms: %s Kedudukan Gaya

en: %s Style Type
ms: %s Jenis Gaya

en: %s Text
ms: Teks %s

en: %s Text Alignment
ms: %s Jajaran Teks

en: %s Text Color
ms: %s Warna Teks

en: %s Text Shadow
ms: Bayang Teks %s

en: %s Text Shadow Blur Strength
ms: Kekuatan Kabur Bayang Teks %s

en: %s Text Shadow Color
ms: Warna Bayang Teks %s

en: %s Text Shadow Horizontal Length
ms: Panjang Mendatar Bayang Teks %s

en: %s Text Shadow Vertical Length
ms: Panjang Menegak Bayang Teks %s

en: %s Text Size
ms: %s Saiz Teks

en: %s Toggle Gradient
ms: Togol Gradien %s

en: %s Toggle Mask
ms: %s Togol Topeng

en: %s Toggle Pattern
ms: %s Togol Corak

en: %s Top Sticky Limit
ms: Had Atas Lekat %s

en: %s Transforms
ms: Transformasi %s

en: %s Transition
ms: Peralihan %s

en: %s Transition Default and Sticky Styles
ms: Peralihan Gaya Lalai dan Lekat %s

en: %s Transition Delay
ms: Lengah Peralihan %s

en: %s Transition Duration
ms: Tempoh Peralihan %s

en: %s Transition Speed Curve
ms: Lengkung Kelajuan Peralihan %s

en: %s Use Parallax Effect
ms: %s Guna Kesan Parallax

en: %s Vertical Offset
ms: Ofset Menegak %s

en: %s Vertical Overflow
ms: Limpahan Menegak %s

en: %s Visibility
ms: Keterlihatan %s

en: %s Weight
ms: Berat %s

en: %s Width
ms: Lebar %s

en: %s Z Index
ms: Indeks Z %s

en: %s are given a border to separate them from normal text. Pick a color to use for that border.
ms: %s diberikan sempadan untuk memisahkannya daripada teks biasa. Pilih warna untuk digunakan pada sempadan tersebut.

en: %s are given a border to separate them from normal text. You can increase or decrease the size of that border using this setting.
ms: %s diberikan sempadan untuk memisahkannya daripada teks biasa. Anda boleh menambah atau mengurangkan saiz sempadan tersebut menggunakan tetapan ini.

en: %s by %s
ms: %s oleh %s

en: %s quantity
ms: Kuantiti %s

en: %s result
ms: Hasil %s

en: %s: The field is required.
ms: %s: Medan ini diperlukan.

en: %s: The selected value is invalid.
ms: %s: Nilai yang dipilih tidak sah.

en: %s: The selected value is not exist.
ms: %s: Nilai yang dipilih tidak wujud.

en: %s: The value may only contain letters and numbers.
ms: %s: Nilai hanya boleh mengandungi huruf dan nombor.

en: %s: The value may only contain letters.
ms: %s: Nilai hanya boleh mengandungi huruf.

en: %s: The value may only contain numbers.
ms: %s: Nilai hanya boleh mengandungi nombor.

en: %s: The value must be a valid email address.
ms: %s: Nilai mestilah alamat e-mel yang sah.

en: &laquo; Older Entries
ms: &laquo; Entri Lama

en: (Copy)
ms: (Salin)

en: (estimated for %s)
ms: (dianggarkan untuk %s)

en: + Select Category, Tags, ...
ms: + Pilih Kategori, Tag, ...

en: + Select posts
ms: + Pilih kiriman

en: , Reset after
ms: , Tetapkan semula selepas

en: 0 Comments
ms: 0 Komen

en: 0 comments
ms: 0 komen

en: 0 items
ms: 0 item

en: 1 Column
ms: 1 Lajur

en: 1 Comment
ms: 1 Komen

en: 1 comment
ms: 1 komen

en: 2 Column
ms: 2 Lajur

en: 2 Columns
ms: 2 Lajur

en: 3 Columns
ms: 3 Lajur

en: 3D Diamonds
ms: Berlian 3D

en: 4 Columns
ms: 4 Lajur

en: 404 Error Page
ms: Halaman Ralat 404

en: 404 Page
ms: Halaman 404

en: 404 error pages do not have editable page settings.
ms: Halaman ralat 404 tidak mempunyai tetapan halaman yang boleh diedit.

en: 5 Columns
ms: 5 Lajur

en: 6 Columns
ms: 6 Lajur

en: <p class="description">Select a menu that should be used in the module. <a href="%s" target="_blank">Click here to create new menu</a>.</p>
ms: <p class="description">Pilih menu yang hendak digunakan dalam modul. <a href="%s" target="_blank">Klik di sini untuk mencipta menu baharu</a>.</p>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ms: <span class="meta-nav">&larr;</span> Komen Lama

en: <strong>Woo Billing Address Module</strong> and <strong>Woo Shipping Address Module</strong> must be added to this page to allow users to submit orders.
ms: <strong>Woo Billing Address Module</strong> dan <strong>Woo Shipping Address Module</strong> mesti ditambah pada halaman ini untuk membolehkan pengguna menghantar pesanan.

en: <strong>Woo Billing Address Module</strong> must be added to this page to allow users to submit orders.
ms: <strong>Woo Billing Address Module</strong> mesti ditambah pada halaman ini untuk membolehkan pengguna menghantar pesanan.

en: A Module
ms: Satu Modul

en: A Post Content module is required in order to add unique content within the Theme Builder template. Once a Post Content module has been added to the template, you will be able to add unique post content within that area for each post using the template.
ms: Modul Kandungan Pos diperlukan untuk menambah kandungan unik dalam templat Theme Builder. Setelah modul Kandungan Pos ditambah pada templat, anda akan dapat menambah kandungan pos unik dalam kawasan itu untuk setiap pos menggunakan templat tersebut.

en: A Row
ms: Satu Baris

en: A Section
ms: Satu Seksyen

en: A Specific URL Parameter
ms: Parameter URL Tertentu

en: A backup exists for the Theme Builder that is newer than the version you are currently viewing. This backup was captured during your previous editing session, but you never saved it. Would you like to restore this backup and continue editing where you left off?
ms: Sandaran wujud untuk Theme Builder yang lebih baharu daripada versi yang sedang anda lihat. Sandaran ini dirakam semasa sesi penyuntingan anda sebelum ini, tetapi anda tidak pernah menyimpannya. Adakah anda mahu memulihkan sandaran ini dan terus menyunting dari tempat anda berhenti?

en: A global color can't equal itself
ms: Warna global tidak boleh sama dengan dirinya sendiri

en: A name to associate with the account when displayed in the account select field.
ms: Nama untuk dikaitkan dengan akaun apabila dipaparkan dalam medan pilih akaun.

en: ACF Groups
ms: Kumpulan ACF

en: AI Agent
ms: Ejen AI

en: AI Image
ms: Imej AI

en: AI Quick Action
ms: Tindakan Pantas AI

en: Above
ms: Di Atas

en: Above Title
ms: Atas Tajuk

en: Absolute
ms: mutlak

en: Accordion
ms: Akordion

en: Accordion Item
ms: Item Akordion

en: Accordion Items
ms: Item Akordion

en: Account
ms: Akaun

en: Account Link URL
ms: URL Pautan Akaun

en: Account Name
ms: Nama Akun

en: Action
ms: Ruang

en: Action Icons On Hover
ms: Ikon Tindakan Pada Apungan

en: Actions
ms: Tindakan

en: Activate Preset
ms: Aktifkan Pratetap

en: Active Groups
ms: Kumpulan Aktif

en: Active Link Color
ms: Warna Pautan Aktif

en: Active Menu Link
ms: Pautan Menu Aktif

en: Active Portfolio Filter
ms: Penapis Portfolio Aktif

en: Active Tab
ms: Tab Aktif

en: Active Tab Background Color
ms: Warna Latar Tab Aktif

en: Active Tab Text
ms: Teks Tab Aktif

en: Active Tab Text Color
ms: Warna Teks Tab Aktif

en: Actual Size
ms: Ukuran Aslinya

en: Add
ms: Tambah

en: Add %s
ms: Tambah %s

en: Add API Key
ms: Tambah Kunci API

en: Add Attribute
ms: Tambah Atribut

en: Add Audio
ms: Tambah Audio

en: Add Background Color
ms: Warna Latar

en: Add Background Gradient
ms: Latar Gradien

en: Add Background Image
ms: Imej Latar Belakang:

en: Add Background Mask
ms: Tambah Topeng Latar Belakang

en: Add Background Pattern
ms: Tambah Corak Latar Belakang

en: Add Background Video
ms: Tetapkan Sebagai Video Latar Belakang

en: Add Canvas
ms: Tambah Kanvas

en: Add Checkbox
ms: Tambah Kotak Semak

en: Add Column
ms: Tambah Lajur

en: Add Condition
ms: Tambah Syarat

en: Add Cookie
ms: Tambah Kuki

en: Add Custom Body
ms: Tambah Kandungan Utama Tersuai

en: Add Custom Footer
ms: Tambah Footer Tersuai

en: Add Custom Header
ms: Tambah Header Tersuai

en: Add Element
ms: Tambah Elemen

en: Add Element Above
ms: Tambah Elemen Di Atas

en: Add Element Below
ms: Tambah Elemen Di Bawah

en: Add Element Inside
ms: Tambah Elemen Di Dalam

en: Add From Library
ms: Tambah Dari Pustaka

en: Add From Sets Library
ms: Tambah Dari Pustaka Set

en: Add Fullwidth Section
ms: Tambah Seksyen Lebar Penuh

en: Add Gallery Images
ms: Imej-imej Galeri

en: Add Global Body
ms: Tambah Kandungan Utama Global

en: Add Global Color
ms: Tambah Warna Global

en: Add Global Font
ms: Tambah Fon Global

en: Add Global Footer
ms: Tambah Footer Global

en: Add Global Header
ms: Tambah Header Global

en: Add Global Image
ms: Tambah Imej Global

en: Add Global Link
ms: Tambah Pautan Global

en: Add Global Number
ms: Tambah Nombor Global

en: Add Global Text
ms: Tambah Teks Global

en: Add Grid Offset Rule
ms: Tambah Peraturan Ofset Grid

en: Add Image
ms: Imej

en: Add Interaction
ms: Tambah Interaksi

en: Add Layout
ms: Tambah Reka Letak

en: Add Media
ms: Tambah Media

en: Add Meta Query
ms: Tambah Kueri Meta

en: Add Module
ms: Tambah Modul

en: Add New
ms: Tambah Baharu

en: Add New %s
ms: Tambah %s Baharu

en: Add New %s Or Row
ms: Tambah %s Atau Baris Baharu

en: Add New Body Template
ms: Tambah Templat Kandungan Utama Baharu

en: Add New Footer Template
ms: Tambah Templat Footer Baharu

en: Add New Fullwidth Row
ms: Tambah Baris Lebar Penuh Baharu

en: Add New Global Canvas
ms: Tambah Kanvas Global Baharu

en: Add New Header Template
ms: Tambah Templat Header Baharu

en: Add New Item
ms: Tambah Perkara Baru

en: Add New Module
ms: Tambah Modul Baharu

en: Add New Module Or Row
ms: Tambah Modul Atau Baris Baharu

en: Add New Preset
ms: Tambah Pratetap Baharu

en: Add New Row
ms: Tambah Baris Baharu

en: Add New Section
ms: Tambah Bahagian Baharu

en: Add New Template
ms: Tambah Templat Baharu

en: Add New Theme Builder
ms: Tambah Theme Builder Baharu

en: Add New Theme Builder Item
ms: Tambah Item Theme Builder Baharu

en: Add Page
ms: Tambah Halaman

en: Add Placeholder Content To New Modules
ms: Tambah Kandungan Pemegang Tempat Kepada Modul Baru

en: Add Preset
ms: Tambah Pratetap

en: Add Radio
ms: Tambah Butang Radio

en: Add Regular Section
ms: Tambah Seksyen Biasa

en: Add Specialty Section
ms: Tambah Bahagian Khas

en: Add To Category
ms: Tambah Ke Kategori

en: Add To Tags
ms: Tambah Ke Tag

en: Add Video
ms: Video

en: Add a review
ms: Tambah ulasan

en: Add custom HTML after the element wrapper.
ms: Tambah HTML tersuai selepas pembalut elemen.

en: Add custom HTML before the element wrapper.
ms: Tambah HTML tersuai sebelum pembalut elemen.

en: Add from Library
ms: Tambah Dari Pustaka

en: Add to %1$s Library
ms: Tambah ke Pustaka %1$s

en: Add to Categories
ms: Tambah Ke Kategori

en: Add to Library
ms: Tambah Ke Pustaka

en: Add to Tags
ms: Tambah Ke Tag

en: Add two or more color stops to your gradient background. Each stop can be dragged to any position on the gradient bar. From each color stop to the next the color is interpolated into a smooth gradient.
ms: Tambahkan dua atau lebih hentian warna pada latar belakang kecerunan anda. Setiap hentian boleh diseret ke mana-mana kedudukan pada bar kecerunan. Dari setiap warna berhenti ke seterusnya warna diinterpolasi menjadi kecerunan licin.

en: Add/Delete Item
ms: Tambah/Padam Item

en: Added %s
ms: %s Ditambah

en: Added Column
ms: Lajur Ditambah

en: Added Flex Column
ms: Lajur Fleks Ditambah

en: Added Flex Grid
ms: Grid Fleks Ditambah

en: Added Group Preset
ms: Pratetap Kumpulan Ditambah

en: Added Module Preset
ms: Pratetap Modul Ditambah

en: Added Row
ms: Baris Ditambah

en: Added Specialty Section
ms: Bahagian Khas Ditambah

en: Added template
ms: Templat ditambah

en: Additional Information
ms: Maklumat Tambahan

en: Additional information
ms: Maklumat tambahan

en: Address Line 2
ms: Baris Alamat 2

en: Adjust how sensitive the mirror movement is to mouse position
ms: Laraskan tahap kepekaan pergerakan cermin mengikut kedudukan tetikus

en: Adjust the background style of the button by customizing the background color, gradient, and image.
ms: Laraskan gaya latar belakang butang dengan menyesuaikan warna latar belakang, kecerunan dan imej.

en: Adjust the background style of this element by customizing the background color, gradient, image, video, pattern and mask.
ms: Laraskan gaya latar belakang elemen ini dengan menyesuaikan warna latar belakang, kecerunan, imej, video, corak dan topeng.

en: Adjust the height of the featured image.
ms: Laraskan ketinggian imej yang ditampilkan.

en: Adjust the horizontal spacing between child elements. This gap applies between columns in both flex and grid layouts.
ms: Laraskan jarak mendatar antara elemen anak. Jurang ini digunakan antara lajur dalam susun atur flex dan grid.

en: Adjust the max height of the featured image.
ms: Laraskan ketinggian maksimum imej yang ditampilkan.

en: Adjust the max width of the featured image.
ms: Laraskan lebar maksimum imej yang ditampilkan.

en: Adjust the size of the carousel arrows.
ms: Laraskan saiz anak panah karusel.

en: Adjust the size of the dot navigation.
ms: Laraskan saiz navigasi titik.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
ms: Ubah jarak di antara setiap lajur dalam baris ini.

en: Adjust the vertical spacing between child elements. This gap applies between rows in both flex and grid layouts.
ms: Laraskan jarak menegak antara elemen anak. Jurang ini digunakan antara baris dalam kedua-dua susun atur flex dan grid.

en: Adjust the width of the content within the blurb.
ms: Laraskan lebar kandungan dalam blurb.

en: Adjust the width of the featured image.
ms: Laraskan lebar imej yang ditampilkan.

en: Adjusting the grayscale filter will allow you to change the color saturation of the map.
ms: Melaraskan penapis skala kelabu akan membolehkan anda mengubah tepu warna peta.

en: Admin Label
ms: Label Admin

en: Administrator
ms: Pentadbir

en: Advanced
ms: Maju

en: Advanced Settings
ms: Tetapan Lanjutan

en: After
ms: Selepas

en: After Every 10th Action
ms: Selepas Setiap Tindakan Ke-10

en: After Every 20th Action
ms: Selepas Setiap Tindakan ke-20

en: After Every 30th Action
ms: Selepas Setiap Tindakan ke-30

en: After Every 40th Action
ms: Selepas Setiap Tindakan ke-40

en: After Every Action
ms: Selepas Setiap Tindakan

en: After Image
ms: Imej Selepas

en: After Label
ms: Label Selepas

en: After Number of Times
ms: Selepas Bilangan Kali

en: Alert
ms: Amaran

en: Align Columns
ms: Jajarkan Lajur

en: Align Content
ms: Jajarkan Kandungan

en: Align Items
ms: Jajarkan Item

en: Align Self
ms: Jajarkan Sendiri

en: Align grid items within their cells horizontally. Controls how items are positioned along the inline (row) axis within their grid area, offering options like start, center, end, and stretch.
ms: Jajarkan item grid dalam selnya secara mendatar. Mengawal cara item diposisikan sepanjang paksi sebaris (baris) dalam kawasan gridnya, menawarkan pilihan seperti mula, tengah, akhir dan regang.

en: Align image to the left, right or center.
ms: Jajarkan imej ke kiri, kanan atau tengah.

en: Align the %1$s to the left, right, center or justify.
ms: Jajarkan %1$s ke kiri, kanan, tengah atau membenarkan.

en: Align the %s to the left, right, center or justify.
ms: Jajarkan %s ke kiri, kanan, tengah atau jajar sama.

en: Align the module to the left, right or center.
ms: Selaraskan modul ke kiri, kanan atau tengah.

en: Align this item within its grid cell horizontally.
ms: Jajarkan item ini secara mendatar dalam sel gridnya.

en: Align this item within its grid cell vertically.
ms: Jajarkan item ini secara menegak dalam sel gridnya.

en: Align to the left, right, center or justify.
ms: Jajarkan ke kiri, kanan, tengah atau jajar sama.

en: Align you button to the left, right or center of the module.
ms: Jajarkan butang anda ke kiri, kanan atau tengah modul.

en: Align your button to the left, right or center of the module.
ms: Selaraskan butang anda ke kiri, kanan atau pusat modul.

en: Alignment
ms: Penjajaran

en: All
ms: Semua

en: All
ms: Semua

en: All %1$s
ms: Semua %1$s

en: All %1$s Pages
ms: Semua Halaman %1$s

en: All Archive Pages
ms: Semua Halaman Arkib

en: All Attributes
ms: Semua Atribut

en: All Author Pages
ms: Semua Halaman Pengarang

en: All Body Templates
ms: Semua Templat Kandungan Utama

en: All Borders
ms: Semua Sempadan

en: All Categories
ms: Semua Kategori

en: All Containers
ms: Semua Bekas

en: All Date Pages
ms: Semua Halaman Tarikh

en: All Day
ms: Sepanjang hari

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
ms: Semua pengguna Divi boleh menyimpan sehingga %s item ke Divi Cloud mereka secara percuma. Untuk menyimpan lebih banyak item ke cloud anda dan membuka storan tanpa had, naik taraf keahlian Divi Cloud anda hari ini. Jika anda membina laman web Divi sebagai kerjaya, Divi Cloud ialah add-on yang hebat dan sangat menjimatkan masa. Anda pasti akan menyukainya!

en: All Elements
ms: Semua Elemen

en: All Footer Templates
ms: Semua Templat Footer

en: All Header Templates
ms: Semua Templat Header

en: All Modified Fields
ms: Semua Medan Diubah Suai

en: All Modules
ms: Semua Modul

en: All Option Groups
ms: Semua Kumpulan Pilihan

en: All Presets
ms: Semua Pratetap

en: All Templates
ms: Semua Templat

en: All Theme Builder Items
ms: Semua Item Theme Builder

en: All Theme Builders
ms: Semua Theme Builders

en: All Variables
ms: Semua Pembolehubah

en: All available options selected
ms: Semua pilihan yang tersedia dipilih

en: All content created in the Divi Builder will be lost. Previous content will be restored. Do you wish to proceed?
ms: Semua kandungan yang dicipta dalam Divi Builder akan hilang. Kandungan sebelumnya akan dipulihkan. Adakah anda mahu meneruskan?

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
ms: Semua kandungan halaman semasa anda akan hilang. Adakah anda ingin teruskan?

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
ms: Semua tetapan peranan semasa anda akan ditetapkan kepada lalai. Adakah anda mahu meneruskan?

en: All options selected. Type to add custom tags.
ms: Semua pilihan dipilih. Taip untuk menambah tag tersuai.

en: All values must have units
ms: Semua nilai mesti mempunyai unit

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here.
ms: Semua video harus dimuat naik dalam kedua format MP4 .MP4. Untuk memastikan keserasian maksimum dalam semua pelayar. Muat naik versi MP4 di sini.

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here.
ms: Semua video harus dimuat naik dalam kedua format MP4 .MP4. Untuk memastikan keserasian maksimum dalam semua pelayar. Muat naik versi .WEBM di sini.

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
ms: Benarkan video untuk dijedakan oleh pemain yang lain apabila video mula dimainkan.

en: Allow video to be paused while it is not in the visible area.
ms: Benarkan video untuk dijedakan oleh pemain yang lain apabila video mula dimainkan.

en: Allowed Symbols
ms: Benarkan Simbol

en: Alphanumeric Only (A-Z, 0-9)
ms: Angka Abjad hanya (A-Z, 0-9)

en: Also Save All %d Modules as Individual Items
ms: Juga Simpan Semua %d Modul Sebagai Item Individu

en: Also Save All %d Rows as Individual Items
ms: Juga Simpan Semua %d Baris Sebagai Item Individu

en: Also Save All %d Sections as Individual Items
ms: Juga Simpan Semua %d Seksyen Sebagai Item Individu

en: An active link is the page currently being visited. You can pick a color to be applied to active links to differentiate them from other links.
ms: Pautan aktif adalah halaman yang sedang dikunjungi. Anda boleh memilih warna yang akan digunakan untuk pautan aktif untuk membezakannya daripada pautan lain.

en: An error has occurred while saving the Global Presets settings. Various problems can cause a save to fail, such as a lack of server resources, firewall blockages or plugin conflicts or server misconfiguration. You can try saving again by clicking Try Again, or you can download a backup of your unsaved defaults by clicking Download Backup. A backup can be helpful when contacting our Support Team.
ms: Ralat telah berlaku semasa menyimpan tetapan Pratetap Global. Pelbagai masalah boleh menyebabkan simpanan gagal, seperti kekurangan sumber pelayan, sekatan tembok api atau konflik pemalam atau salah konfigurasi pelayan. Anda boleh cuba menyimpan sekali lagi dengan mengklik Cuba Lagi, atau anda boleh memuat turun sandaran lalai anda yang belum disimpan dengan mengklik Muat Turun Sandaran. Sandaran boleh membantu apabila menghubungi Pasukan Sokongan kami.

en: An error has occurred while saving your page. Various problems can cause a save to fail, such as a lack of server resources, firewall blockages, plugin conflicts or server misconfiguration. You can try saving again by clicking Try Again, or you can download a backup of your unsaved page by clicking Download Backup. Backups can be restored using the portability system while next editing your page.
ms: Berlaku ralat ketika menyimpan laman anda. Pelbagai masalah boleh menyebabkan simpan gagal dibuat, seperti ketiadaan sumber sistem pelayan, sekatan dinding api, konflik plug-in atau pelayan salah konfigurasi. Anda boleh cuba simpan semula dengan mengklik Cuba Lagi, atau anda boleh muat turun sandaran laman anda yang tidak disimpan dengan mengklik pada Muat Turun Sandaran. Sandaran boleh dipulih menggunakan sistem keboleh-alihan ketika mengedit laman anda selepas ini.

en: An error occurred while processing the shortcode.
ms: Ralat berlaku semasa memproses shortcode.

en: An error occurred while uploading the font file. We detected that the 'fileinfo' PHP extension is not loaded in your server. Enabling the extension may help.
ms: Ralat berlaku semasa memuat naik fail fon. Kami mengesan bahawa sambungan PHP 'fileinfo' tidak dimuatkan pada pelayan anda. Mendayakan sambungan ini mungkin membantu.

en: An introduction to the Fullwidth Menu module
ms: Pengenalan modul Menu Lebar Penuh

en: An introduction to the Menu module
ms: Pengenalan kepada modul Menu

en: An unknown error occurred while uploading the font file. Please try again.
ms: Ralat tidak diketahui berlaku semasa memuat naik fail fon. Sila cuba lagi.

en: And %1$s More
ms: Dan %1$s Lagi

en: Animation
ms: Animasi

en: Animation Delay
ms: Animasi

en: Animation Direction
ms: Arah Gradien

en: Animation Duration
ms: Animasi

en: Animation Intensity
ms: Animasi

en: Animation Repeat
ms: Animasi

en: Animation Speed
ms: Kelajuan Animasi

en: Animation Speed Curve
ms: Animasi

en: Animation Starting Opacity
ms: Animation Start Opacity

en: Animation Style
ms: Animasi

en: Annually
ms: Setiap tahun

en: Anti-Spam Provider Account Setup Documentation
ms: Dokumentasi Persediaan Akaun Pembekal Anti-Spam

en: Any
ms: Apasaja

en: Any %1$s Link
ms: Sebarang Pautan %1$s

en: Any URL Parameter
ms: Mana-mana Parameter URL

en: App View
ms: Paparan Aplikasi

en: Append Above
ms: Tambahkan Di Atas

en: Append Below
ms: Tambahkan Di Bawah

en: Append To Main Canvas
ms: Tambahkan Pada Kanvas Utama

en: Apply
ms: Gunakan

en: Apply "Sticky Offset" to the nearest Sticky Element above or below this element.
ms: Gunakan "Ofset Lekat" pada Elemen Lekat terdekat di atas atau di bawah elemen ini.

en: Apply Changes
ms: Gunakan Perubahan

en: Apply Motion Effects To Child Elements
ms: Gunakan Kesan Pergerakan Pada Elemen Kanak-kanak

en: Apply Structure Template
ms: Gunakan Templat Struktur

en: Apply a vertical or horizontal slant to the element, stretching it in either direction.
ms: Gunakan condong menegak atau mendatar pada elemen, meregangkannya ke mana-mana arah.

en: Apply coupon
ms: Gunakan kupon

en: Apply “Sticky Offset” to the nearest Sticky Element above or below this element
ms: Gunakan "Sticky Offset" pada Elemen Melekit terdekat di atas atau di bawah elemen ini

en: Applying the grayscale filter will change the map colors to black and white.
ms: Memohon penapis skala kelabu akan menukar warna peta ke hitam dan putih.

en: Arch
ms: Gerbang

en: Archive Pages
ms: Halaman Arkib

en: Are You Sure?
ms: Adakah anda pasti?

en: Are you sure you want to delete the preset "%s"? This action cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti anda mahu memadam pratetap "%s"? Tindakan ini tidak boleh dibuat asal.

en: Are you sure you want to move "%s" to the trash?
ms: Adakah anda pasti anda mahu mengalihkan "%s" ke tong sampah?

en: Are you sure?
ms: Adakah anda pasti?

en: Arrow
ms: Anak Panah

en: Arrow 2
ms: Anak Panah

en: Arrow 3
ms: Anak Panah

en: Arrow Color
ms: Warna anak panah

en: Arrow Position
ms: Kedudukan Anak Panah

en: Arrow Size
ms: Saiz Anak Panah

en: Arrows
ms: Anak Panah

en: Artist
ms: Artis

en: Artist Name
ms: Nama Artis

en: Ascending
ms: Menaik

en: Ask me anything about building your page.
ms: Tanya saya apa-apa sahaja tentang membina halaman anda.

en: Assign As Default
ms: Tetapkan Sebagai Lalai

en: Assign Preset as Default
ms: Tetapkan Pratetap sebagai Lalai

en: Assign Presets
ms: Tetapkan Pratetap

en: Assign a unique CSS ID to the element which can be used to assign custom CSS styles from within your child theme or from within Divi's custom CSS inputs.
ms: Berikan ID CSS unik kepada elemen yang boleh digunakan untuk menetapkan gaya CSS tersuai dari dalam tema anak anda atau dari dalam input CSS khusus Divi.

en: Assign any number of CSS Classes to the element, separated by spaces, which can be used to assign custom CSS styles from within your child theme or from within Divi's custom CSS inputs.
ms: Berikan sejumlah Kelas CSS ke elemen, dipisahkan oleh ruang, yang boleh digunakan untuk menetapkan gaya CSS tersuai dari dalam tema anak anda atau dari dalam input CSS khusus Divi.

en: Assigned layout to template
ms: Susun atur ditetapkan kepada templat

en: Asymmetric
ms: Asimetri

en: Asymmetric 2
ms: Asimetri 2

en: Asymmetric 3
ms: Asimetri 3

en: Asymmetric 4
ms: Asimetri 4

en: Attribute
ms: Atribut

en: Attribute Body
ms: Badan Atribut

en: Attribute Name
ms: Nama Atribut

en: Attribute Row
ms: Baris Atribut

en: Attribute Text
ms: Teks Atribut

en: Attribute Title
ms: Tajuk Atribut

en: Attribute Type To Extend
ms: Jenis Atribut Untuk Diperluas

en: Attribute Value
ms: Nilai Atribut

en: Attribute name is required.
ms: Nama atribut diperlukan.

en: Attributes
ms: Atribut

en: Audio Content
ms: Kandungan Audio

en: Audio Cover Art
ms: Imej Audio

en: Audio File
ms: Fail audio

en: Audio Meta
ms: Meta Audio

[ctx: Audio Module meta information]
en: by %1$s
ms: oleh %1$s

en: Audio Title
ms: Tajuk Audio

en: Audios
ms: Audio

en: Authentication Required
ms: Pengesahan Diperlukan

en: Author
ms: Pengarang

en: Author Archive Page
ms: Halaman Arkib Pengarang

en: Author Bio
ms: Bio Pengarang

en: Author Page Link
ms: Pautan Halaman Pengarang

en: Author Profile Picture
ms: Gambar Profil Pengarang

en: Author Text
ms: Teks Pengarang

en: Author Website
ms: Laman Web Pengarang

en: Author details can be modified from the user profile page.
ms: Butiran penulis boleh diubah suai melalui halaman profil pengguna.

en: Auto Height Rows
ms: Baris Tinggi Automatik

en: Auto Width Columns
ms: Lajur Lebar Automatik

en: Automatic Animation
ms: Animasi Automatik

en: Automatic Animation Speed (in ms)
ms: Kelajuan Animasi Automatik (dalam batu sesaat)

en: Automatic Carousel Rotation
ms: Putaran Karusel Automatik

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
ms: Kelajuan Putaran Karusel Automatik (dalam batu sesaat)

en: Automatic Rotation
ms: Putaran Automatik

en: Automatic Rotation Speed
ms: Kelajuan Putaran Automatik

en: Available on backorder
ms: Tersedia untuk tempahan balik

en: Average
ms: Sederhana

en: Back To Preset Manager
ms: Kembali Ke Pengurus Pratetap

en: Back to parent
ms: Kembali ke induk

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Background Color
ms: Warna Latar

en: Background Gradient
ms: Latar Gradien

en: Background Image
ms: Imej Latar Belakang:

en: Background Image Blend
ms: Latar Imej Sebati

en: Background Image Height
ms: Ketinggian Imej Latar Belakang

en: Background Image Horizontal Offset
ms: Offset Mendatar Imej Latar Belakang

en: Background Image Position
ms: Latar Belakang Posisi Imej

en: Background Image Repeat
ms: Ulang Imej Latar

en: Background Image Size
ms: Latar Belakang Gambar Ukuran

en: Background Image Vertical Offset
ms: Offset Menegak Imej Latar Belakang

en: Background Image Width
ms: Lebar Imej Latar Belakang

en: Background Mask
ms: Topeng Latar Belakang

en: Background Overlay Color
ms: Warna Tindihan Latar

en: Background Pattern
ms: Corak Latar Belakang

en: Background Preview:
ms: Pratonton Latar Belakang:

en: Background Settings
ms: Tetapan Latar Belakang

en: Background Video
ms: Video .MP4 Latar Belakang

en: Background Video Height
ms: Ketinggian Video Latar Belakang

en: Background Video MP4
ms: Video .MP4 Latar Belakang

en: Background Video Webm
ms: Video .WEBM Latar Belakang

en: Background Video Width
ms: Kelebaran Video Latar Belakang

en: Background images can be blended with the background color, merging the two and creating unique effects.
ms: Imej latar belakang boleh dicampur dengan warna latar belakang, menggabungkan kedua dan mencipta kesan unik.

en: Backup Exists
ms: Sandaran Wujud

en: Backward
ms: Ke Belakang

en: Bar Background Color
ms: Warna Latar Belakang Bar

en: Bar Counter
ms: Kaunter Bar

en: Bar Counters
ms: Bar Pengira

en: Base Device
ms: Peranti Asas

en: Based on
ms: Berdasarkan

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ms: Jadi yang pertama mengulas &ldquo;%s&rdquo;

en: Bean
ms: Kacang

en: Before
ms: Sebelum

en: Before Image
ms: Imej Sebelum

en: Before Label
ms: Label Sebelum

en: Before you can download Premade Layouts from the Divi Library you must authenticate your Elegant Themes subscription.
ms: Sebelum anda boleh memuat turun Reka Letak Prabina daripada Pustaka Divi, anda mesti mengesahkan langganan Elegant Themes anda.

en: Before/After Image
ms: Imej Sebelum/Selepas

en: Before/After Images
ms: Imej Sebelum/Selepas

en: Below
ms: Di Bawah

en: Below Title
ms: Bawah Tajuk

en: Best Selling Products
ms: Produk-produk Terlaris

en: Binary
ms: Binari

en: Bio/Description
ms: Bio/Penerangan

en: Biography
ms: Biografi

en: Blades
ms: Bilah

en: Blend Mode
ms: Menyelamatkan Modul

en: Block
ms: Blok

en: Block quotes are given a border to separate them from normal text. Pick a color to use for that border.
ms: Sebut harga blok diberikan sempadan untuk memisahkannya daripada teks biasa. Pilih warna untuk digunakan untuk sempadan tersebut.

en: Block quotes are given a border to separate them from normal text. You can increase or decrease the size of that border using this setting.
ms: Sebut harga blok diberikan sempadan untuk memisahkannya daripada teks biasa. Anda boleh meningkatkan atau mengurangkan saiz sempadan tersebut menggunakan tetapan ini.

en: Blockquote Border Color
ms: Warna Batas Fokus

en: Blockquote Border Weight
ms: Berat sempadan Blockquote

en: Blue
ms: Biru

en: Blur
ms: Blurb

en: Blur by this amount.
ms: Blur dengan jumlah ini.

en: Blurb Content
ms: Kandungan Blurp

en: Blurb Image
ms: Imej Blurb

en: Blurb Title
ms: Tajuk Blurb

en: Body
ms: Teks Utama

en: Body Area
ms: Kawasan Badan

en: Body Link
ms: Pautan Badan

en: Body Template
ms: Templat Kandungan Utama

en: Body Templates
ms: Templat Kandungan Utama

en: Body Text
ms: Teks Badan

en: Body Text Color
ms: Warna Teks Utama

en: Body: %s
ms: Teks Utama: %s

en: Bold
ms: Teks Tebal

en: Bold 700
ms: Tebal 700

en: Border
ms: Sempadan

en: Border Bottom
ms: Sempadan Bawah

en: Border Color
ms: Warna Batas

en: Border Left
ms: Sempadan Kiri

en: Border Radius
ms: Jejari Sempadan

en: Border Right
ms: Sempadan Kanan

en: Border Style
ms: Gaya Batas

en: Border Styles
ms: Gaya Batas

en: Border Top
ms: Sempadan Atas

en: Border Weight
ms: Ketebalan Sempadan

en: Border Width
ms: Lebar Batas

en: Borders support various different styles, each of which will change the shape of the border element.
ms: Sempadan menyokong pelbagai gaya yang berbeza, masing-masing akan mengubah bentuk elemen sempadan.

en: Bottom
ms: Bawah

en: Bottom Border Color
ms: Warna Butang dan Sempadan

en: Bottom Border Style
ms: Gaya Batas

en: Bottom Border Width
ms: Lebar Batas

en: Bottom Center
ms: Tengah Bawah

en: Bottom Left
ms: Kiri Bawah

en: Bottom Right
ms: Kanan Bawah

en: Bottom Sticky Limit
ms: Had Melekit Bawah

en: Bottom To Top
ms: Bawah Ke Atas

en: Bottom of Element
ms: Bawah Elemen

en: Bounce
ms: Lantunan

en: Box Shadow
ms: Kotak Shadow

en: Box Shadow Blur Strength
ms: Kotak Shadow Blur Strength

en: Box Shadow Horizontal Position
ms: Box Shadow Position Horizontal

en: Box Shadow Position
ms: Mula Posisi

en: Box Shadow Vertical Position
ms: Mula Posisi

en: Brand New
ms: Jenama Baru

en: Breakpoint
ms: Titik Henti

en: Breakpoint Enter
ms: Masuk Titik Putus

en: Breakpoint Exit
ms: Keluar Titik Putus

en: Breakpoints
ms: Breakpoint

en: Brightness
ms: Kecerahan

en: Browser
ms: pelayar

en: Build Custom Body
ms: Bina Kandungan Utama Tersuai

en: Build Custom Footer
ms: Bina Footer Tersuai

en: Build Custom Header
ms: Bina Header Tersuai

en: Build From Scratch
ms: Bina Dari Awal

en: Build Global Body
ms: Bina Kandungan Utama Global

en: Build Global Footer
ms: Bina Footer Global

en: Build Global Header
ms: Bina Header Global

en: Build New Template
ms: Bina Templat Baharu

en: Build On The Front End
ms: Bina Di Bahagian Hadapan

en: Build With AI
ms: Bina Dengan AI

en: Build your page from the ground up. Don't worry, you can access our premade layouts at any time.
ms: Bina halaman anda dari awal. Jangan risau, anda boleh mengakses susun atur siap kami pada bila-bila masa.

en: Builder
ms: Pembina

en: Builder Default Interaction Mode
ms: Mod Interaksi Lalai Builder

en: Builder Default View Mode
ms: Mod Paparan Lalai Builder

en: Builder History
ms: Sejarah Builder

en: Builder Interface
ms: Antara Muka Builder

en: Builder Interface Animations
ms: Animasi Antara Muka Builder

en: Builder Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci Builder

en: Builder Settings
ms: Tetapan Pembina

en: Bullet
ms: Titik Bulet

en: Bullet Color
ms: Warna Titik

en: Button
ms: Butang

en: Button #1
ms: Butang #1

en: Button #1 Link URL
ms: Pautan Butang #1 URL

en: Button #2
ms: Butang #2

en: Button #2 Link URL
ms: Pautan Butang #2 URL

en: Button Alignment
ms: Penjajaran Butang

en: Button Box Shadow
ms: Butang kotak bayang-bayang

en: Button Icon
ms: Ikon Butang

en: Button Icon Color
ms: Warna Ikon Butang

en: Button Icon Placement
ms: Peletakan Ikon Butang

en: Button One
ms: Tombol Satu

en: Button Text
ms: Teks Butang

en: Button Two
ms: Tombol Dua

en: Button and Border Color
ms: Warna Butang dan Sempadan

en: Buttons
ms: Butang

en: By adjusting the ending position of the gradient, you can control how quickly or slowly each color transitions, and where the transition begins.
ms: Dengan menyesuaikan kedudukan kecerunan yang berakhir, anda dapat mengawal seberapa pantas atau perlahan setiap peralihan warna, dan di mana peralihan bermula.

en: By adjusting the starting position of the gradient, you can control how quickly or slowly each color transitions, and where the transition begins.
ms: Dengan menyesuaikan kedudukan awal kecerunan, anda dapat mengawal seberapa cepat atau perlahan setiap peralihan warna, dan di mana peralihan bermula.

en: By default, animations will only play once. If you would like to loop your animation continuously you can choose the Loop option here.
ms: Secara lalai, animasi hanya akan dimainkan sekali sahaja. Jika anda ingin menggelar animasi anda secara berterusan, anda boleh memilih pilihan Loop di sini.

en: By default, button icons are displayed on hover. If you would like button icons to always be displayed, then you can enable this option.
ms: Secara lalai, ikon butang dipaparkan pada hover. Jika anda ingin ikon butang sentiasa dipaparkan, maka anda boleh mengaktifkan pilihan ini.

en: By default, elements will extend the full width of their parent element. If you would like to set a custom static width, you can do so using this option.
ms: Secara lalai, elemen akan memanjangkan lebar penuh unsur induk mereka. Jika anda ingin menetapkan lebar statik tersuai, anda boleh melakukannya dengan menggunakan pilihan ini.

en: By default, your main canvas and all local canvases will be exported, along with any global canvases appended to your main canvas or targeted by your main canvas with interactivity.
ms: Secara lalai, kanvas utama anda dan semua kanvas setempat akan dieksport, bersama-sama mana-mana kanvas global yang dilampirkan pada kanvas utama anda atau disasarkan oleh kanvas utama anda dengan interaktiviti.

en: By increasing the starting opacity, you can reduce or remove the fade effect that is applied to all animation styles.
ms: Dengan meningkatkan kelegapan permulaan, anda boleh mengurangkan atau menghapuskan kesan pudar yang digunakan untuk semua gaya animasi.

en: CSS Class
ms: Kelas CSS

en: CSS ID
ms: ID CSS

en: CSS ID & Classes
ms: ID & Kelas CSS

en: CSS Snippet
ms: Coretan CSS

en: CSS added here will target the following class: %s
ms: CSS yang ditambah di sini akan menyasarkan kelas berikut: %s

en: CSS syntax error.
ms: Ralat sintaks CSS.

en: Call
ms: Hubungi

en: Call To Action
ms: Panggilan Tindakan

en: Call To Actions
ms: Panggil Tindakan

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel Changes
ms: Batal Perubahan

en: Cannot create a revision of a revision
ms: Tidak boleh mencipta semakan bagi semakan

en: Cannot hook block to itself.
ms: Tidak boleh menyangkut blok pada dirinya sendiri.

en: Canvas
ms: Kanvas

en: Canvas Grid View
ms: Paparan Grid Kanvas

en: Canvas ID is required.
ms: ID Kanvas diperlukan.

en: Canvas Name
ms: Nama Kanvas

en: Canvas Portal
ms: Portal Kanvas

en: Canvas Portals
ms: Portal Kanvas

en: Canvas Settings
ms: Tetapan Kanvas

en: Capitalize
ms: Huruf Besar Pada Setiap Perkataan

en: Captcha Field
ms: Medan Captcha

en: Captcha Text
ms: Teks Captcha

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Caption Text
ms: Teks Kapsyen

en: Caret
ms: Karet

en: Carousel
ms: Karusel

en: Carousel Active Slide
ms: Slaid Aktif Karusel

en: Carousel Arrows
ms: Anak Panah Karusel

en: Carousel Container
ms: Bekas Karusel

en: Carousel Dots
ms: Titik Karusel

en: Carousel Item
ms: Item Karusel

en: Carousel Item Title
ms: Tajuk Item Karusel

en: Carousel Item Title Text
ms: Teks Tajuk Item Karusel

en: Carousel Settings
ms: Tetapan Karusel

en: Carousel Slide
ms: Slaid Karusel

en: Carousel Title
ms: Tajuk Karusel

en: Carousel Track
ms: Trek Karusel

en: Cart
ms: Keranjang

en: Cart Contents
ms: Kandungan Troli

en: Cart Quantity
ms: Kuantiti Troli

en: Cart Quantity Text
ms: Teks Kuantiti Troli

en: Cart Totals Table
ms: Jadual Jumlah Troli

en: Cart Totals Table Cell
ms: Sel Jadual Jumlah Troli

en: Cart Totals Table Row
ms: Barisan Jadual Jumlah Troli

en: Cart totals
ms: Jumlah troli

en: Categories
ms: Kategori

en: Categories Separator
ms: Pemisah Kategori

en: Category
ms: Kategori

en: Category 1
ms: Kategori 1

en: Category 2
ms: Kategori 2

en: Category 3
ms: Kategori 3

en: Category Description
ms: Perihalan Kategori

en: Category Image
ms: Imej Kategori

en: Category Page
ms: Halaman Kategori

en: Category Type
ms: Jenis Kategori

en: Center
ms: Tengah

en: Center Center
ms: Pusat Pusat

en: Center Left
ms: Pusat Kiri

en: Center Mode
ms: Mod Tengah

en: Center Right
ms: Pusat Tepat

en: Center the active slide and show partial slides on either side.
ms: Tengahkah slaid aktif dan paparkan sebahagian slaid pada kedua-dua sisi.

en: Centered
ms: Berpusat

en: Centimeters (cm)
ms: Sentimeter (cm)

en: Change API Key
ms: Ubah kekunci API

en: Change Column Structure
ms: Ubah Lajur Struktur

en: Change Gutter Width
ms: Tukar Lebar Alur

en: Change the direction of the gradient by choosing a starting position within a 360 degree range.
ms: Tukar arah kecerunan dengan memilih kedudukan permulaan dalam jarak 360 darjah.

en: Changed Column Structure
ms: Struktur Lajur Diubah

en: Changed Flex Column Structure
ms: Struktur Lajur Fleks Diubah

en: Changes made to variables will affect all instances across your entire site. Do you wish to proceed?
ms: Perubahan yang dibuat pada pembolehubah akan menjejaskan semua contoh di seluruh tapak anda. Adakah anda mahu meneruskan?

en: Character
ms: Aksara

en: Checkbox
ms: Kotak semak

en: Checkboxes
ms: Kotak Semak

en: Checkerboard
ms: Papan dam

en: Checkout
ms: Pembayaran

en: Checkout Button
ms: Butang Checkout

en: Child Module
ms: Modul Anak

en: Children
ms: Anak

en: Children of Specific %1$s
ms: Anak Kepada %1$s Tertentu

en: Choose Column
ms: Pilih Lajur

en: Choose File
ms: Pilih Fail

en: Choose Files
ms: Pilih Fail

en: Choose Font Files
ms: Pilih Fail

en: Choose Layout
ms: Pilih Tataletak

en: Choose Library
ms: Pilih Pustaka

en: Choose a Background Image
ms: Pilih Imej Latar Belakang

en: Choose a Background Video MP4 File
ms: Pilih Fail .MP4 Video Latar Belakang

en: Choose a Background Video WEBM File
ms: Pilih Fail .WEBM Video Latar Belakang

en: Choose a Premade Layout
ms: Pilih Susun Atur Siap

en: Choose a color for the carousel arrows.
ms: Pilih warna untuk anak panah karusel.

en: Choose a color for the dot navigation.
ms: Pilih warna untuk navigasi titik.

en: Choose a color for the slider arrows inside the circle.
ms: Pilih warna untuk anak panah gelangsar di dalam bulatan.

en: Choose a color for the slider circle and line.
ms: Pilih warna untuk bulatan dan garisan gelangsar.

en: Choose a custom field. Custom fields must be defined in your email provider account.
ms: Pilih medan tersuai. Medan tersuai mesti ditakrifkan dalam akaun penyedia e-mel anda.

en: Choose a custom font to use for the %s. All Google web fonts are available, or you can upload your own custom font files.
ms: Pilih fon tersuai untuk digunakan bagi %s. Semua fon web Google tersedia, atau anda boleh memuat naik fail fon tersuai anda sendiri.

en: Choose a custom font to use for the button. All Google web fonts are available, or you can upload your own custom font files.
ms: Pilih fon tersuai untuk digunakan untuk butang itu. Semua fon web Google boleh didapati, atau anda boleh memuat naik fail fon tersuai anda sendiri.

en: Choose a custom font to use for the text. All Google web fonts are available, or you can upload your own custom font files.
ms: Pilih fon tersuai untuk digunakan bagi teks. Semua fon web Google tersedia, atau anda boleh memuat naik fail fon tersuai anda sendiri.

en: Choose a list. If you don't see any lists, click "Add" to add an account.
ms: Pilih senarai AWeber. Jika anda tidak melihat sebarang senarai, klik "Tambah" untuk menambahkan akaun AWeber.

en: Choose a preset for the selected module
ms: Pilih pratetap untuk modul yang dipilih

en: Choose a service provider.
ms: Pilih penyedia perkhidmatan.

en: Choose a title of your login box.
ms: Pilih tajuk untuk kotak log masuk anda.

en: Choose an Image
ms: Pilih Imej

en: Choose an account or click "Add" to add a new account.
ms: Pilih akaun atau klik "Tambah" untuk menambah akaun baharu.

en: Choose an icon for the left navigation arrow.
ms: Pilih ikon untuk anak panah navigasi kiri.

en: Choose an icon for the right navigation arrow.
ms: Pilih ikon untuk anak panah navigasi kanan.

en: Choose an icon for this list item.
ms: Pilih ikon untuk item senarai ini.

en: Choose an icon for your link.
ms: Pilih ikon untuk pautan anda.

en: Choose an icon to display
ms: Pilih ikon untuk dipaparkan

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
ms: Pilih satu ikon untuk dipamer bagi butang skrol ke bawah.

en: Choose an icon to display with your blurb.
ms: Pilih ikon untuk dipaparkan bersama blurb anda.

en: Choose an icon to display.
ms: Pilih ikon untuk dipaparkan.

en: Choose from hundreds of premade layouts, start from any of your saved layouts, or clone an existing page.
ms: Pilih daripada beratus-ratus reka letak yang telah dibuat, mulakan daripada mana-mana reka letak anda yang disimpan atau mengklon halaman sedia ada.

en: Choose how grid columns should be sized. Equal width columns create uniform columns, auto columns size to content, and manual gives you complete control with custom CSS grid syntax.
ms: Pilih cara lajur grid harus bersaiz. Lajur lebar sama menghasilkan lajur seragam, lajur automatik bersaiz mengikut kandungan, dan manual memberi anda kawalan penuh dengan sintaks grid CSS tersuai.

en: Choose how grid rows should be sized. Auto height adjusts to content, equal height creates uniform rows, minimum height sets a baseline, and fixed height maintains consistent row dimensions.
ms: Pilih cara baris grid sepatutnya disaizkan. Ketinggian automatik melaras mengikut kandungan, ketinggian sama mencipta baris seragam, ketinggian minimum menetapkan garis dasar, dan ketinggian tetap mengekalkan dimensi baris yang konsisten.

en: Choose how many columns to display.
ms: Pilih berapa banyak lajur untuk dipaparkan.

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
ms: Pilihan bilangan hebahan yang anda mahu paparkan pada slaider.

en: Choose how many posts you would like to offset by
ms: Pilih jumlah pos yang anda ingin diofsetkan.

en: Choose how many posts you would like to skip. These posts will not be shown in the feed.
ms: Pilih berapa jawatan yang anda ingin lompat. Siaran ini tidak akan ditunjukkan dalam suapan.

en: Choose how many products you would like to skip. These products will not be shown in the feed.
ms: Pilih bilangan produk yang anda ingin langkau. Produk ini tidak akan ditunjukkan dalam suapan.

en: Choose how many times the shape divider should repeat. Setting to 1x will remove all repetition.
ms: Pilih berapa kali pembahagi bentuk harus diulangi. Menetapkan ke 1x akan mengalih keluar semua pengulangan.

en: Choose how much posts you would like to display per page.
ms: Pilih jumlah pos yang anda ingin paparkan sehalaman.

en: Choose how the animation should play.
ms: Pilih cara animasi perlu dimainkan.

en: Choose how the dropdown menu should be aligned relative to the parent module.
ms: Pilih cara menu dropdown perlu dijajarkan berbanding modul induk.

en: Choose how the dropdown should be positioned.
ms: Pilih cara dropdown perlu diposisikan.

en: Choose how the target element responds to mouse movement
ms: Pilih cara elemen sasaran bertindak balas terhadap pergerakan tetikus

en: Choose how to compare the meta value. Options include equals, not equals, greater than, less than, and other comparison operators for filtering posts.
ms: Pilih cara untuk membandingkan nilai meta. Pilihan termasuk sama dengan, tidak sama dengan, lebih besar daripada, lebih kecil daripada dan operator perbandingan lain untuk menapis siaran.

en: Choose how to sort the posts in your loop. Select the field that will be used to determine the order of the displayed content.
ms: Pilih cara mengisih siaran dalam gelung anda. Pilih medan yang akan digunakan untuk menentukan susunan kandungan yang dipaparkan.

en: Choose how your products should be ordered.
ms: Pilih bagaimana produk anda patut dipesan.

en: Choose posts of which post type you would like to display.
ms: Pilih jawatan jenis pos yang anda ingin paparkan.

en: Choose the CSS grid property to apply to the targeted items
ms: Pilih sifat grid CSS untuk digunakan pada item yang disasarkan

en: Choose the Column Class for this module when inside a flex layout.
ms: Pilih Kelas Lajur untuk modul ini apabila berada dalam susun atur flex.

en: Choose the HTML5 element to use for the element wrapper.
ms: Pilih elemen HTML5 untuk digunakan bagi pembalut elemen.

en: Choose the alignment of the dot navigation.
ms: Pilih penjajaran navigasi titik.

en: Choose the direction to sort your posts. Descending shows the newest or highest values first, while ascending shows the oldest or lowest values first.
ms: Pilih arah pengisihan siaran anda. Menurun memaparkan nilai terkini atau tertinggi dahulu, manakala menaik memaparkan nilai terlama atau terendah dahulu.

en: Choose the font weights supported by your font. Select "All" if you don't know this information or if your font includes all weights.
ms: Pilih berat font yang disokong oleh font anda. Pilih "Semua" jika anda tidak mengetahui maklumat ini atau jika font anda termasuk semua berat.

en: Choose the images that you would like to appear in the image gallery.
ms: Pilih imej yang anda mahu muncul di galeri imej.

en: Choose the layout style for this element. Flexbox enables advanced layout options with direction, alignment, and spacing controls.
ms: Pilih gaya susun atur untuk elemen ini. Flexbox membolehkan pilihan susun atur lanjutan dengan kawalan arah, penjajaran dan jarak.

en: Choose the playback direction of the animation.
ms: Pilih arah main balik animasi.

en: Choose the point of origin for all transformations. This will affect around which point the object is rotated, moved and resized.
ms: Pilih titik asal bagi semua transformasi. Ini akan mempengaruhi titik di mana objek diputar, dialihkan dan diubah saiz.

en: Choose the position of the carousel arrows.
ms: Pilih kedudukan anak panah karusel.

en: Choose the position of the dot navigation.
ms: Pilih kedudukan navigasi titik.

en: Choose the scope of where to look for matching fields.
ms: Pilih skop tempat untuk mencari medan yang sepadan.

en: Choose the scope of where to look for target modules.
ms: Pilih skop tempat untuk mencari modul sasaran.

en: Choose the social network
ms: Pilih rangkaian sosial

en: Choose the thumbnail size to use for the featured image.
ms: Pilih saiz imej kecil untuk digunakan bagi imej sorotan.

en: Choose the type of content to query for your loop. Select Post Type to display things like blog posts and products, Terms to display things like categories and tags, Users to display lists of users, or Menu to loop through WordPress menu items.
ms: Pilih jenis kandungan untuk dipertanyakan bagi gelung anda. Pilih Jenis Siaran untuk memaparkan perkara seperti siaran blog dan produk, Terma untuk memaparkan perkara seperti kategori dan tag, Pengguna untuk memaparkan senarai pengguna, atau Menu untuk menggelungkan item menu WordPress.

en: Choose the type of field
ms: Pilih jenis medan

en: Choose the width of each sidebar widget.
ms: Pilih lebar bagi setiap widget bar sisi.

en: Choose to have this element remain a fixed distance from the top or bottom edge of the browser window as the user scrolls
ms: Pilih untuk memastikan elemen ini kekal dalam jarak tetap dari tepi atas atau bawah tetingkap penyemak imbas semasa pengguna menatal

en: Choose to have this element remain a fixed distance from the top or bottom edge of the browser window as the user scrolls.
ms: Pilih untuk memastikan elemen ini kekal pada jarak tetap dari tepi atas atau bawah tetingkap pelayar semasa pengguna menatal.

en: Choose what action should be performed
ms: Pilih tindakan yang perlu dilakukan

en: Choose what data (if any) to include in the redirect URL as query arguments.
ms: Pilih data apa (jika ada) untuk dimasukkan dalam URL ubah hala sebagai hujah pertanyaan.

en: Choose what happens when a site visitor has been successfully subscribed to your list.
ms: Pilih apa yang berlaku apabila pelawat laman web telah berjaya dilanggan ke senarai anda.

en: Choose when the animation should be triggered.
ms: Pilih bila animasi perlu dicetuskan.

en: Choose when the dropdown should be displayed.
ms: Pilih bila dropdown perlu dipaparkan.

en: Choose when this interaction should be triggered
ms: Pilih bila interaksi ini perlu dicetuskan

en: Choose when to display this element based on a set of conditions. Multiple conditions can be added. Date & Time condition is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
ms: Pilih masa untuk memaparkan elemen ini berdasarkan set syarat. Pelbagai syarat boleh ditambah. Keadaan Tarikh & Masa adalah berdasarkan tetapan zon waktu anda dalam <a href="%1$s" target="_blank" title="Tetapan Umum WordPress">Tetapan Umum WordPress</a> anda

en: Choose where the button icon should be displayed within the button.
ms: Pilih di mana ikon butang harus dipaparkan dalam butang.

en: Choose where the dropdown menu should be positioned relative to the parent module.
ms: Pilih lokasi menu dropdown perlu diletakkan berbanding modul induk.

en: Choose where you would like the background image to be positioned within this element. You may want to position the background based on the the image's focus point.
ms: Pilih di mana anda ingin imej latar belakang diposisikan dalam elemen ini. Anda mungkin mahu meletakkan latar belakang berdasarkan titik tumpuan imej.

en: Choose whether any or all of the rules should be fulfilled
ms: Pilih sama ada semua atau beberapa peraturan harus dilengkapkan

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
ms: Pilih sama ada ikon kata-kata perlu dilihatkan atau tidak.

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
ms: Pilih sama ada togol ini perlu mula dalam keadaan dibuka atau ditutup.

en: Choose whether the slider moves horizontally or vertically.
ms: Pilih sama ada gelangsar bergerak secara mendatar atau menegak.

en: Choose whether to append this canvas above or below the main content on the front end.
ms: Pilih sama ada untuk menambahkan kanvas ini di atas atau di bawah kandungan utama pada bahagian hadapan.

en: Choose whether you would like the shadow to appear outside your module, lifting the module up from the page, or inside the module, setting the module downwards within the page.
ms: Pilih sama ada anda mahu bayangan muncul di luar modul anda, mengangkat modul dari halaman, atau di dalam modul, menetapkan modul ke bawah di dalam halaman.

en: Choose which breakpoint should trigger this interaction
ms: Pilih titik henti yang perlu mencetuskan interaksi ini

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
ms: Pilih kategori mana yang anda ingin masukkan ke dalam suapan.

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
ms: Pilih kategori yang anda mahu di masukkan ke dalam slaider.

en: Choose which categories you would like to include.
ms: Pilih yang mana kategori kau ingin termasuk.

en: Choose which element to extend attributes from.
ms: Pilih elemen yang atributnya ingin diluaskan.

en: Choose which element to find and replace values from.
ms: Pilih elemen yang nilainya ingin dicari dan diganti.

en: Choose which modified fields to extend from the source element.
ms: Pilih medan yang diubah suai untuk diperluas daripada elemen sumber.

en: Choose which module should receive the effect
ms: Pilih modul yang akan menerima kesan

en: Choose which option group to extend from the source elements.
ms: Pilih kumpulan pilihan untuk diperluas daripada elemen sumber.

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
ms: Pilih bahagian tepi halaman mana bar sisi anda akan berada. Tetapan ini mengawal haluan teks dan kedudukan sempadan.

en: Choose which type of products you would like to display.
ms: Pilih jenis produk yang anda ingin paparkan.

en: Choose which types of attributes to copy.
ms: Pilih jenis atribut untuk disalin.

en: Choose which types of elements to extend to.
ms: Pilih jenis elemen yang ingin diperluas.

en: Choose which types of elements to search within.
ms: Pilih jenis elemen untuk dicari.

en: Choose your desired portfolio layout style.
ms: Pilih gaya susun atur portfolio yang anda inginkan.

en: Choosing "Cover" will force the image to fill the entire background area, clipping the image when necessary. Choosing "Fit" will ensure that the entire image is always visible, but can result in blank spaces around the image. When set to "Actual Size," the image will not be resized at all.
ms: Memilih "Tutup" akan memaksa imej untuk mengisi keseluruhan kawasan latar belakang, memotong imej apabila perlu. Memilih "Fit" akan memastikan bahawa keseluruhan imej sentiasa kelihatan, tetapi boleh menyebabkan ruang kosong di sekitar imej. Apabila ditetapkan kepada "Saiz Sebenar," imej tidak akan diubah saiznya sama sekali.

en: Chromium Browsers (Chrome, Edge, etc)
ms: Penyemak Imbas Chromium (Chrome, Edge, dll)

en: Circle
ms: Bulat

en: Circle Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Circle Background Opacity
ms: Latar Belakang Latar Belakang

en: Circle Color
ms: Warna Bulatan

en: Circle Counter
ms: Bulatan Pengira

en: Circle Counter Title
ms: Tajuk Kaunter Bulatan

en: Circle Counters
ms: Kaunter Lingkaran

en: Circular
ms: Pekeliling

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear , Save to Library, Import, Export
ms: Kosongkan, Simpan Ke Pustaka, Import, Eksport

en: Clear Layout
ms: Kosongkan Susun Atur

en: Cleared Layout
ms: Reka Letak Dikosongkan

en: Click
ms: Klik

en: Click Here
ms: Klik Di Sini

en: Click Mode
ms: Mod Klik

en: Click here
ms: Klik

en: Click here to login
ms: Klik di sini untuk log masuk

en: Clone
ms: Klon

en: Cloned %s
ms: %s Diduplikasi

en: Cloned Column
ms: Lajur Diduplikasi

en: Close
ms: Tutup

en: Close Active Tab
ms: Tutup Tab Aktif

en: Close All
ms: Tutup Semua

en: Close Edit Canvas Modal
ms: Tutup Modal Edit Kanvas

en: Close Extend Attributes Modal
ms: Tutup Modal Luaskan Atribut

en: Close History Modal
ms: Tutup Modal Sejarah

en: Close Modal
ms: Tutup Modal

en: Close Page Settings Modal
ms: Tutup Modal Tetapan Halaman

en: Close Responsive & State Picker
ms: Tutup Pemilih Responsif & Keadaan

en: Close Right Click Options
ms: Tutup Pilihan Klik Kanan

en: Close Search
ms: Tutup Carian

en: Close Tab
ms: Tutup Tab

en: Close Tab Group
ms: Tutup Kumpulan Tab

en: Closed Icon
ms: Ikon Tertutup

en: Closed Title
ms: Tajuk Tertutup

en: Closed Title Text
ms: Teks Tajuk Tertutup

en: Closed Title Text Color
ms: Warna Teks Tajuk Tertutup

en: Closed Toggle Background Color
ms: Warna Latar Togol Tertutup

en: Clouds
ms: Awan

en: Clouds 2
ms: Awan 2

en: Code
ms: Kod

en: Code AI
ms: Kod AI

en: Code Snippet
ms: Coretan Kod

en: Code With AI
ms: Kod Dengan AI

en: Codes
ms: Kod

en: Collapse
ms: Runtuh

en: Collapse All
ms: Runtuhkan Semua

en: Collapse Empty Columns
ms: Runtuhkan Lajur Kosong

en: Collapse Table Gutters and Borders
ms: Runtuhkan Longkang Meja dan Sempadan

en: Collapse Table Gutters and Borders.
ms: Runtuhkan Longkang Meja dan Sempadan.

en: Color
ms: Warna

en: Color Burn
ms: Warna Bahar

en: Color Dodge
ms: Warna Helah

en: Color Filters
ms: Penapis Warna

en: Color Palette
ms: Pelet Warna

en: Color Palette Settings
ms: Tetapan Palet Warna

en: Color Picker
ms: Pemilih Warna

en: Color Scheme
ms: Skema Warna

en: Colors
ms: Warna

en: Column
ms: Lajur

en: Column %s Background Mask Aspect Ratio
ms: Lajur %s Nisbah Aspek Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Blend Mode
ms: Lajur %s Mod Campuran Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Color
ms: Lajur %s Warna Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Height
ms: Lajur %s Ketinggian Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Horizontal Offset
ms: Lajur %s Topeng Latar Belakang Offset Mendatar

en: Column %s Background Mask Position
ms: Lajur %s Kedudukan Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Size
ms: Lajur %s Saiz Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Style
ms: Lajur %s Gaya Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Transform
ms: Lajur %s Transformasi Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Mask Vertical Offset
ms: Lajur %s Topeng Latar Belakang Offset Menegak

en: Column %s Background Mask Width
ms: Lajur %s Lebar Topeng Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Blend Mode
ms: Lajur %s Mod Campuran Corak Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Color
ms: Lajur %s Warna Corak Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Height
ms: Lajur %s Ketinggian Corak Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Horizontal Offset
ms: Lajur %s Corak Latar Belakang Offset Mendatar

en: Column %s Background Pattern Repeat
ms: Lajur %s Ulang Corak Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Repeat Origin
ms: Lajur %s Corak Latar Belakang Asal Ulang

en: Column %s Background Pattern Size
ms: Lajur %s Saiz Corak Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Style
ms: Lajur %s Gaya Corak Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Transform
ms: Lajur %s Transformasi Corak Latar Belakang

en: Column %s Background Pattern Vertical Offset
ms: Lajur %s Corak Latar Belakang Offset Menegak

en: Column %s Background Pattern Width
ms: Lajur %s Lebar Corak Latar Belakang

en: Column 1
ms: Lajur 1

en: Column 1 Before
ms: Sebelum Lajur 1

en: Column 1 Main Element
ms: Elemen Utama Lajur 1

en: Column 2
ms: Lajur 2

en: Column 2 Before
ms: Sebelum Lajur 2

en: Column 2 Main Element
ms: Elemen Utama Lajur 2

en: Column 3
ms: Lajur 3

en: Column 3 Before
ms: Sebelum Lajur 3

en: Column 3 Main Element
ms: Elemen Utama Lajur 3

en: Column Class
ms: Kelas Lajur

en: Column End
ms: Akhir Lajur

en: Column Inner
ms: Bahagian Dalam Lajur

en: Column Label
ms: Label Lajur

en: Column Layout
ms: Layout Lajur

en: Column Link Target
ms: Sasaran Pautan Lajur

en: Column Link URL
ms: URL Pautan Lajur

en: Column Minimum Width
ms: Lebar Minimum Lajur

en: Column Reverse
ms: Lajur Songsang

en: Column Span
ms: Rentang Lajur

en: Column Start
ms: Mula Lajur

en: Column Width
ms: Lebar Lajur

en: Column Widths
ms: Lebar Lajur

en: Columns
ms: Lajur

en: Comma-separated list of post types to get taxonomies for. If empty, returns taxonomies for all post types.
ms: Senarai jenis pos dipisahkan koma untuk mendapatkan taksonomi. Jika kosong, memulangkan taksonomi untuk semua jenis pos.

en: Command Center
ms: Pusat Arahan

en: Commands
ms: Arahan

en: Comment
ms: Komen

en: Comment Avatar
ms: Avatar Ulasan

en: Comment Body
ms: Isi Ulasan

en: Comment Content
ms: Kandungan Ulasan

en: Comment Count
ms: Bilangan Komen

en: Comment Count Text
ms: Teks Bilangan Komen

en: Comment Meta
ms: Meta Ulasan

en: Comment Text
ms: Teks Komen

en: Comments
ms: Komen

en: Comments Count
ms: Kiraan Ulasan

en: Common
ms: Umum

en: Company
ms: Syarikat

en: Company Link Target
ms: Sasaran Pautan Syarikat

en: Company Link URL
ms: URL Pautan Syarikat

en: Company Text
ms: Teks Syarikat

en: Compare
ms: Bandingkan

en: Compare: %s
ms: Bandingkan: %s

en: Comparison operator.
ms: Operator perbandingan.

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
ms: Lengkapkan pembelian anda menggunakan pop timbul untuk menaik taraf Divi Cloud.

en: Conditional Logic
ms: Logik Bersyarat

en: Conditions
ms: syarat

en: Confetti
ms: konfeti

en: Configuration Error: Invalid data.
ms: Ralat Konfigurasi: Data tidak sah.

en: Configuration Error: Invalid provider.
ms: Ralat Konfigurasi: Penyedia tidak sah.

en: Configuration Error: No list has been selected for this form.
ms: Ralat Konfigurasi: Tiada senarai dipilih untuk borang ini.

en: Configure import options for your layout.
ms: Konfigurasikan pilihan import untuk susun atur anda.

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Conical
ms: berbentuk kon

en: Contact Button
ms: Butang Hubungan

en: Contact Form
ms: Borang Berhubung

en: Contact Forms
ms: Borang Perhubungan

en: Contact Title
ms: Tajuk Hubungan

en: Contacting your host and asking them to increase the following PHP variables may help: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. In addition, auditing your firewall error log (such as ModSecurity) may reveal false positives that are preventing saves from completing.
ms: Menghubungi hos anda dan meminta mereka untuk meningkatkan pembolehubah PHP berikut boleh membantu: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. Selain itu, mengaudit log ralat dinding api anda (seperti ModSecurity) boleh mendedahkan positif palsu yang menghalang simpanan dilengkapkan.

en: Container
ms: Penyimpan

en: Contains
ms: Mengandungi

en: Contains (LIKE)
ms: Mengandungi (LIKE)

en: Content
ms: Kandungan

en: Content Area
ms: Kawasan Kandungan

en: Content Area Background Color
ms: Kawasan Kandungan Warna Latar belakang

en: Content Attributes
ms: Atribut Kandungan

en: Content Display
ms: Paparan Isi Kandungan

en: Content Length
ms: Panjang Kandungan

en: Content Max Width
ms: Lebar Max Kandungan

en: Content Settings
ms: Tetapan Kandungan

en: Content Width
ms: Kandungan

en: Content cannot be empty.
ms: Kandungan tidak boleh kosong.

en: Content conversion encountered a fatal error.
ms: Penukaran kandungan menghadapi ralat fatal.

en: Content conversion failed: %s
ms: Penukaran kandungan gagal: %s

en: Content entered here will appear below the subheading text.
ms: Kandungan yang dimasukkan di sini akan muncul di bawah teks sub-pengepala.

en: Content migration encountered a fatal error.
ms: Migrasi kandungan menghadapi ralat fatal.

en: Content migration failed: %s
ms: Migrasi kandungan gagal: %s

en: Continue
ms: Teruskan

en: Continue Automatic Slide on Hover
ms: Terus Otomatis Slide pada Hover

en: Continue Editing
ms: Teruskan Menyunting

en: Contrast
ms: Kawalan

en: Contributor
ms: Penyumbang

en: Control how child elements are aligned. For flex layouts, this aligns items along the cross axis. For grid layouts, this aligns items within their cells vertically.
ms: Kawal cara elemen anak dijajarkan. Untuk susun atur flex, ini menjajarkan item sepanjang paksi silang. Untuk susun atur grid, ini menjajarkan item dalam selnya secara menegak.

en: Control how child elements are distributed along the main axis. For flex layouts, this distributes items along the main axis. For grid layouts, this aligns the entire grid within its container horizontally.
ms: Kawal cara elemen anak diagihkan sepanjang paksi utama. Untuk susun atur flex, ini mengagihkan item sepanjang paksi utama. Untuk susun atur grid, ini menjajarkan keseluruhan grid secara mendatar dalam bekasnya.

en: Control how content is aligned along the cross axis. For flex layouts, this aligns wrapped lines when there is extra space. For grid layouts, this aligns the entire grid within its container vertically.
ms: Kawal cara kandungan dijajarkan sepanjang paksi silang. Untuk susun atur flex, ini menjajarkan baris yang dibalut apabila terdapat ruang tambahan. Untuk susun atur grid, ini menjajarkan keseluruhan grid dalam bekasnya secara menegak.

en: Control how grid items fill empty spaces in the grid. Dense packing attempts to fill gaps with smaller items, while sparse maintains the natural document order.
ms: Kawal cara item grid mengisi ruang kosong dalam grid. Pembungkusan padat cuba mengisi jurang dengan item lebih kecil, manakala jarang mengekalkan turutan dokumen semula jadi.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
ms: Kawal jumlah projek yang dipaparkan. Biarkan kosong atau gunakan 0 untuk tidak mengehadkan jumlah.

en: Control how this element behaves within a flexbox container. Choose "Shrink to Fit" to allow the element to shrink when space is limited, "Grow to Fill" to expand and fill available space, or "Custom" for manual control.
ms: Kawal cara elemen ini berkelakuan dalam bekas flexbox. Pilih "Kecut Ikut Muat" untuk membenarkan elemen mengecut apabila ruang terhad, "Besar Untuk Penuhi" untuk mengembang dan memenuhi ruang yang tersedia, atau "Tersuai" untuk kawalan manual.

en: Control the auto-placement algorithm for grid items. Choose row to fill rows first, or column to fill columns first. This determines how items automatically flow when not explicitly positioned.
ms: Kawal algoritma penempatan automatik untuk item grid. Pilih baris untuk mengisi baris dahulu, atau lajur untuk mengisi lajur dahulu. Ini menentukan cara item mengalir secara automatik apabila tidak diposisikan secara jelas.

en: Control the direction in which child elements are arranged. Choose row for horizontal layout, column for vertical layout, or their reverse variants.
ms: Kawal arah elemen anak disusun. Pilih baris untuk susun atur mendatar, lajur untuk susun atur menegak, atau varian songsangnya.

en: Control the playback speed of the animation.
ms: Kawal kelajuan main balik animasi.

en: Control the size of the icon by increasing or decreasing the font size
ms: Kawal saiz ikon dengan menaikkan atau menurunkan saiz fon

en: Control the size of the icon by increasing or decreasing the font size.
ms: Mengawal saiz ikon dengan menambah atau mengurangkan saiz fon.

en: Control the stacking order of this canvas. Canvases with higher z-index values will appear above canvases with lower z-index values.
ms: Kawal turutan tindanan kanvas ini. Kanvas dengan nilai z-index yang lebih tinggi akan dipaparkan di atas kanvas dengan nilai z-index yang lebih rendah.

en: Control whether child elements should wrap to new lines when they exceed the container width. No wrap keeps items on a single line, wrap allows items to move to new lines, and wrap reverse wraps in reverse order.
ms: Kawal sama ada elemen anak perlu dibalut ke baris baharu apabila melebihi lebar bekas. Tiada balut mengekalkan item pada satu baris, balut membenarkan item bergerak ke baris baharu, dan balut songsang membalut dalam turutan songsang.

en: Controls
ms: Kawalan

en: Controls the CSS rendering order. Higher numbers are printed last and take precedence.
ms: Mengawal susunan pemaparan CSS. Nombor yang lebih tinggi dicetak terakhir dan diutamakan.

en: Controls the display of the apartment (address_2) field in checkout.
ms: Mengawal paparan medan apartmen (address_2) semasa checkout.

en: Controls the display of the company field in checkout.
ms: Mengawal paparan medan syarikat semasa checkout.

en: Controls the display of the phone field in checkout.
ms: Mengawal paparan medan telefon semasa checkout.

en: Conversion Failed
ms: Penukaran Gagal

en: Conversion completed. Item moved to the Rows library.
ms: Penukaran selesai. Item dialihkan ke pustaka Rows.

en: Conversion completed. Item moved to the Sections library.
ms: Penukaran selesai. Item dialihkan ke pustaka Bahagian.

en: Convert Module To Row
ms: Tukar Modul Kepada Baris

en: Convert Module To Section
ms: Tukarkan Modul Kepada Bahagian

en: Convert Row To Section
ms: Tukar Baris Kepada Bahagian

en: Convert Selected Modules To Group
ms: Tukar Modul Dipilih Kepada Kumpulan

en: Convert To Global
ms: Tukar Kepada Global

en: Cookie
ms: Kuki

en: Cookie Does Not Exist
ms: Kuki Tidak Wujud

en: Cookie Exists
ms: Kuki Wujud

en: Cookie Name
ms: Nama Kuki

en: Cookie Value
ms: Nilai Kuki

en: Cookie Value Does Not Equal
ms: Nilai Kuki Tidak Sama

en: Cookie Value Equals
ms: Nilai Kuki Sama

en: Copied %s
ms: %s Disalin

en: Copied Modules
ms: Modul Disalin

en: Copy
ms: Salin

en: Copy %1$s
ms: Salin %1$s

en: Copy %1$s Attributes
ms: Salin Atribut %1$s

en: Copy All Attributes
ms: Salin Semua Atribut

en: Copy Attributes
ms: Salin Atribut

en: Copy Children
ms: Salin Anak

en: Copy From Template
ms: Salin Dari Templat

en: Copy Item Styles
ms: Salin Gaya Item

en: Copy Module
ms: Salin Modul

en: Copy Module Style
ms: Salin Gaya Modul

en: Copy Parent
ms: Salin Induk

en: Copy-Paste Module
ms: Modul Salin-Tampal

en: Corner Blob
ms: Gumpalan Penjuru

en: Corner Lake
ms: Tasik Corner

en: Corner Paint
ms: Cat Sudut

en: Corner Pill
ms: Pil Sudut

en: Corner Square
ms: Dataran Sudut

en: Count
ms: Bilangan

en: Countdown Timer
ms: Kiraan Penentuan Masa

en: Countdown Timers
ms: Pemasa undur

en: Counter Amount
ms: Nombor Kaunter

en: Counter Container
ms: Penyimpan Kaunter

en: Counter Title
ms: Tajuk Kaunter

en: Coupon Form
ms: Borang Kupon

en: Coupon code
ms: Kod kupon

en: Coupon:
ms: Kupon:

en: Coupon: DIVI
ms: Kupon: DIVI

en: Create New Category
ms: Cipta Kategori Baharu

en: Create New Category/Categories
ms: Buat Kategori/Kategori Baharu

en: Create New Tag
ms: Cipta Tag Baharu

en: Create New Tag(s)
ms: Cipta Teg Baharu

en: Create Template
ms: Cipta Templat

en: Create Your Page
ms: Cipta Halaman Anda

en: Create rules to target and style specific child grid items using nth-child selectors. Define custom positioning, spanning, and layout properties for individual grid items to create complex, asymmetrical grid layouts.
ms: Cipta peraturan untuk menyasar dan menggayakan item grid anak tertentu menggunakan pemilih nth-child. Takrifkan pemposisian tersuai, rentangan dan sifat susun atur untuk item grid individu bagi menghasilkan susun atur grid yang kompleks dan tidak simetri.

en: Created Group
ms: Kumpulan Dicipta

en: Creating Preview Link...
ms: Mencipta Pautan Pratonton...

en: Crosses
ms: salib

en: Cubes
ms: kiub

en: Currency
ms: Mata Wang

en: Currency & Frequency
ms: Mata Wang & Kekerapan

en: Currency & Frequency Text
ms: Teks Mata Wang & Kekerapan

en: Current %1$s Link
ms: Pautan %1$s Semasa

en: Current Category
ms: Kategori Semasa

en: Current Date
ms: Tarikh Semasa

en: Current Element
ms: Elemen Semasa

en: Current Element & Children
ms: Elemen Semasa & Elemen Anak

en: Current Element & Descendants
ms: Elemen Semasa & Keturunan

en: Current page
ms: Halaman semasa

en: Current page URL for deriving current_page loop context in Visual Builder.
ms: URL halaman semasa untuk mendapatkan konteks gelung current_page dalam Visual Builder.

en: Current page main loop type from settings context for current_page query resolution.
ms: Jenis gelung utama halaman semasa daripada konteks tetapan untuk penyelesaian kueri current_page.

en: Current page number.
ms: Nombor halaman semasa.

en: Current:
ms: Semasa:

en: Curve
ms: Kurva

en: Custom
ms: Tersuai

en: Custom Body
ms: Kandungan Utama Tersuai

en: Custom CSS
ms: CSS Peribadi

en: Custom CSS Settings
ms: Tetapan CSS Tersuai

en: Custom Condition
ms: Syarat Tersuai

en: Custom Date Format
ms: Format Tarikh Tersuai

en: Custom Field
ms: Medan Tersuai

en: Custom Field Value
ms: Nilai Medan Tersuai

en: Custom Fields
ms: Medan Tersuai

en: Custom Footer
ms: Footer Tersuai

en: Custom Header
ms: Header Tersuai

en: Custom Link Text
ms: Teks Pautan Tersuai

en: Custom Order (WooCommerce)
ms: Susunan Tersuai (WooCommerce)

en: Custom Size
ms: Saiz Tersuai

en: Custom Taxonomy Name
ms: Nama Taksonomi Yang Dikehendaki

en: Custom field name
ms: Nama medan tersuai

en: Custom field value
ms: Nilai medan tersuai

en: Custom nth-child Rule
ms: Peraturan nth-child Tersuai

en: Customize Builder Settings Toolbar
ms: Sesuaikan Bar Alat Tetapan Builder

en: Customize Settings Toolbar
ms: Sesuaikan Bar Alat Tetapan

en: Cut
ms: Potong

en: Cut %1$s
ms: Potong %1$s

en: Cut Children
ms: Potong Anak

en: Cut Module
ms: Potong Modul

en: Cut Parent
ms: Potong Induk

en: D
ms: H

en: Daily
ms: Setiap hari

en: Dark
ms: Gelap

en: Dark Text Color
ms: Teks Berwarna Gelap

en: Darken
ms: Gelapkan

en: Dashboard
ms: Papan Pemuka

en: Dashed
ms: Bersengkang

en: Date
ms: Tarikh

en: Date & Time
ms: Masa tarikh

en: Date Archive
ms: Arkib Tarikh

en: Date Format
ms: Format Tarikh

en: Date archive pages do not have editable page settings.
ms: Halaman arkib tarikh tidak mempunyai tetapan halaman yang boleh diedit.

en: Date: new to old
ms: Tarikh: baru ke lama

en: Date: old to new
ms: Tarikh: lama ke baru

en: DateTime
ms: Tarikh/Masa

en: Day(s)
ms: Hari

en: Day: %s
ms: Hari: %s

en: Days
ms: hari-hari

en: Decimal
ms: Perpuluhan

en: Decrease
ms: Kurangkan

en: Decrease Font Size
ms: Kurangkan Saiz Fon

en: Decrease Module Bottom Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Bawah Modul

en: Decrease Module Bottom Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Bawah Modul Sebanyak 10px

en: Decrease Module Left Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kiri Modul

en: Decrease Module Left Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kiri Modul Sebanyak 10px

en: Decrease Module Padding
ms: Kurangkan Modul Padding

en: Decrease Module Padding By 10px
ms: Kurangkan Modul Padding Dengan 10px

en: Decrease Module Right Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kanan Modul

en: Decrease Module Right Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kanan Modul Sebanyak 10px

en: Decrease Module Top Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Atas Modul

en: Decrease Module Top Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Atas Modul Sebanyak 10px

en: Decrease Row Bottom Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Bawah Baris

en: Decrease Row Bottom Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Bawah Baris Sebanyak 10px

en: Decrease Row Left Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kiri Baris

en: Decrease Row Left Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kiri Baris Sebanyak 10px

en: Decrease Row Padding
ms: Kurangkan Pelapik Baris

en: Decrease Row Padding By 10px
ms: Kurangkan Pelapik Baris Sebanyak 10px

en: Decrease Row Right Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kanan Baris

en: Decrease Row Right Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kanan Baris Sebanyak 10px

en: Decrease Row Top Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Atas Baris

en: Decrease Row Top Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Atas Baris Sebanyak 10px

en: Decrease Section Bottom Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Bawah Seksyen

en: Decrease Section Bottom Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Bawah Seksyen Sebanyak 10px

en: Decrease Section Left Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kiri Seksyen

en: Decrease Section Left Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kiri Seksyen Sebanyak 10px

en: Decrease Section Padding
ms: Kurangkan Pelapik Bahagian

en: Decrease Section Padding By 10px
ms: Kurangkan Pelapik Bahagian Sebanyak 10px

en: Decrease Section Right Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kanan Seksyen

en: Decrease Section Right Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Kanan Seksyen Sebanyak 10px

en: Decrease Section Top Padding
ms: Kurangkan Ruang Dalam Atas Seksyen

en: Decrease Section Top Padding by 10px
ms: Kurangkan Ruang Dalam Atas Seksyen Sebanyak 10px

en: Decrease the opacity of the unfilled space of the circle to make the color fade into the background.
ms: Kurangkan kelegapan ruang yang tidak terisi bulatan untuk menjadikan warna memudar ke latar belakang.

en: Default
ms: Lalai

en: Default (Menu ordering + name)
ms: Lalai (Pemesanan menu + nama)

en: Default Interaction Mode
ms: Mod Interaksi Lalai

en: Default Preset
ms: Pratetap Lalai

en: Default Sorting
ms: Pengisihan Lazim

en: Default State
ms: Keadaan Lalai

en: Default Website Template
ms: Templat Laman Web Lalai

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
ms: Tentukan nombor untuk pembilang bulatan. (Jangan sertakan tanda peratusan, gunakan pilihan di bawah.). <strong>Nota: Anda hanya boleh menggunakan nombor asli dari 0 hingga 100</strong>

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
ms: Tentukan nombor untuk pengira. (Jangan masukkan tanda peratusan, gunakan opsyen di bawah.)

en: Define a percentage for this bar.
ms: Tentukan peratusan untuk bar ini.

en: Define a sub title for the table if desired.
ms: Tentukan tajuk kecil untuk jadual jika perlu.

en: Define a title for the pricing table.
ms: Tentukan tajuk untuk jadual harga.

en: Define a title for your contact form.
ms: Tentukan tajuk untuk borang berhubung anda.

en: Define a title.
ms: Tentukan tajuk

en: Define an album name.
ms: Tentukan nama album.

en: Define an artist name.
ms: Tentukan nama artis.

en: Define custom text for the next link. You can use the %title% variable to include the post title. Leave blank for default.
ms: Tentukan teks tersuai untuk pautan seterusnya. Anda boleh menggunakan pembolehubah %title% untuk menyertakan tajuk siaran. Biarkan kosong untuk lalai.

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ms: Nyatakan teks yang diingini untuk pautan seterusnya. Anda boleh menggunakan pemboleh ubah <strong>%title</strong> untuk memasukkan tajuk hebahan. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Define custom text for the previous link. You can use the %title% variable to include the post title. Leave blank for default.
ms: Tentukan teks tersuai untuk pautan sebelumnya. Anda boleh menggunakan pembolehubah %title% untuk menyertakan tajuk siaran. Biarkan kosong untuk lalai.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ms: Nyatakan teks yang dikehendaki untuk pautan sebelumnya. Anda boleh menggunakan pemboleh ubah <strong>%title</strong> untuk memasukkan tajuk hebahan. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Define how bright the colors should be.
ms: Tentukan tajuk teks untuk slaid anda.

en: Define how distinct bright and dark areas should be.
ms: Tentukan sejauh mana kawasan yang terang dan gelap.

en: Define how intense the color saturation should be.
ms: Tentukan tajuk teks untuk slaid anda.

en: Define how much this element should grow relative to other flex items when there is extra space available. A higher value means the element will take up more of the available space compared to other items. Set to 0 to prevent growing.
ms: Takrifkan sejauh mana elemen ini perlu membesar berbanding item flex lain apabila terdapat ruang tambahan. Nilai yang lebih tinggi bermaksud elemen akan mengambil lebih banyak ruang yang tersedia berbanding item lain. Tetapkan kepada 0 untuk menghalang pembesaran.

en: Define how much this element should shrink relative to other flex items when there is insufficient space. A higher value means the element will shrink more compared to other items. Set to 0 to prevent shrinking.
ms: Takrifkan sejauh mana elemen ini perlu mengecut berbanding item flex lain apabila ruang tidak mencukupi. Nilai yang lebih tinggi bermaksud elemen akan mengecut lebih banyak berbanding item lain. Tetapkan kepada 0 untuk menghalang pengecutan.

en: Define how transparent or opaque this should be.
ms: Tentukan bagaimana telus atau legap ini sepatutnya.

en: Define the animation settings that will be applied as the user scrolls. The animation begins when the element enters the browser viewport and ends when it leaves the viewport
ms: Takrifkan tetapan animasi yang akan digunakan semasa pengguna menatal. Animasi bermula apabila elemen memasuki viewport pelayar dan berakhir apabila ia meninggalkan viewport

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
ms: Tentukan fail audio untuk digunakan di dalam modul. Untuk membuang fail audio daripada modul, hanya padamkan URL daripada medan tetapan.

en: Define the column template using CSS grid-template-columns syntax. Use values like "1fr 2fr 1fr" for proportional columns, "200px auto 100px" for mixed units, or "repeat(3, 1fr)" for repeated patterns.
ms: Tentukan templat lajur menggunakan sintaks grid-template-columns CSS. Gunakan nilai seperti "1fr 2fr 1fr" untuk lajur berkadar, "200px auto 100px" untuk unit bercampur, atau "repeat(3, 1fr)" untuk corak berulang.

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
ms: Nyatakan panjang petikan yang dihasilkan secara automatik. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal ( 270 )

en: Define the length you want your gradient to span in a unit of your choice. If the length of the gradient is at any time less than the size of the container, the last color stop in the gradient will fill the remaining space.
ms: Tetapkan panjang gradien yang anda mahu dalam unit pilihan anda. Jika pada bila-bila masa panjang gradien lebih kecil daripada saiz bekas, hentian warna terakhir dalam gradien akan memenuhi ruang yang berbaki.

en: Define the method, used for the parallax effect.
ms: Tentukan kaedah, digunakan untuk kesan paralaks.

en: Define the number of images that should be displayed per page.
ms: Tentukan jumlah imej yang patut dipaparkan sehalaman.

en: Define the number of products that should be displayed per page.
ms: Tentukan jumlah projek yang perlu dipaparkan sehalaman.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
ms: Tentukan jumlah projek yang perlu dipaparkan sehalaman.

en: Define the row template using CSS grid-template-rows syntax. Use values like "auto 200px auto" for mixed sizing, "repeat(3, 1fr)" for equal proportions, or specific measurements for precise control.
ms: Tentukan templat baris menggunakan sintaks grid-template-rows CSS. Gunakan nilai seperti "auto 200px auto" untuk saiz bercampur, "repeat(3, 1fr)" untuk perkadaran sama, atau ukuran khusus untuk kawalan yang tepat.

en: Define the text for the slide button
ms: Tentukan teks untuk butang slide anda

en: Define the text of the form submit button.
ms: Jelaskan Teks butang serahan borang.

en: Define the text which will be displayed on the login button.
ms: Tentukan teks yang akan dipaparkan pada butang log masuk.

en: Define the title text for your slide.
ms: Tentukan tajuk teks untuk slaid anda.

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
ms: Nyatakan ID untuk medan ini. Anda hendaklah menggunakan huruf Bahasa Inggeris sahaja tanpa huruf tertentu beserta jarak.

en: Define the units of your gradient stop positions.
ms: Tentukan unit kedudukan berhenti kecerunan anda.

en: Define the vertical offset distance from the bottom edge of the browser window
ms: Tentukan jarak mengimbangi menegak dari tepi bawah tetingkap penyemak imbas

en: Define the vertical offset distance from the bottom edge of the browser window.
ms: Tetapkan jarak ofset menegak dari tepi bawah tetingkap pelayar.

en: Define the vertical offset distance from the top edge of the browser window
ms: Tentukan jarak mengimbangi menegak dari tepi atas tetingkap penyemak imbas

en: Define the vertical offset distance from the top edge of the browser window.
ms: Tetapkan jarak ofset menegak dari tepi atas tetingkap pelayar.

en: Define whether or not the field should be visible.
ms: Tentukan sama ada medan perlu kelihatan atau tidak.

en: Define whether the field should be required or optional
ms: Nyatakan sama ada medan adalah wajib atau bebas

en: Delay before the effect is executed
ms: Kelewatan sebelum kesan dilaksanakan

en: Delete
ms: Padam

en: Delete %1$s
ms: Padam %1$s

en: Delete %s
ms: Padam %s

en: Delete Canvas
ms: Padam Kanvas

en: Delete Global Color
ms: Padamkan Warna Global

en: Delete Global Layout
ms: Padam Reka Letak Global

en: Delete Gradient
ms: Padam Gradien

en: Delete Grid Offset Rule
ms: Padam Peraturan Ofset Grid

en: Delete Item
ms: Padam Item

en: Delete Module
ms: Padam Modul

en: Delete Preset
ms: Padam Pratetap

en: Delete Template
ms: Padam Templat

en: Deleted template
ms: Templat dipadam

en: Dense
ms: Padat

en: Descending
ms: Menurun

en: Description
ms: Penerangan

en: Description Type
ms: Jenis Keterangan

en: Design
ms: Rekaan

en: Design Attributes
ms: Atribut Reka Bentuk

en: Design Settings
ms: Tetapan Reka Bentuk

en: Design Settings and Advanced Module Settings
ms: Tetapan Reka Bentuk dan Tetapan Modul Lanjutan

en: Desktop View
ms: Paparan Desktop

en: Detach From Global
ms: Berpisah Dari Global

en: Detach From Variable
ms: Nyahpaut Daripada Pembolehubah

en: Device
ms: Peranti

en: Diagonal
ms: pepenjuru

en: Diagonal Bars 2
ms: Bar Diagonal 2

en: Diagonal Lines
ms: Garisan Diagonal

en: Diagonal Pills
ms: Pil pepenjuru

en: Diagonal Stripes
ms: Jalur pepenjuru

en: Diagonal Stripes 2
ms: Jalur pepenjuru 2

en: Diamonds
ms: berlian

en: Difference
ms: Perbezaan

en: Direction
ms: Arah

en: Disable Builder
ms: Lumpuhkan Builder

en: Disable Global
ms: Lumpuhkan Global

en: Disable Item
ms: Nyahdayakan Item

en: Disable Preset
ms: Lumpuhkan Pratetap

en: Disable Template
ms: Lumpuhkan Templat

en: Disable on
ms: Sekatan diaktifkan

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
ms: Matikan pilihan ini jika anda mahu mengabaikan petikan yang dinyatakan secara manual dan lakukannya secara automatik.

en: Disabled Button
ms: Butang Dilumpuhkan

en: Disabled On
ms: Dilumpuhkan Pada

en: Disabled template
ms: Templat dilumpuhkan

en: Disabling bullets will remove the bullet points that appear next to each list item within the pricing table's feature area.
ms: Melumpuhkan peluru akan mengeluarkan mata peluru yang muncul di sebelah setiap item senarai dalam ruang ciri jadual harga.

en: Disabling the author avatar will remove the profile picture from the module.
ms: Melumpuhkan avatar pengarang akan mengeluarkan gambar profil dari modul.

en: Disabling the border separator will remove the solid line that appears to the left or right of sidebar widgets.
ms: Melumpuhkan pemisah sempadan akan mengeluarkan garis pepejal yang muncul pada kiri atau kanan widget bar sisi.

en: Disabling the comment count will remove the number of comments from the top of the module.
ms: Melumpuhkan kiraan komen akan menghapuskan bilangan komen dari bahagian atas modul.

en: Disabling the reply button will prevent visitors from creating threaded comments.
ms: Melumpuhkan butang jawapan akan menghalang pengunjung membuat komen berulir.

en: Disc
ms: Cakera

en: Discard & Exit
ms: Buang & Keluar

en: Discard All Changes
ms: Buang Semua Perubahan

en: Display Again After
ms: Paparkan Semula Selepas

en: Display Conditions
ms: Syarat Paparan

en: Display Name
ms: Nama Paparan

en: Display Only If
ms: Paparkan Hanya Jika

en: Display Only If Author
ms: Paparkan Hanya Jika Pengarang

en: Display Only If Browser
ms: Paparkan Hanya Jika Pelayar

en: Display Only If Category Page
ms: Paparkan Hanya Jika Halaman Kategori

en: Display Only If Current Date
ms: Paparkan Hanya Jika Tarikh Semasa

en: Display Only If Logged In Status
ms: Paparkan Hanya Jika Status Log Masuk

en: Display Only If Operating System
ms: Paparkan Hanya Jika Sistem Pengendalian

en: Display Only If Post Category
ms: Paparkan Hanya Jika Kategori Pos

en: Display Only If Post Tag
ms: Paparkan Hanya Jika Post Tag

en: Display Only If Post Type
ms: Paparkan Hanya Jika Jenis Catatan

en: Display Only If Tag Page
ms: Paparkan Hanya Jika Halaman Tag

en: Display Only If User
ms: Paparkan Hanya Jika Pengguna

en: Display Only If User Role
ms: Paparkan Hanya Jika Peranan Pengguna

en: Display Only If User's Cart
ms: Paparkan Hanya Jika Troli Pengguna

en: Display Only on
ms: Paparkan Hanya Pada

en: Display Only on Date Archives
ms: Paparkan Hanya pada Arkib Tarikh

en: Display Order
ms: Susunan Paparan

en: Display a message.
ms: Paparkan Captcha

en: Display dot navigation for the carousel.
ms: Paparkan navigasi titik untuk karusel.

en: Display if all conditions are true
ms: Paparkan jika semua syarat adalah benar

en: Display if any condition is true
ms: Paparkan jika mana-mana syarat adalah benar

en: Display navigation arrows on the carousel.
ms: Paparkan anak panah navigasi pada karusel.

en: Display posts for the current page. Useful on archive and index pages.
ms: Paparkan siaran untuk halaman semasa. Berguna pada halaman arkib dan indeks.

en: Divi Builder Helper
ms: Pembantu Divi Builder

en: Divi Builder Layout
ms: Susun Atur Divi Builder

en: Divi Builder Layouts
ms: Reka Letak Divi Builder

en: Divi Documentation
ms: Dokumentasi Divi

en: Divi Icons
ms: Ikon Divi

en: Divi Library
ms: Pustaka Divi

en: Divi Role Editor
ms: Editor Peranan Divi

en: Divi Role Editor Settings
ms: Tetapan Editor Peranan Divi

en: Divi Theme Builder Set
ms: Set Divi Theme Builder

en: Divi Theme Builder Template
ms: Templat Divi Theme Builder

en: Divi Theme Builder Templates
ms: Templat Divi Theme Builder

en: Divider
ms: Pembahagi

en: Divider Arrangement
ms: Berat Pemisah

en: Divider Color
ms: Warna Batas

en: Divider Flip
ms: Pembahagi

en: Divider Height
ms: Berat Pemisah

en: Divider Horizontal Repeat
ms: Pengulang Ulang Mendatar

en: Divider Style
ms: Gaya Pemisah

en: Divider Weight
ms: Berat Pemisah

en: Dividers
ms: Pembahagi

en: Dividers can be placed either above or below section content. If placed above section content, then modules and rows within the section will be hidden behind the divider when they overlap.
ms: Pembahagi boleh diletakkan sama ada di atas atau di bawah kandungan bahagian. Sekiranya diletakkan di atas kandungan seksyen, maka modul dan baris di dalam seksyen akan disembunyikan di belakang pembahagi apabila mereka bertindih.

en: Division require one value to be unitless
ms: Pembahagian memerlukan satu nilai tanpa unit

en: Do Not Stick
ms: Jangan Lekat

en: Does Not Contain
ms: Tidak mengandungi

en: Does Not Contain (NOT LIKE)
ms: Tidak Mengandungi (NOT LIKE)

en: Does Not Have a Specific Product
ms: Tidak Mempunyai Produk Tertentu

en: Does not Contain
ms: Tidak mengandungi

en: Does not Equal
ms: Tidak Sama

en: Does not Exist
ms: Tidak wujud

en: Don't Append
ms: Jangan Tambahkan

en: Don't Restore
ms: Jangan Pulihkan

en: Don't display on
ms: Jangan paparkan pada

en: Don't display on posts authored by
ms: Jangan paparkan pada siaran yang dikarang oleh

en: Don't display on search results for
ms: Jangan paparkan pada hasil carian untuk

en: Don't display to
ms: Jangan paparkan kepada

en: Don't display to users who have
ms: Jangan paparkan kepada pengguna yang mempunyai

en: Don't display to users who have visited
ms: Jangan paparkan kepada pengguna yang telah melawat

en: Dot Alignment
ms: Penjajaran Titik

en: Dot Color
ms: Warna Titik

en: Dot Navigation
ms: Navigasi Titik

en: Dot Navigation Color
ms: Warna Navigasi Dot

en: Dot Position
ms: Kedudukan Titik

en: Dot Size
ms: Saiz Titik

en: Dotted
ms: Bertitik

en: Double
ms: Berganda

en: Down
ms: Menurun

en: Download Backup
ms: Muat Turun Sandaran

en: Download Backup Before Importing
ms: Muat Turun Sandaran Sebelum Mengimport

en: Downwards
ms: Menurun

en: Draft
ms: Draf

en: Drag n Drop
ms: Seret & Lepas

en: Drag to resize
ms: Seret untuk ubah saiz

en: Dragged module
ms: Modul diseret

en: Dropdown Alignment
ms: Penjajaran Dropdown

en: Dropdown Direction
ms: Arah Dropdown

en: Dropdown Menu
ms: Pautan Menu Jatuh Bawah

en: Dropdown Menu Active Link Color
ms: Menu Dropdown Warna Pautan Aktif

en: Dropdown Menu Animation
ms: Animasi Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Container
ms: Penyimpan Menu Jatuh Bawah

en: Dropdown Menu Direction
ms: Arah Menu Dropdown

en: Dropdown Menu Line Color
ms: Warna Garis Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Links
ms: Pautan Menu Jatuh Bawah

en: Dropdown Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menus
ms: Menu Dropdown

en: Dropdown Offset
ms: Ofset Dropdown

en: Dropdown Position
ms: Kedudukan Dropdown

en: Dropdowns
ms: Dropdown

en: Duplicate
ms: Duplikat

en: Duplicate %1$s
ms: Duplikasi %1$s

en: Duplicate %s
ms: Gandakan %s

en: Duplicate Canvas
ms: Gandakan Kanvas

en: Duplicate Grid Offset Rule
ms: Gandakan Peraturan Ofset Grid

en: Duplicate Item
ms: Gandakan Item

en: Duplicate Module
ms: Duplikasi Modul

en: Duplicate Preset
ms: Pratetap Pendua

en: Duplicate Template
ms: Duplikasi Templat

en: Duplicate property "%s" found.
ms: Properti pendua "%s" ditemui.

en: Duplicated layout
ms: Reka letak diduplikasi

en: Duplicated template
ms: Templat diduplikasi

en: Dynamic Content
ms: Kandungan Dinamik

en: Dynamic Content Custom Fields
ms: Kandungan Dinamik Medan Tersuai

en: Dynamic Posts
ms: Siaran Dinamik

en: Ease
ms: Kemudahan

en: Ease-In
ms: Kemudahan dalam

en: Edit %1$s Layout
ms: Edit Reka Letak %1$s

en: Edit %s
ms: Sunting %s

en: Edit Attribute
ms: Edit Atribut

en: Edit Body Template
ms: Edit Templat Kandungan Utama

en: Edit Borders
ms: Edit Sempadan

en: Edit Buttons
ms: Edit Butang

en: Edit Canvas
ms: Edit Kanvas

en: Edit Canvas Settings
ms: Edit Tetapan Kanvas

en: Edit Colors
ms: Edit Warna

en: Edit Configuration
ms: Edit Konfigurasi

en: Edit Content
ms: Edit Kandungan

en: Edit Element Above
ms: Edit Elemen Di Atas

en: Edit Element Below
ms: Edit Elemen Di Bawah

en: Edit First Child Element
ms: Edit Elemen Anak Pertama

en: Edit Fonts
ms: Edit Fon

en: Edit Footer Template
ms: Edit Templat Pengaki

en: Edit Global Canvas
ms: Edit Kanvas Global

en: Edit Global Color
ms: Edit Warna Global

en: Edit Global Items
ms: Edit Item Global

en: Edit Grid Offset Rule
ms: Sunting Peraturan Ofset Grid

en: Edit Header Template
ms: Edit Templat Pengepala

en: Edit Image With AI
ms: Edit Imej Dengan AI

en: Edit Interaction
ms: Edit Interaksi

en: Edit Layout
ms: Edit Susun Atur

en: Edit Page
ms: Edit Halaman

en: Edit Parent Element
ms: Edit Elemen Induk

en: Edit Post
ms: Sunting Pos

en: Edit Preset
ms: Sunting Pratetap

en: Edit Profile
ms: Edit Profil

en: Edit Responsive Values
ms: Edit Nilai Responsif

en: Edit Snippet
ms: Edit Coretan

en: Edit Template
ms: Edit Templat

en: Edit Template Layout
ms: Edit Reka Letak Templat

[ctx: Edit Template using Theme Builder]
en: Edit Template
ms: Edit Templat

en: Edit Theme Builder Item
ms: Edit Item Theme Builder

en: Edit With Divi
ms: Edit Dengan Divi

en: Edit With Theme Builder
ms: Edit Dengan Theme Builder

en: Edit with the Divi Builder
ms: Edit Dengan Divi Builder

en: Edited %s
ms: %s Diedit

en: Edited %s Child Modules
ms: Modul Anak %s Diedit

en: Edited Local Attributes
ms: Atribut Setempat Diedit

en: Editing: %s
ms: Mengedit: %s

en: Effect Action
ms: Tindakan Kesan

en: Effects
ms: Kesan

en: Elegant Themes Support
ms: Sokongan Elegant Themes

en: Element
ms: Elemen

en: Element Label
ms: Label Elemen

en: Element Type
ms: Jenis Elemen

en: Elements
ms: Elemen

en: Elliptical
ms: elips

en: Email
ms: E-mel

en: Email Account
ms: Akaun E-mel

en: Email Address
ms: Alamat E-mel

en: Email Field
ms: Medan E-mel

en: Email Fullwidth
ms: Halaman Kelebaran Penuh

en: Email Optin
ms: E-Optin

en: Email Optins
ms: Optin E-mel

en: Email Provider Account Setup Documentation
ms: Dokumentasi Penyediaan Akaun Penyedia E-mel

en: Enable
ms: Aktifkan

en: Enable %s
ms: Dayakan %s

en: Enable Admin Bar
ms: Dayakan Bar Pentadbir

en: Enable Condition
ms: Dayakan Keadaan

en: Enable Raw HTML
ms: Dayakan HTML Mentah

en: Enable Redirect URL
ms: Aktifkan URL Menyambung

en: Enable Template
ms: Dayakan Templat

en: Enable Title
ms: Dayakan Tajuk

en: Enable loop functionality to dynamically display looping content from the database based on your query settings.
ms: Dayakan fungsi gelung untuk memaparkan kandungan berulang secara dinamik daripada pangkalan data berdasarkan tetapan pertanyaan anda.

en: Enable or disable pagination for this feed.
ms: Bolehkan atau lumpuhkan penomboran halaman untuk suapan ini.

en: Enable this to make the animation loop infinitely.
ms: Dayakan ini untuk membuatkan animasi berulang tanpa had.

en: Enabled animated transitions between default and sticky styles when the element becomes "stuck".
ms: Dayakan peralihan beranimasi antara gaya lalai dan gaya lekat apabila elemen menjadi "melekat".

en: Enabled animated transitions between default and sticky styles when the element becomes “stuck”
ms: Mendayakan peralihan animasi antara gaya lalai dan melekit apabila elemen menjadi "terperangkap"

en: Enabled template
ms: Templat didayakan

en: Enabling conditional logic makes this field only visible when any or all of the rules below are fulfilled<br><strong>Note:</strong> Only fields with an unique and non-empty field ID can be used
ms: Benarkan logik bersyarat menjadikan lapangan ini kelihatan apabila ada sebarang atau semua peraturan di bawah dipenuhi <br><strong>Note:</strong> Hanya lapangan dengan unik dan ID lapangan tidak kosong boleh digunakan

en: Enabling this option will add borders to input fields when focused.
ms: Menghidupkan pilihan ini akan menambah sempadan ke medan input apabila fokus.

en: Enabling this will extend the input field to 100% of the width of the module.
ms: Mengaktifkan ini akan memanjangkan medan input kepada 100% lebar modul.

en: Enabling this will make the carousel cycle through all slides automatically.
ms: Mendayakan ini akan membuatkan karusel beralih melalui semua slaid secara automatik.

en: End
ms: Tamat

en: End Position
ms: Tamat Posisi

en: Ending
ms: Berakhir

en: Ending %s
ms: Berakhir %s

en: Ending Blur
ms: Menamatkan Kabur

en: Ending Offset
ms: Menamatkan Offset

en: Ending Opacity
ms: Menamatkan Kelegapan

en: Ending Rotation
ms: Mengakhiri Putaran

en: Ending Scale
ms: Skala Akhir

en: Enhance
ms: Tingkatkan

en: Enter Custom Attribute
ms: Masukkan Atribut Tersuai

en: Enter Custom Meta Key
ms: Masukkan Kekunci Meta Tersuai

en: Enter Preview Mode
ms: Masuk Mod Pratonton

en: Enter a name for your %s.
ms: Masukkan nama untuk %s anda.

en: Enter a name for your canvas.
ms: Masukkan nama untuk kanvas anda.

en: Enter a name for your exported file.
ms: Masukkan nama untuk fail eksport anda.

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
ms: Masukkan alamat untuk titik pusat peta, dan alamat akan digeokodkan dan dipaparkan di atas peta di bawah.

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
ms: Masukkan alamat untuk pin peta ini, dan alamat akan digeokodkan dan dipaparkan di atas peta di bawah.

en: Enter custom nth-child pattern (e.g., 3n+1, 4n-1, 2n+3)
ms: Masukkan corak nth-child tersuai (cth., 3n+1, 4n-1, 2n+3)

en: Enter meta key
ms: Masukkan kunci meta

en: Enter meta value
ms: Masukkan nilai meta

en: Enter the HTML attribute name (e.g., class, id, data-state, aria-expanded)
ms: Masukkan nama atribut HTML (cth., class, id, data-state, aria-expanded)

en: Enter the URL for the Button.
ms: Masukkan URL bagi Butang.

en: Enter the attribute value to toggle/add/remove
ms: Masukkan nilai atribut untuk ditogol/ditambah/dibuang

en: Enter the cookie name (e.g., user_preference, theme_mode, cart_items)
ms: Masukkan nama kuki (cth., user_preference, theme_mode, cart_items)

en: Enter the cookie value to toggle/add/remove
ms: Masukkan nilai kuki untuk ditogol/ditambah/dibuang

en: Enter the custom field name (meta key) you want to query. This is the key stored in the post_meta table that identifies your custom field.
ms: Masukkan nama medan tersuai (kunci meta) yang anda mahu kueri. Ini ialah kunci yang disimpan dalam jadual post_meta yang mengenal pasti medan tersuai anda.

en: Enter the custom field value you want to match against. This is the value stored in the post_meta table that you want to filter posts by.
ms: Masukkan nilai medan tersuai yang anda mahu padankan. Ini ialah nilai yang disimpan dalam jadual post_meta yang anda mahu gunakan untuk menapis siaran.

en: Enter the new value that will replace the found value.
ms: Masukkan nilai baharu untuk menggantikan nilai yang ditemui.

en: Enter the numeric value for the grid property (e.g., column span: 1)
ms: Masukkan nilai angka untuk sifat grid (cth., rentang lajur: 1)

en: Enter the text for the Button.
ms: Masukkan teks bagi Butang.

en: Enter the text for this list item.
ms: Masukkan teks untuk item senarai ini.

en: Enter the value you want to find and replace.
ms: Masukkan nilai yang anda mahu cari dan ganti.

en: Enter your address to view shipping options.
ms: Masukkan alamat anda untuk melihat pilihan penghantaran.

en: Enter your page title here.
ms: Masukkan tajuk halaman anda di sini.

en: Entire Page
ms: Seluruh Halaman

en: Equal Columns
ms: Lajur Sama Lebar

en: Equal Fixed Width Columns
ms: Lajur Lebar Tetap Sama

en: Equal Height Rows
ms: Baris Tinggi Sama

en: Equal Minimum Width Columns
ms: Lajur Lebar Minimum Sama

en: Equal Width Columns
ms: Lajur Lebar Sama

en: Equalize Column Heights
ms: Samakan Tinggi Lajur

en: Equalizing columns heights will force all columns to assume the height of the tallest column in the row. All columns will have the same height, keeping their appearance uniform
ms: Menyamakan ketinggian lajur akan memaksa semua lajur mengambil ketinggian lajur tertinggi dalam baris. Semua lajur akan mempunyai ketinggian yang sama, mengekalkan rupa yang seragam

en: Equals
ms: sama

en: Equals (=)
ms: Sama Dengan (=)

en: Error when rendering Shortcode module with shortcode name %1$s and shortcode content %2$s
ms: Ralat semasa memaparkan modul Shortcode dengan nama shortcode %1$s dan kandungan shortcode %2$s

en: Even Items
ms: Item Genap

en: Events
ms: Peristiwa

en: Every Eighth Item
ms: Setiap Item Kelapan

en: Every Fifth Item
ms: Setiap Item Kelima

en: Every Fourth Item
ms: Setiap Item Keempat

en: Every Ninth Item
ms: Setiap Item Kesembilan

en: Every Other
ms: Setiap yang lain

en: Every Seventh Item
ms: Setiap Item Ketujuh

en: Every Sixth Item
ms: Setiap Item Keenam

en: Every Tenth Item
ms: Setiap Item Kesepuluh

en: Every Third Item
ms: Setiap Item Ketiga

en: Exceptions
ms: Pengecualian

en: Excerpt
ms: Petikan

en: Excerpt Length
ms: Panjang Petikan

en: Exclude Categories
ms: Kecualikan Kategori

en: Exclude Current %s
ms: Kecualikan %s Semasa

en: Exclude Current Post
ms: Kecualikan Siaran Semasa

en: Exclude From
ms: Kecualikan Daripada

en: Exclude From: %1$s
ms: Kecualikan Daripada: %1$s

en: Exclude Pages
ms: Kecualikan Halaman

en: Exclude Posts
ms: Kecualikan Hebahan

en: Exclude Posts With Specific Terms
ms: Kecualikan Kiriman Dengan Terma Tertentu

en: Exclude Specific Posts
ms: Kecualikan Kiriman Tertentu

en: Excluded Item
ms: Perkara Yang Dikecualikan

en: Excluded Item Text
ms: Teks Item Dikecualikan

en: Excluded Search Queries
ms: Pertanyaan Carian yang Dikecualikan

en: Exclusion
ms: Pengecualian

en: Execute Selected Option
ms: Jalankan Pilihan Terpilih

en: Execute Selected Responsive State Picker Option
ms: Jalankan Pilihan Pemilih Keadaan Responsif Yang Dipilih

en: Exist
ms: wujud

en: Existing Page Layout
ms: Reka Letak Halaman Sedia Ada

en: Existing Post Layout
ms: Reka Letak Kiriman Sedia Ada

en: Exit
ms: Keluar

en: Exit Builder
ms: Keluar Pembina

en: Exit Dropdown
ms: Keluar Menu Bawah

en: Exit Preview
ms: Keluar Pratonton

en: Exit Preview Mode
ms: Keluar Mod Pratonton

en: Exit To Dashboard
ms: Keluar Ke Papan Pemuka

en: Exit To Editor
ms: Keluar Ke Editor

en: Exit To Front End
ms: Keluar Ke Bahagian Hadapan

en: Exit To WordPress Dashboard
ms: Keluar Ke Papan Pemuka WordPress

en: Exit To WordPress Editor
ms: Keluar Ke Editor WordPress

en: Exit Visual Builder
ms: Keluar dari Visual Builder

en: Exit to Backend
ms: Keluar ke Backend

en: Exit to Backend Builder
ms: Keluar ke Backend Builder

en: Expand
ms: Diperluas

en: Expand All
ms: Kembangkan Semua

en: Expand And Fill
ms: Kembangkan Dan Isi

en: Expand Modal
ms: Kembangkan Modal

en: Export
ms: Eksport

en: Export & Import
ms: Eksport & Import

en: Export Canvas
ms: Eksport Kanvas

en: Export File Name
ms: Nama Fail Eksport

en: Export Layout
ms: Layout Eksport

en: Export Options
ms: Pilihan Eksport

en: Export Presets
ms: Eksport Pratetap

en: Export Templates
ms: Eksport Templat

en: Export Variables
ms: Eksport Pembolehubah

en: Extend %1$s Attributes
ms: Luaskan Atribut %1$s

en: Extend %1$s Content Attributes
ms: Luaskan Atribut Kandungan %1$s

en: Extend %1$s Design Attributes
ms: Luaskan Atribut Reka Bentuk %1$s

en: Extend %1$s Preset
ms: Luaskan Pratetap %1$s

en: Extend %1$s Presets
ms: Luaskan Pratetap %1$s

en: Extend %1$s Style Attributes
ms: Luaskan Atribut Gaya %1$s

en: Extend All %1$s Attributes
ms: Luaskan Semua Atribut %1$s

en: Extend Attributes
ms: Luaskan Atribut

en: Extend From Element
ms: Luaskan Daripada Elemen

en: Extend Select Content Attributes
ms: Luaskan Atribut Kandungan Terpilih

en: Extend Select Design Attributes
ms: Luaskan Atribut Reka Bentuk Terpilih

en: Extend Select Presets
ms: Luaskan Pratetap Terpilih

en: Extend Select Style Attributes
ms: Luaskan Atribut Gaya Terpilih

en: Extend To Element Type
ms: Luaskan Ke Jenis Elemen

en: Extend To Location
ms: Luaskan Ke Lokasi

en: Extended Attributes
ms: Atribut Lanjutan

en: External Article
ms: Artikel Luaran

en: External Link
ms: Pautan Luaran

en: Facebook Profile Url
ms: URL Profil Facebook

en: Fade
ms: Pudar

en: Fade In
ms: Pendam Masuk

en: Fading In and Out
ms: Pudar Masuk dan Keluar

en: Fading in & Out
ms: Pudar masuk & keluar

en: Failed to create post.
ms: Gagal mencipta siaran.

en: Failed to create your layout. Please try again later.
ms: Gagal mencipta reka letak anda. Sila cuba lagi kemudian.

en: Failed to delete global canvas.
ms: Gagal memadam kanvas global.

en: Failed to duplicate post.
ms: Gagal menduplikasi siaran.

en: Failed to duplicate your layout. Please try again later.
ms: Gagal menduplikasi reka letak anda. Sila cuba lagi kemudian.

en: Failed to load the Theme Builder.
ms: Gagal memuatkan Theme Builder.

en: Failed to load your existing items. Please try again later.
ms: Gagal memuatkan item sedia ada anda. Sila cuba lagi kemudian.

en: Failed to move post to trash.
ms: Gagal memindahkan siaran ke tong sampah.

en: Failed to update breakpoints.
ms: Gagal mengemas kini titik henti.

en: Featured Background Color
ms: Warna Latar Belakang Pilihan

en: Featured Body Text Color
ms: Warna Teks Badan Pilihan

en: Featured Bullet Color
ms: Warna Peluru Pilihan

en: Featured Currency & Frequency Text Color
ms: Warna Teks Mata Wang & Kekerapan Diserlahkan

en: Featured Excluded Item Color
ms: Warna Item Dikecualikan yang Diutamakan

en: Featured Header Background Color
ms: Warna Latar Tajuk Unggulan

en: Featured Image
ms: Imej Sorotan

en: Featured Image Alt Text
ms: Teks Alt Imej Sorotan

en: Featured Image Height
ms: Tinggi Imej yang Ditampilkan

en: Featured Image Max Height
ms: Tinggi Maks Imej yang Ditampilkan

en: Featured Image Max Width
ms: Lebar Maks Imej yang Ditampilkan

en: Featured Image Overlay
ms: Tindihan Imej yang Dipilih

en: Featured Image Placement
ms: Penempatan Imej Ditampilkan

en: Featured Image Title Text
ms: Teks Tajuk Imej Sorotan

en: Featured Image Width
ms: Lebar Imej yang Ditampilkan

en: Featured Price Text Color
ms: Warna Teks Harga Pilihan

en: Featured Pricing Area Background Color
ms: Warna Penentuan Kawasan Latar Belakang

en: Featured Products
ms: Produk-produk yang Diketengahkan

en: Featured Subtitle Text Color
ms: Warna Teks Sarikata Pilihan

en: Featured Table
ms: Senarai Ditampilkan

en: Featured Title Text Color
ms: Tajuk Pilihan Warna Teks

en: Featured pricing tables have a drop shadow that helps them stand out from the rest. This shadow can be disabled if you wish.
ms: Jadual penetapan harga yang ditawarkan mempunyai bayangan drop yang membantu mereka menonjol dari yang lain. Bayang ini boleh dilumpuhkan jika anda mahu.

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
ms: Mengetengahkah jadual akan menonjolkannya daripada yang lain.

en: Fetch
ms: Dapatkan

en: Field
ms: Medan

en: Field Does Not Exist (NOT EXISTS)
ms: Medan Tidak Wujud (NOT EXISTS)

en: Field Exists (EXISTS)
ms: Medan Wujud (EXISTS)

en: Field ID
ms: ID Medan

en: Field Information
ms: Maklumat Medan

en: Field Label
ms: Label Medan

en: Field Labels
ms: Label Medan

en: Field Name
ms: Nama Medan

en: Field Options
ms: Opsyen Medan

en: Field to order results by (directly passed to the WordPress query)
ms: Medan untuk mengisih hasil (dihantar terus ke pertanyaan WordPress)

en: Fields
ms: Medan

en: Fields Label Position
ms: Kedudukan Label Medan

en: Fields Placeholder
ms: Pemegang Tempat Medan

en: Fields Width
ms: Lebar Medan

en: Filter
ms: Penapis

en: Filter Color
ms: Warna Penapis

en: Filter Criteria
ms: Kriteria Penapis

en: Filter Criteria Text
ms: Teks Kriteria Penapis

en: Filter Global Color
ms: Tapis Warna Global

en: Filter posts based on post meta values. Use this to create complex queries that match posts with specific custom field data, such as showing only posts with a particular meta value.
ms: Tapis siaran berdasarkan nilai meta siaran. Gunakan ini untuk mencipta pertanyaan kompleks yang memadankan siaran dengan data medan tersuai tertentu, seperti memaparkan hanya siaran dengan nilai meta tertentu.

en: Filter the loop to exclude posts that have the specific taxonomy terms you specify. Use this to remove content with particular categories, tags, or other taxonomies from your results.
ms: Tapis gelung untuk mengecualikan kiriman yang mempunyai terma taksonomi tertentu yang anda tentukan. Gunakan ini untuk mengalih keluar kandungan dengan kategori, tag atau taksonomi lain tertentu daripada hasil anda.

en: Filter the loop to only include posts that have the specific taxonomy terms you specify. Use this to narrow down your results to content with particular categories, tags, or other taxonomies.
ms: Tapis gelung untuk hanya menyertakan kiriman yang mempunyai terma taksonomi tertentu yang anda tentukan. Gunakan ini untuk mengecilkan hasil kepada kandungan dengan kategori, tag atau taksonomi lain tertentu.

en: Filterable Portfolio
ms: Portfolio Boleh Turas

en: Filterable Portfolios
ms: Portfolio ditapis

en: Filters
ms: Penapis

en: Find
ms: Cari

en: Find & Replace
ms: Cari & Ganti

en: Find And Replace
ms: Cari Dan Ganti

en: Find And Replace Complete
ms: Cari Dan Ganti Selesai

en: Find And Replace In Element Type
ms: Cari Dan Ganti Dalam Jenis Elemen

en: Find And Replace In Location
ms: Cari Dan Ganti Di Lokasi

en: Find Value
ms: Nilai Carian

en: First & Last Name
ms: Nama Pertama & Akhir

en: First Instance of Every Month
ms: Contoh Pertama Setiap Bulan

en: First Item
ms: Item Pertama

en: First Name
ms: Nama Pertama

en: First Name Fullwidth
ms: Jadikan Skrin Penuh

en: Fit
ms: Cocok

en: Fixed
ms: tetap

en: Fixed Height Rows
ms: Baris Tinggi Tetap

en: Fixed Left Sidebar
ms: Bar Sisi Kiri Halaman

en: Fixed Right Sidebar
ms: Bar Sisi Kanan Halaman

en: Flex
ms: Fleks

en: Flip
ms: Balikan

en: Flip Horizontal
ms: Balikkan Mendatar

en: Flip Vertical
ms: Balikkan Menegak

en: Flip the divider horizontally or vertically to change the shape and its direction.
ms: Flip pembahagi secara melintang atau menegak untuk mengubah bentuk dan arahnya.

en: Floating
ms: Terapung

en: Floating Minimum Size
ms: Saiz Minimum Terapung

en: Floating Squares
ms: Dataran Terapung

en: Fold
ms: Lipat

en: Follow
ms: Ikuti

en: Follow Button
ms: Butang Ikut

en: Follow on %s
ms: Ikuti di %s

en: Font
ms: fon

en: Font Does not Exist.
ms: Fon Tidak Wujud.

en: Font Families
ms: Keluarga Fon

en: Font Name
ms: Nama Akun

en: Font Name Cannot be Empty and Cannot Contain Special Characters.
ms: Nama Fon Tidak Boleh Kosong Dan Tidak Boleh Mengandungi Aksara Khas.

en: Font Name Cannot be Empty.
ms: Nama Fon Tidak Boleh Kosong.

en: Font Size (em)
ms: Saiz Fon (em)

en: Font Style
ms: Salin Gaya

en: Font Weight
ms: Cahaya Lembut

en: Font Weights
ms: Berat Fon

en: Font With This Name Already Exists. Please Use a Different Name.
ms: Fon Dengan Nama Ini Sudah Wujud. Sila Gunakan Nama Lain.

en: Fonts
ms: Fon

en: Footer
ms: Pengaki

en: Footer Template
ms: Templat Pengaki

en: Footer Templates
ms: Templat Pengaki

en: Force Fullwidth
ms: Jadikan Skrin Penuh

en: Force Visible
ms: Paksa Kelihatan

en: Force the element to be visible in specific contexts.
ms: Paksa elemen supaya kelihatan dalam konteks tertentu.

en: Forgot your password?
ms: Lupa kata laluan anda?

en: Form
ms: Borang

en: Form Background Color
ms: Warna Latar Belakang Borang

en: Form Fields
ms: Medan Borang

en: Form Notice
ms: Notis Borang

en: Form Notice Background Color
ms: Warna Latar Belakang Notis Borang

en: Form Title
ms: Tajuk Borang

en: Form Title Text
ms: Teks Tajuk Borang

en: Forward
ms: Ke Hadapan

en: Free Divi Cloud Limit Reached
ms: Had Percuma Divi Cloud Telah Dicapai

en: Free Form CSS
ms: CSS Bentuk Bebas

en: Free-Form CSS
ms: CSS Borang Percuma

en: Frequency
ms: Frekuensi

en: Friday
ms: Jumaat

en: From Hour
ms: Dari Jam

en: From Minute
ms: Dari Minit

en: Full Size (Original)
ms: Saiz Penuh (Asal)

en: Fullwidth
ms: Lebar Penuh

en: Fullwidth Code
ms: Kod Lebar Penuh

en: Fullwidth Codes
ms: Kod Lebar Penuh

en: Fullwidth Image
ms: Imej Lebar Penuh

en: Fullwidth Images
ms: Imej penuh

en: Fullwidth Map
ms: Peta Kelebaran Penuh

en: Fullwidth Maps
ms: Peta Fullwidth

en: Fullwidth Menu
ms: Menu Kelebaran Penuh

en: Fullwidth Module
ms: Modul Lebar Penuh

en: Fullwidth Post Content
ms: Kandungan Pos Lebar Penuh

en: Fullwidth Post Contents
ms: Kandungan Kiriman Lebar Penuh

en: Fullwidth Post Slider
ms: Peleret Pos Keluasan Penuh

en: Fullwidth Post Sliders
ms: Slider Post Broadwidth

en: Fullwidth Post Title
ms: Tajuk Paparan Lebar Penuh

en: Fullwidth Post Titles
ms: Judul Pos Lebar Penuh

en: Fullwidth Section
ms: Seksyen Lebar Penuh

en: Fullwidth Slider
ms: Peluncur Kelebaran Penuh

en: Fullwidth Sliders
ms: Slider Fullwidth

en: Galleries
ms: Galeri

en: Gallery
ms: Galeri

en: Gallery Item
ms: Item Galeri

en: Gallery Item Caption
ms: Kapsyen Perkara Galeri

en: Gallery Item Title
ms: Tajuk Item Galeri

en: Gallery Pagination
ms: Penomboran Galeri

en: General
ms: Am

en: General Functionality
ms: Fungsi Umum

en: Generate & Replace
ms: Jana & Ganti

en: Generate Automatically
ms: Jana Secara Automatik

en: Generate Content With AI
ms: Hasilkan Kandungan Dengan AI

en: Generate From Video
ms: Janakan Daripada Video

en: Generate Section With AI
ms: Hasilkan Bahagian Dengan AI

en: Generate With AI
ms: Hasilkan Dengan AI

en: Geocoder failed due to %s
ms: Geocoder gagal disebabkan %s

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
ms: Dapatkan Storan Divi Cloud Tanpa Had

en: Give this element a blur effect so that it moves in and out of focus as the viewer scrolls through the page.
ms: Berikan elemen ini kesan kabur supaya ia bergerak masuk dan keluar dari fokus semasa penonton menatal halaman.

en: Give this element a scale effect so that it grows and shrinks as the viewer scrolls through the page.
ms: Berikan elemen ini kesan skala supaya ia berkembang dan mengecut apabila penonton menatal halaman.

en: Give this element an opacity effect so that it fades in and out as the viewer scrolls through the page.
ms: Berikan elemen ini kesan kelegapan supaya ia pudar masuk dan keluar semasa penonton menatal halaman.

en: Give this element horizontal motion so that it slides left or right as the viewer scrolls through the page.
ms: Berikan elemen ini gerakan mendatar supaya ia meluncur ke kiri atau kanan semasa penonton menatal halaman.

en: Give this element rotating motion so that it spins as the viewer scrolls through the page.
ms: Berikan elemen ini gerakan berputar supaya ia berputar semasa penonton menatal halaman.

en: Give this element vertical motion so that is moves faster or slower than the elements around it as the viewer scrolls through the page.
ms: Berikan elemen ini gerakan menegak supaya bergerak lebih cepat atau lebih perlahan daripada elemen di sekelilingnya semasa penonton menatal halaman.

en: Global Body
ms: Kandungan Utama Global

en: Global Canvas
ms: Kanvas Global

en: Global Canvases
ms: Kanvas Global

en: Global Colors
ms: Warna Global

en: Global Fonts Weights
ms: Ketebalan Fon Global

en: Global Footer
ms: Pengaki Global

en: Global Header
ms: Pengepala Global

en: Global Variables
ms: Pemboleh Ubah Global

en: Global canvas not found.
ms: Kanvas global tidak ditemui.

en: Go Back
ms: Kembali

en: Go To
ms: Pergi Ke

en: Go To A Module
ms: Pergi Ke Modul

en: Go To A Row
ms: Pergi Ke Baris

en: Go To A Section
ms: Pergi Ke Seksyen

en: Go To Layer
ms: Pergi Ke Lapisan

en: Go To a Section, Row or Module
ms: Pergi Ke Seksyen, Baris atau Modul

en: Go to Dashboard
ms: Pergi Ke Papan Pemuka

en: Go to Editor
ms: Pergi Ke Editor

en: Good
ms: Baik

en: Google API Key
ms: Kunci Google API

en: Google Maps script is not available on this page.
ms: Skrip Google Maps tidak tersedia pada halaman ini.

en: Gradient
ms: Gradien

en: Gradient Direction
ms: Arah Gradien

en: Gradient End
ms: Gradien Henti

en: Gradient Length
ms: Panjang Gradien

en: Gradient Position
ms: Kedudukan Kecerunan

en: Gradient Start
ms: Gradien Mula

en: Gradient Stops
ms: Hentian Kecerunan

en: Gradient Type
ms: Gradien Taip

en: Gradient Unit
ms: Unit Kecerunan

en: Graph
ms: Grafik

en: Graph 2
ms: Grafik 2

en: Graph 3
ms: Graf 3

en: Graph 4
ms: Graf 4

en: Grayscale Filter Amount (%)
ms: Amaun Penapis Skala Kelabu (%)

en: Greater Than (>)
ms: Lebih Besar Daripada (>)

en: Greater Than or Equal (>=)
ms: Lebih Besar Daripada atau Sama Dengan (>=)

en: Green
ms: Hijau

en: Grid Auto Columns
ms: Lajur Auto Grid

en: Grid Auto Rows
ms: Baris Auto Grid

en: Grid Column Template
ms: Templat Lajur Grid

en: Grid Density
ms: Ketumpatan Grid

en: Grid Direction
ms: Arah Grid

en: Grid Layout
ms: Layout Grid

en: Grid Mode
ms: Mod Grid

en: Grid Offset Rule
ms: Peraturan Ofset Grid

en: Grid Offset Rules
ms: Peraturan Ofset Grid

en: Grid Row Template
ms: Templat Baris Grid

en: Grid Template Columns
ms: Lajur Templat Grid

en: Grid Tile Background Color
ms: Warna Latar Petak Grid

en: Grid View
ms: Paparan Grid

en: Groove
ms: Lekuk

en: Group
ms: Kumpulan

en: Group Carousel
ms: Karusel Berkumpulan

en: Group Carousels
ms: Karusel Berkumpulan

en: Group Settings Into Closed Toggles
ms: Tetapan Kumpulan Ke Togol Tertutup

en: Groups
ms: Kumpulan

en: Grow
ms: Besarkan

en: Grow to Fill
ms: Besarkan Untuk Penuh

en: Gutter
ms: Jarak Longkang

en: Gutter Width
ms: Jarak Lajur

en: HTML After
ms: HTML Selepas

en: HTML Before
ms: HTML Sebelum

en: HTML/JS Snippet
ms: Coretan HTML/JS

en: Hamburger Menu Icon Color
ms: Warna Icon Menu Hamburger

en: Hamburger Menu Icon Font Size
ms: Icon Menu Hamburger Icon Saiz Font

en: Hard Light
ms: Cahaya Kuat

en: Has Bought a Product
ms: Telah Membeli Produk

en: Has Bought a Specific Product
ms: Telah Membeli Produk Tertentu

en: Has No Value
ms: Tiada Nilai

en: Has Not Bought a Product
ms: Belum Membeli Produk

en: Has Not Bought a Specific Product
ms: Belum Membeli Produk Tertentu

en: Has Not Visited a Specific Page
ms: Belum Melawat Halaman Tertentu

en: Has Not Visited a Specific Post
ms: Belum Melawat Pos Tertentu

en: Has Products
ms: Mempunyai Produk

en: Has Visited a Specific Page
ms: Telah Melawat Halaman Tertentu

en: Has Visited a Specific Post
ms: Telah Melawat Pos Tertentu

en: Has a Specific Product
ms: Mempunyai Produk Tertentu

en: Header
ms: Pengepala

en: Header Container
ms: Sundulan Kontainer

en: Header Image
ms: Imej Pengepala

en: Header Template
ms: Templat Pengepala

en: Header Templates
ms: Templat Pengepala

en: Heading
ms: Tajuk

en: Heading 1
ms: Tajuk 1

en: Heading 2
ms: Tajuk

en: Heading 3
ms: Tajuk

en: Heading 4
ms: Tajuk

en: Heading 5
ms: Tajuk

en: Heading 6
ms: Tajuk

en: Heading Container
ms: Tajuk Bekas

en: Heading Level
ms: Tahap Tajuk

en: Heading Text
ms: Teks Tajuk Kecil

en: Heading Text Color
ms: Warna Teks Tajuk

en: Heading Text H1
ms: Teks Tajuk H1

en: Heading Text H2
ms: Teks Tajuk H2

en: Heading Text H3
ms: Teks Tajuk H3

en: Heading Text H4
ms: Teks Tajuk H4

en: Heading Text H5
ms: Teks Tajuk H5

en: Heading Text H6
ms: Teks Tajuk H6

en: Headings
ms: Tajuk

en: Headings: %s
ms: Tajuk: %s

en: Heavy
ms: Berat

en: Heavy 900
ms: Sangat Tebal 900

en: Height
ms: Ketinggian

en: Help
ms: Bantuan

en: Help Video
ms: Video Bantuan

en: Here you can add the current item to your Divi Library for later use.
ms: Di sini anda boleh menambah item semasa ke Pustaka Divi anda untuk digunakan kemudian.

en: Here you can adjust the easing method of your animation. Easing your animation in and out will create a smoother effect when compared to a linear speed curve.
ms: Di sini anda boleh menyesuaikan kaedah pelonggaran animasi anda. Memudahkan animasi anda masuk dan keluar akan menghasilkan kesan yang lebih lancar apabila dibandingkan dengan lengkung laju linear.

en: Here you can adjust the element's position left or right from its starting location, which may differ based on its offset origin.
ms: Di sini anda boleh melaraskan kedudukan elemen ke kiri atau kanan dari lokasi permulaannya, yang mungkin berbeza berdasarkan asal mengimbanginya.

en: Here you can adjust the element's position upwards or downwards from its starting location, which may differ based on its offset origin.
ms: Di sini anda boleh melaraskan kedudukan elemen ke atas atau ke bawah dari lokasi permulaannya, yang mungkin berbeza berdasarkan asal offsetnya.

en: Here you can adjust the element's starting location within its parent container. You can further adjust the element's position using the offset controls.
ms: Di sini anda boleh melaraskan lokasi permulaan elemen dalam bekas induknya. Anda boleh melaraskan lagi kedudukan elemen menggunakan kawalan offset.

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
ms: Di sini anda boleh mengubah usai turutan hebahan yang dipaparkan.

en: Here you can choose Product Page Layout for WooCommerce.
ms: Di sini anda boleh memilih Susun Atur Halaman Produk untuk WooCommerce.

en: Here you can choose between Description and short description to display.
ms: Di sini anda boleh memilih antara Penerangan dan penerangan ringkas untuk dipaparkan.

en: Here you can choose from which corner this element is offset from. The vertical and horizontal offset adjustments will be affected based on the element's offset origin.
ms: Di sini anda boleh memilih dari sudut mana elemen ini diimbangi. Pelarasan mengimbangi menegak dan mendatar akan dipengaruhi berdasarkan asalan mengimbangi elemen.

en: Here you can choose how to position the product meta.
ms: Di sini anda boleh memilih cara memposisikan meta produk.

en: Here you can choose icon size.
ms: Di sini anda boleh memilih saiz ikon.

en: Here you can choose icon width.
ms: Di sini anda boleh memilih lebar ikon.

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
ms: Di sini anda boleh memilih arah bukaan submenu anda. Anda boleh memilih untuk submenu dibuka menurun atau menaik.

en: Here you can choose the element's position type. Absolutely positioned elements will float inside their parent elements. Fixed positioned elements will float within the browser viewport. Relatively positioned elements sit statically in their parent container, but can still be offset without disrupting surrounding elements.
ms: Di sini anda boleh memilih jenis kedudukan elemen. Elemen yang diposisikan secara mutlak akan terapung di dalam elemen induknya. Elemen yang diposisikan secara tetap akan terapung dalam viewport pelayar. Elemen yang diposisikan secara relatif berada secara statik dalam bekas induknya, tetapi masih boleh diubah ofset tanpa mengganggu elemen di sekeliling.

en: Here you can choose the element's position type. Absolutlely positioned elements will float inside their parent elements. Fixed positioned elements will float within the browser viewport. Relatively positioned elements sit statically in their parent container, but can still be offset without disrupting surrounding elements.
ms: Di sini anda boleh memilih jenis kedudukan elemen. Elemen yang diletakkan secara mutlak akan terapung di dalam elemen induknya. Elemen kedudukan tetap akan terapung dalam port pandangan penyemak imbas. Elemen yang diposisikan secara relatif duduk secara statik dalam bekas induknya, tetapi masih boleh diimbangi tanpa mengganggu elemen sekeliling.

en: Here you can choose the image alignment.
ms: Di sini anda boleh pilih imej penjajaran.

en: Here you can choose the size for all icons in this list.
ms: Di sini anda boleh memilih saiz untuk semua ikon dalam senarai ini.

en: Here you can choose to display the title.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan tajuk.

en: Here you can choose when motion effects are triggered: When the top of the element enters into view, when the middle of the element enters into view, or when the bottom of the element enters into view.
ms: Di sini anda boleh memilih apabila kesan gerakan dicetuskan: Apabila bahagian atas elemen masuk ke dalam paparan, apabila bahagian tengah elemen masuk ke dalam paparan, atau apabila bahagian bawah elemen masuk ke dalam paparan.

en: Here you can choose where to place the Featured Image.
ms: Di sini anda boleh memilih lokasi Imej Sorotan.

en: Here you can choose where to place the icon.
ms: Di sini anda boleh memilih di mana untuk meletak ikon.

en: Here you can choose where to place the reviews link.
ms: Di sini anda boleh memilih di mana untuk meletakkan pautan ulasan.

en: Here you can choose whether background color setting above should be used or not.
ms: Disini anda boleh memilih sama ada tetapan warna latar diatas harus digunakan atau tidak.

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada ikon yang ditetapkan di bawah patut digunakan.

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada hendak memaparkan Nama Penulis dalam Meta Kiriman atau tidak.

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Kategori dalam Meta Paparan. Nota: Opsyen ini tidak berfungsi dengan paparan tersuai.

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamer atau tidak Kiraan Komen dalam Meta Paparan.

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada hendak memaparkan Tarikh dalam Meta Kiriman atau tidak.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada hendak memaparkan Imej Sorotan atau tidak.

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada hendak memaparkan Meta Kiriman atau tidak.

en: Here you can choose whether or not display the Post Title.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada hendak memaparkan Tajuk Kiriman atau tidak.

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada imej patut mempunyai ruang di bawahnya atau tidak.

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada imej patut dibuka di dalam Lightbox atau tidak. Nota: jika anda memilih untuk membuka imej dalam Lightbox, opsyen URL di bawah akan tidak diendahkan.

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada peta boleh diseret pada peranti mudah alih atau tidak.

en: Here you can choose whether or not to display the Coupon code.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada untuk memaparkan kod Kupon atau tidak.

en: Here you can choose whether or not to display the Product image.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada untuk memaparkan imej Produk atau tidak.

en: Here you can choose whether or not to display the Remove Item Icon.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada untuk memaparkan Ikon Alih Keluar Item atau tidak.

en: Here you can choose whether or not to display the Update cart button.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada untuk memaparkan butang Troli Kemas Kini atau tidak.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada butang ikut perlu diletakkan di sebelah ikon atau tidak.

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada hendak menggunakan warna latar belakang untuk teks Tajuk/Meta atau tidak.

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada pautan anda dibuka di dalam tetingkap yang baru atau tidak.

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada pautan dibuka dalam tetingkap baharu atau tidak.

en: Here you can choose whether the Categories should be added.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada Kategori harus ditambah.

en: Here you can choose whether the SKU should be added.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada SKU perlu ditambah.

en: Here you can choose whether the Tags should be added.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada Label harus ditambahkan.

en: Here you can choose whether the custom reviews link should be added.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada pautan ulasan adat harus ditambahkan.

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
ms: Di sini anda boleh pilih sama ada header diluaskan atau tidak ke saiz skrin penuh.

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
ms: Di sini anda boleh memillih sama ada tanda peratus perlu ditambah selepas nombor ditetapkan di atas.

en: Here you can choose whether the quantity field should be added before the Add to Cart button.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada medan kuantiti perlu ditambah sebelum butang Add to Cart.

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
ms: Di sini anda boleh pilih sama ada atau tidak butang skrol ke bawah ditunjukkan.

en: Here you can choose whether the star rating should be added.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada penarafan bintang perlu ditambah.

en: Here you can choose whether the stock (displayed when product inventory is managed) should be visible or not.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada stok (dipaparkan apabila inventori produk diurus) patut kelihatan atau tidak.

en: Here you can choose whether the user should be redirected back to the current page after logging in.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada pengguna perlu dialihkan kembali ke halaman semasa selepas log masuk.

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada tahap zum akan dikawal oleh roda tetikus atau tidak.

en: Here you can choose whether your color should be light or dark. If you are working with a dark background, then your controls color should be light. If your background is light, then your controls color should be set to dark.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada warna anda perlu cerah atau gelap. Jika anda menggunakan latar belakang gelap, maka warna kawalan anda sepatutnya cerah. Jika latar belakang anda cerah, maka warna kawalan anda perlu ditetapkan kepada gelap.

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada teks anda cerah atau gelap. Jika anda bekerja dengan latar belakang gelap, teks anda patut cerah. Jika latar belakang anda cerah, teks anda patut di tetapkan gelap.

en: Here you can choose which action to execute on button click.
ms: Di sini anda boleh memilih tindakan yang hendak dilaksanakan apabila butang diklik.

en: Here you can choose which types of characters are used to distinguish between each item in the %s.
ms: Di sini anda boleh memilih jenis aksara yang digunakan untuk membezakan antara setiap item dalam %s.

en: Here you can choose which types of characters are used to distinguish between each item in the list.
ms: Di sini anda boleh memilih jenis aksara yang digunakan untuk membezakan antara setiap item dalam senarai.

en: Here you can choose which types of characters are used to distinguish between each item in the ordered list.
ms: Di sini anda boleh memilih jenis huruf yang digunakan untuk membezakan antara setiap item dalam senarai yang diperintahkan.

en: Here you can chose whether Sale Badge should be displayed or not.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada Lencana Jualan patut dipaparkan atau tidak.

en: Here you can chose whether product  image should be displayed or not.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada imej produk patut dipaparkan atau tidak.

en: Here you can chose whether product gallery should be displayed or not.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada galeri produk patut dipaparkan atau tidak.

en: Here you can control element overflow on the %s axis. If set to scroll, content that overflows static widths or heights will trigger a browser scrollbar. If set to hidden, content overflow will be clipped.
ms: Di sini anda boleh mengawal limpahan unsur pada paksi %s. Jika ditetapkan untuk tatal, kandungan yang melimpah lebar atau ketinggian statik akan mencetuskan bar skrol penyemak imbas. Jika ditetapkan kepada limpahan kandungan yang tersembunyi, akan dipotong.

en: Here you can control element overflow on the X axis.
ms: Di sini anda boleh mengawal limpahan elemen pada paksi X.

en: Here you can control element overflow on the Y axis.
ms: Di sini anda boleh mengawal limpahan elemen pada paksi Y.

en: Here you can control element position on the z axis. Elements with higher z-index values will sit atop elements with lower z-index values.
ms: Di sini anda boleh mengawal kedudukan unsur pada paksi z. Unsur-unsur dengan nilai z-indeks yang lebih tinggi akan duduk di atas elemen dengan nilai z-indeks yang lebih rendah.

en: Here you can control the corner radius of this element. Enable the link icon to control all four corners at once, or disable to define custom values for each.
ms: Di sini anda boleh mengawal jejari sudut elemen ini. Dayakan ikon pautan untuk mengawal semua sudut sekaligus, atau melumpuhkan untuk menentukan nilai tersuai untuk setiap.

en: Here you can create the breadcrumb text for the Home page.
ms: Di sini anda boleh membuat teks breadcrumb untuk halaman Laman Utama.

en: Here you can create the content that will be used within the module
ms: Di sini anda boleh mencipta kandungan yang akan digunakan dalam modul

en: Here you can create the content that will be used within the module.
ms: Di sini anda boleh mewujudkan kandungan yang akan digunakan dalam modul.

en: Here you can create the link for the Home page.
ms: Di sini anda boleh membuat pautan untuk halaman Laman Utama.

en: Here you can define a custom color for all icons in this list.
ms: Di sini anda boleh tetapkan warna tersuai untuk semua ikon dalam senarai ini.

en: Here you can define a custom color for the button icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon butang.

en: Here you can define a custom color for the icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon.

en: Here you can define a custom color for the overlay
ms: Di sini anda boleh nyatakan warna yang dikehendaki untuk tindihan

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
ms: Di sini anda boleh nyatakan warna yang dikehendaki untuk ikon tindihan

en: Here you can define a custom color for the overlay icon.
ms: Di sini anda boleh menetapkan warna tersuai untuk ikon tindanan.

en: Here you can define a custom color for the overlay.
ms: Di sini anda boleh menetapkan warna tersuai untuk lapisan tindih.

en: Here you can define a custom color for the scroll down icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon tatal ke bawah.

en: Here you can define a custom color for the social network icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon rangkaian sosial.

en: Here you can define a custom color for the zoom icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon zum.

en: Here you can define a custom color for your hamburger menu icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon menu hamburger anda.

en: Here you can define a custom color for your icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna khas untuk ikon anda.

en: Here you can define a custom color for your search icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon carian anda.

en: Here you can define a custom color for your shopping cart icon.
ms: Di sini anda boleh menentukan warna tersuai untuk ikon keranjang belanja anda.

en: Here you can define a custom icon for the overlay
ms: Di sini anda boleh nyatakan ikon yang dikehendaki untuk tindihan

en: Here you can define a custom icon for the overlay.
ms: Di sini anda boleh menetapkan ikon tersuai untuk lapisan tindih.

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'.
ms: Di sini anda boleh menetapkan Format Tarikh dalam Meta Kiriman. Lalai ialah 'M j, Y'.

en: Here you can define the Icon alignment.
ms: Di sini anda boleh tetapkan penjajaran ikon.

en: Here you can define the alignment of Button.
ms: Di sini anda boleh tetapkan penjajaran Butang.

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
ms: Di sini anda boleh menentukan kandungan yang akan dimasukkan dalam tab semasa.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
ms: Di sini anda boleh menentukan kandungan yang akan dimasukkan ke dalam kotak maklumat pin.

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
ms: Di sini anda boleh menyatakan aturan yang diingini untuk Pesanan e-mel. Bidang berkaitan hendaklah memasukkan format yang berikut - <strong>%%field_id%%</strong>. Contoh, jika anda mahu memasukkan medan tersebut dengan id = <strong>phone</strong> dan medan dengan id = <strong>message</strong>, anda boleh menggunakan ern berikut: <strong> Pesanan saya ialah %%message%% dan nombor telefon ialah %%phone%%</strong>. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post.
ms: Di sini anda boleh tetapkan sama ada siaran sebelumnya dan seterusnya mesti berada dalam istilah taksonomi yang sama seperti siaran semasa.

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
ms: Di sini anda boleh menentukan berapa pantas karusel berputar, jika opsyen 'Putaran Karusel Automatik' di atas dibolehkan. Lebih tinggi nombor lebih lama henti antara setiap putaran. (Cth. 1000 = 1 saat)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
ms: Di sini anda boleh menentukan kepantasan peluncur memendam antara setiap luncur, jika opsyen "Animasi Automatik" dibolehkan di atas. Lebih tinggi nombor, lebih lama henti antara setiap putaran.

en: Here you can save the current item and add it to your Divi Library for later use as well.
ms: Di sini anda boleh menyimpan item semasa dan menambahkannya ke Pustaka Divi anda untuk digunakan kemudian juga.

en: Here you can see a list of pre-made layout packs that ship with the Divi Builder. You can also access layouts that you have saved to your Divi Library. Choose the “Divi Builder Demo” layout pack to see the layouts it includes.
ms: Di sini anda boleh melihat senarai pek reka letak siap guna yang disertakan bersama Divi Builder. Anda juga boleh mengakses reka letak yang anda simpan ke Pustaka Divi anda. Pilih pek reka letak “Divi Builder Demo” untuk melihat reka letak yang disertakan.

en: Here you can select the Page type.
ms: Di sini anda boleh memilih jenis Halaman.

en: Here you can select the Product.
ms: Di sini anda boleh memilih Produk.

en: Here you can select the tabs that you would like to display.
ms: Di sini anda boleh memilih tab yang ingin anda paparkan.

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
ms: Di sini anda boleh memilih sama ada bahagian anda ada mempunyai bayang-bayang dalaman atau tidak. Ini akan kelihatan menarik apabila anda mempunyai latar belakang berwarna atau imej latar belakang.

en: Here you can set the Breadcrumb separator.
ms: Di sini anda boleh menetapkan pemisah Breadcrumb.

en: Here you can set the background color for the active tab.
ms: Di sini anda boleh menetapkan warna latar belakang untuk tab aktif.

en: Here you can set the background color for the inactive tab.
ms: Di sini anda boleh menetapkan warna latar belakang untuk tab tidak aktif.

en: Here you can set the font for the active tab.
ms: Di sini anda boleh menetapkan fon untuk tab aktif.

en: Here you can set the separator.
ms: Di sini anda boleh menetapkan pemisah.

en: Heroes
ms: Hero

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: Hidden Field
ms: Medan Tersembunyi

en: Hide Element
ms: Sembunyikan Elemen

en: Hide On Front End
ms: Sembunyikan Pada Bahagian Hadapan

en: Hide empty columns in the grid automatically. When enabled, columns without content will be removed from the layout, allowing remaining content to fill the available space.
ms: Sembunyikan lajur kosong dalam grid secara automatik. Apabila didayakan, lajur tanpa kandungan akan dialih keluar daripada susun atur, membolehkan kandungan yang tinggal mengisi ruang yang tersedia.

en: History
ms: Sejarah

en: History State Interval
ms: Selang Keadaan Sejarah

en: Home
ms: Laman Utama

en: Home Link
ms: Pautan Rumah

en: Home Text
ms: Teks Rumah

en: Homepage
ms: Halaman Utama

en: Homepage Link
ms: Pautan Halaman Utama

en: Homepage does not have editable page settings.
ms: Laman Utama tidak mempunyai tetapan halaman yang boleh diedit.

en: Honeycomb
ms: sarang lebah

en: Horizontal
ms: Mendatar

en: Horizontal Gap
ms: Jurang Mendatar

en: Horizontal Gutters
ms: Longkang Mendatar

en: Horizontal Motion
ms: Pergerakan Mendatar

en: Horizontal Offset
ms: Offset Mendatar

en: Horizontal Overflow
ms: Limpahan Mendatar

en: Hour
ms: Jam

en: Hour(s)
ms: Jam

en: Hourly
ms: Setiap Jam

en: Hours
ms: Jam

en: Hover
ms: Bergerak

en: Hover Icon Picker
ms: Pemilih Ikon Digerak

en: Hover Mode
ms: Mod Hover

en: Hover Overlay Color
ms: Warna Tindihan Digerak

en: Hover State
ms: Keadaan Apung

en: Hovered
ms: Dihalakan Tetikus

en: How Does It Look?
ms: Bagaimana Nampaknya?

en: How do you want to load this Template?
ms: Bagaimanakah anda mahu memuatkan Templat ini?

en: Hr
ms: J

en: Hue
ms: Rona

en: IP Address
ms: Alamat Pin Peta

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon Alignment
ms: Penjajaran Ikon

en: Icon Color
ms: Warna Ikon

en: Icon Element
ms: Elemen Ikon

en: Icon Font Size
ms: Saiz Fon Ikon

en: Icon List
ms: Senarai Ikon

en: Icon List Item
ms: Item Senarai Ikon

en: Icon List Items
ms: Item Senarai Ikon

en: Icon Lists
ms: Senarai Ikon

en: Icon Picker
ms: Pemilih Ikon

en: Icon Size
ms: Saiz Ikon

en: Icon Type
ms: Jenis Ikon

en: Icon Unicode
ms: Unicode Ikon

en: Icon Weight
ms: Berat Ikon

en: Icons
ms: Ikon

en: If defined, this element will stick to the bottom of this container, overriding its stickiness to the edge of the browser
ms: Jika ditakrifkan, elemen ini akan melekat pada bahagian bawah bekas ini, mengatasi kelekatannya pada tepi penyemak imbas

en: If defined, this element will stick to the bottom of this container, overriding its stickiness to the edge of the browser.
ms: Jika ditentukan, elemen ini akan melekat pada bahagian bawah bekas ini, mengatasi lekatannya pada tepi pelayar.

en: If defined, this element will stick to the top of this container, overriding its stickiness edge of the browser
ms: Jika ditakrifkan, elemen ini akan melekat pada bahagian atas bekas ini, mengatasi kelebihan kelekatan penyemak imbasnya

en: If defined, this element will stick to the top of this container, overriding its stickiness edge of the browser.
ms: Jika ditentukan, elemen ini akan melekat pada bahagian atas bekas ini, mengatasi tepi lekatan pada pelayar.

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
ms: Jika ditentukan, imej slaid ini akan muncul di sebelah kiri teks slaid anda. Muat naik imej, atau biarkan kosong untuk slaid teks sahaja.

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
ms: Jika ditentukan, video ini akan muncul di sebelah kiri teks slaid anda. Masukkan URL laman Youtube atau Vimeo, atau biarkan kosong untuk slaid teks sahaja.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
ms: Jika diaktifkan, warna tindihan dan ikon akan dipaparkan apabila pelawat melalui imej pada sesuatu hebahan.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
ms: Jika diaktifkan, warna dan ikon tindihan akan dipaparkan apabila pelawat melalui pada imej tersebut

en: If enabled, defined gradient stops will be repeated until the outer boundary of the background is reached.
ms: Jika didayakan, hentian kecerunan yang ditentukan akan diulang sehingga sempadan luar latar belakang dicapai.

en: If enabled, gradient will be positioned on top of background-image
ms: Jika diaktifkan, kecerunan akan diletakkan di atas imej latar belakang

en: If enabled, the background will be a gradient.
ms: Jika didayakan, latar belakang akan menjadi gradien.

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
ms: Jika diaktifkan, medan ini akan memakan ruang 100% keluasan isi kandungan, tetapi yang sebaliknya hanya memakan ruang 50%.

en: If enabled, the gradient will be placed above the background image.
ms: Jika didayakan, gradien akan diletakkan di atas imej latar belakang.

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
ms: Jika dibolehkan, imej latar belakang anda akan kekal apabila anda menatal, mewujudkan kesan ala paralaks yang menyeronokkan.

en: If the background image is smaller than the size of the element, you may want the image to repeat. This result will result in a background image pattern.
ms: Jika imej latar belakang adalah lebih kecil daripada saiz elemen, anda mungkin mahu imej diteruskan. Hasil ini akan menghasilkan corak imej latar belakang.

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
ms: Jika anda pernah membeli-belah dengan kami sebelum ini, sila masukkan butiran anda di bawah. Jika anda pelanggan baharu, sila teruskan ke bahagian Bil.

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
ms: Jika opsyen atur susun karusel dipilih dan anda inginkan karusel untuk meluncur secara automatik, tanpa pengunjung perlu mengklik butang seterusnya, bolehkan opsyen ini dan kemudian laraskan kelajuan putaran di bawah jika perlu.

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
ms: Jika anda inginkan peluncur untuk meluncur secara automatik tanpa pengunjung perlu mengklik butang seterusnya, bolehkan opsyen ini dan kemudian laraskan kelajuan putaran dibawah jika perlu.

en: If you would like to add a delay before your animation runs you can designate that delay here in milliseconds. This can be useful when using multiple animated modules together.
ms: Sekiranya anda ingin menambah kelewatan sebelum animasi anda berjalan, anda boleh menetapkan kelewatan di sini dalam milisaat. Ini berguna apabila menggunakan pelbagai modul animasi bersama-sama.

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
ms: Jika anda ingin melaraskan format tarikh, masukkan tarikh PHP yang sesuai di sini.

en: If you would like to control the size of the icon, you must first enable this option.
ms: Jika anda ingin mengawal saiz ikon, anda mesti mengaktifkan opsyen ini terlebih dahulu.

en: If you would like to customize the appearance of this module's button, you must first enable custom button styles.
ms: Jika anda ingin menyesuaikan penampilan butang modul ini, anda mesti terlebih dahulu mendayakan gaya butang tersuai.

en: If you would like to make your logo a link, input your destination URL here.
ms: Sekiranya anda ingin membuat logo anda sebagai pautan, masukkan URL destinasi anda di sini.

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
ms: Jika anda ingin menggunakan tajuk kecil, tambahnya di sini. Tajuk kecil anda akan muncul di bawah tajuk anda dalam huruf kecil.

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
ms: Jika anda inginkan imej anda untuk menjadi pautan, masukkan URL destinasi anda di sini. Tiada pautan akan diwujudkan jika ruang ini dibiarkan kosong.

en: If you'd like to see a version that is fully compatible with Divi 5, consider letting the third-party developer know.
ms: Jika anda ingin melihat versi yang serasi sepenuhnya dengan Divi 5, pertimbangkan untuk memaklumkan pembangun pihak ketiga.

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
ms: Jika harga anda adalah berasaskan langganan, masukkan kitaran bayaran langganan di sini.

en: Ignore Sticky Posts
ms: Abaikan Siaran Lekat

en: Image
ms: Imej

en: Image & Icon
ms: Imej & Ikon

en: Image & Video
ms: Imej & Video

en: Image Alignment
ms: Penjajaran Imej

en: Image Animation
ms: Animasi Imej

en: Image Count
ms: Kira Imej

en: Image Height
ms: Ketinggian Imej

en: Image Horizontal Offset
ms: Ofset Mendatar Imej

en: Image Link Target
ms: Sasaran Pautan Imej

en: Image Link URL
ms: URL Pautan Imej

en: Image Order
ms: Perintah Imej

en: Image Overlay
ms: Imej Tindihan

en: Image Vertical Offset
ms: Ofset Menegak Imej

en: Image Width
ms: Lebar Maksimum Imej

en: Image or Icon
ms: Imej Atau Ikon

en: Image/Icon
ms: Imej/Ikon

en: Image/Icon Animation
ms: Animasi Imej/Ikon

en: Image/Icon Placement
ms: Peletakan Imej/Ikon

en: Images
ms: Imej

en: Import & Export
ms: Import & Eksport

en: Import & Export Presets
ms: Import & Eksport Pratetap

en: Import & Export Variables
ms: Import & Eksport Pembolehubah

en: Import Canvas
ms: Import Kanvas

en: Import Design Presets?
ms: Import Pratetap Reka Bentuk?

en: Import Divi Builder Templates
ms: Import Templat Divi Builder

en: Import Layout
ms: Layout Import

en: Import Options
ms: Pilihan Import

en: Import Presets
ms: Import Pratetap

en: Import Templates
ms: Import Templat

en: Import To New Canvas
ms: Import Ke Kanvas Baharu

en: Import Variables
ms: Import Pembolehubah

en: Import them as static layouts from the website they were exported from. This may take several minutes depending on the number of references being imported.
ms: Import sebagai reka letak statik daripada laman web asal ia dieksport. Ini mungkin mengambil masa beberapa minit bergantung pada bilangan rujukan yang diimport.

en: Imported Content
ms: Kandungan Diimport

en: Imported templates
ms: Templat Yang Diimport

en: Improve With AI
ms: Tingkatkan Dengan AI

en: In A New Tab
ms: Dalam Tab Baharu

en: In List (IN)
ms: Dalam Senarai (IN)

en: In Stock
ms: Dalam stok

en: In Stock Text
ms: Dalam Teks Saham

en: In The Current Tab
ms: Dalam Tab Semasa

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
ms: Dalam memastikan video disaizkan dengan betul, anda perlu memasukkan kelebaran (dalam piksel) video anda dengan tepat di sini.

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
ms: Dalam memastikan video disaizkan dengan betul, anda perlu memasukkan kelebaran (dalam piksel) video anda dengan tepat di sini.

en: Inactive Tab Background Color
ms: Warna Latar Tab Tidak Aktif

en: Inches (in)
ms: Inci (dalam)

en: Include Advanced Design settings
ms: Sertakan Tetapan Reka Bentuk Lanjutan

en: Include All Global Canvases
ms: Sertakan Semua Kanvas Global

en: Include All Templates
ms: Sertakan Semua Templat

en: Include IP Address
ms: Kemasukan Kategori

en: Include the subscriber's ip address in the data sent to your email provider.
ms: Sertakan alamat ip pelanggan dalam data yang dihantar kepada pembekal e-mel anda.

en: Included Categories
ms: Termasuk Kategori

en: Included Tabs
ms: Tab Disertakan

en: Incomplete chunk data received. Expected %1$d chunks, received %2$d chunks.
ms: Data ketul tidak lengkap diterima. Dijangka %1$d ketul, diterima %2$d ketul.

en: Increase
ms: Tingkatkan

en: Increase Font Size
ms: Tingkatkan Saiz Fon

en: Increase Module Bottom Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Bawah Modul

en: Increase Module Bottom Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Bawah Modul Sebanyak 10px

en: Increase Module Left Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kiri Modul

en: Increase Module Left Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kiri Modul Sebanyak 10px

en: Increase Module Padding
ms: Meningkatkan Padding Modul

en: Increase Module Padding By 10px
ms: Meningkatkan Padding Modul Dengan 10px

en: Increase Module Right Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kanan Modul

en: Increase Module Right Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kanan Modul Sebanyak 10px

en: Increase Module Top Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Atas Modul

en: Increase Module Top Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Atas Modul Sebanyak 10px

en: Increase Row Bottom Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Bawah Baris

en: Increase Row Bottom Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Bawah Baris Sebanyak 10px

en: Increase Row Left Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kiri Baris

en: Increase Row Left Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kiri Baris Sebanyak 10px

en: Increase Row Padding
ms: Tingkatkan Pelapik Baris

en: Increase Row Padding By 10px
ms: Tingkatkan Pelapik Baris Sebanyak 10px

en: Increase Row Right Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kanan Baris

en: Increase Row Right Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kanan Baris Sebanyak 10px

en: Increase Row Top Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Atas Baris Sebanyak 10px

en: Increase Section Bottom Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Bawah Seksyen

en: Increase Section Bottom Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Bawah Seksyen Sebanyak 10px

en: Increase Section Left Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kiri Seksyen

en: Increase Section Left Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kiri Seksyen Sebanyak 10px

en: Increase Section Padding
ms: Tingkatkan Pelapik Bahagian

en: Increase Section Padding By 10px
ms: Tingkatkan Pelapik Bahagian Sebanyak 10px

en: Increase Section Right Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kanan Seksyen

en: Increase Section Right Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Kanan Seksyen Sebanyak 10px

en: Increase Section Top Padding
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Atas Seksyen

en: Increase Section Top Padding by 10px
ms: Tingkatkan Ruang Dalam Atas Seksyen Sebanyak 10px

en: Increase or decrease the height of the shape divider.
ms: Meningkatkan atau mengurangkan ketinggian pembahagi bentuk.

en: Increase or decrease the size of the %1$s text.
ms: Meningkatkan atau mengurangkan saiz teks %1$s.

en: Increase or decrease the size of the %s text.
ms: Besarkan atau kecilkan saiz teks %s.

en: Increase or decrease the size of the button text.
ms: Meningkatkan atau mengurangkan saiz teks butang.

en: Increase or decrease the size of the scroll down arrow that appears towards the bottom of the module.
ms: Meningkatkan atau mengurangkan saiz anak panah tatal ke bawah yang muncul ke bahagian bawah modul.

en: Increase or decrease the size of the text.
ms: Besarkan atau kecilkan saiz teks.

en: Increase or decrease the size of this element.
ms: Tambah atau kurangkan saiz elemen ini.

en: Increase or decrease the thickness of the border around the button. Setting this value to 0 will remove the border entirely.
ms: Meningkatkan atau mengurangkan ketebalan sempadan di sekitar butang. Menetapkan nilai ini kepada 0 akan menghapuskan sempadan sepenuhnya.

en: Increasing indentation will push list items further towards the center of the text content, giving the list more visible separation from the the rest of the text.
ms: Lekapan yang semakin meningkat akan mendorong item senarai lagi ke arah pusat kandungan teks, memberikan senarai pemisahan yang lebih jelas dari seluruh teks.

en: Increasing the border radius will increase the roundness of the button's corners. Setting this value to 0 will result in squared corners.
ms: Meningkatkan jejari sempadan akan meningkatkan bulat sudut-sudut butang. Menetapkan nilai ini kepada 0 akan menghasilkan sudut segi empat.

en: Increasing the border radius will increase the roundness of the overlay corners. Setting this value to 0 will result in squared corners.
ms: Meningkatkan jejari sempadan akan meningkatkan bulat sudut penjuru. Menetapkan nilai ini kepada 0 akan menghasilkan sudut segi empat.

en: Increasing the divider weight will increase the thickness of the dividing line.
ms: Meningkatkan berat divider akan meningkatkan ketebalan garis pemisah.

en: Increasing the spread strength will increase the density of the box shadow. Higher density results in a more intense shadow.
ms: Meningkatkan kekuatan penyebaran akan meningkatkan ketumpatan bayang kotak. Keputusan ketumpatan tinggi dalam bayangan yang lebih sengit.

en: Increasing the width of the border will increase its size/thickness.
ms: Meningkatkan lebar sempadan akan meningkatkan saiz / ketebalannya.

en: Inherited Rule (Non-editable)
ms: Peraturan Diwarisi (Tidak Boleh Disunting)

en: Inline
ms: Dalam barisan

en: Inline Centered Logo
ms: Logo Inline Centered

en: Inner Column
ms: Lajur Dalam

en: Inner Columns
ms: Lajur Dalam

en: Inner Max Width
ms: Lebar Max dalam

en: Inner Row
ms: Baris Dalam

en: Inner Rows
ms: Baris Dalam

en: Inner Shadow
ms: Perlihatkan Bayang-bayang Dalaman

en: Inner Width
ms: Lebar dalam

en: Input Facebook Profile Url.
ms: Masukkan URL Profil Facebook.

en: Input Field
ms: Medan Input

en: Input Fields
ms: Medan Input

en: Input LinkedIn Profile Url.
ms: Masukkan LinkedIn Profil URL.

en: Input Placeholder
ms: Masukkan Tempat letak

en: Input X Profile Url.
ms: Masukkan URL Profil X.

en: Input a title for the circle counter.
ms: Masukkan tajuk untuk bulatan pengira.

en: Input a title for the counter.
ms: Masukkan tajuk untuk pengira.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="http://mandrill.com/">Mandrill</a>, <a href="https://sendgrid.com/">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
ms: Masukkan alamat e-mel tempat mesej perlu dihantar.<br /><br /> Nota: penghantaran e-mel dan pencegahan spam ialah proses yang kompleks. Kami mengesyorkan menggunakan perkhidmatan penghantaran seperti <a href="http://mandrill.com/">Mandrill</a>, <a href="https://sendgrid.com/">SendGrid</a>, atau perkhidmatan lain yang serupa untuk memastikan kebolehserahan mesej yang dihantar melalui borang ini

en: Input the job title.
ms: Masukkan pekerjaan.

en: Input the main text content for your module here.
ms: Masukkan kandungan teks utama untuk modul anda di sini.

en: Input the name of the company.
ms: Masukkan nama syarikat.

en: Input the name of the person.
ms: Masukkan nama orang tersebut.

en: Input the name of the testimonial author.
ms: Masukkan nama penulis testimonial.

en: Input the person's position.
ms: Masukkan jawatan individu tersebut.

en: Input the value of the product here.
ms: Masukkan nilai produk di sini.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
ms: Masukkan butang teks yang diinginkan, atau biarkan kosong untuk tiada butang.

en: Input your desired button text.
ms: Masukkan teks butang yang diingini.

en: Input your desired link text.
ms: Masukkan teks pautan yang anda inginkan.

en: Input your main slide text content here.
ms: Masukkan kandungan teks slaid utama anda di sini.

en: Input your value to action title here.
ms: Masukkan tajuk arahan tindakan anda di sini.

en: Insert
ms: Sisipkan

en: Insert %s
ms: Sisipkan %s

en: Insert %s Module
ms: Sisipkan Modul %s

en: Insert Dynamic Content
ms: Sisipkan Kandungan Dinamik

en: Insert Existing Page Layout
ms: Sisipkan Susun Atur Halaman Sedia Ada

en: Insert Existing Post Layout
ms: Sisipkan Susun Atur Kiriman Sedia Ada

en: Insert Layout
ms: Sisipkan Reka Letak

en: Insert Media
ms: Masukkan Media

en: Insert Module
ms: Masukkan Modul

en: Insert Module Or Row
ms: Sisipkan Modul Atau Baris

en: Insert Premade Layout
ms: Sisipkan Susun Atur Prabina

en: Insert Row
ms: Masukkan Baris

en: Insert Saved Layout
ms: Sisipkan Susun Atur Disimpan

en: Insert Saved Module
ms: Sisipkan Modul Disimpan

en: Insert Saved Row
ms: Sisipkan Baris Disimpan

en: Insert Saved Section
ms: Sisipkan Seksyen Disimpan

en: Insert Section
ms: Masukkan Bahagian

en: Insert Theme Builder Set
ms: Sisipkan Set Theme Builder

en: Insert Theme Builder Template
ms: Sisipkan Templat Theme Builder

en: Inside
ms: Dalam

en: Inspect
ms: Periksa

en: Inspector
ms: Pemeriksa

en: Insufficient permission.
ms: Keizinan tidak mencukupi.

en: Intensity effects how subtle or aggressive your animation will be. Lowering the intensity will create a smoother and more subtle animation while increasing the intensity will create a snappier more aggressive animation.
ms: Kesan intensif bagaimana animasi anda yang halus atau agresif. Mengurangkan keamatan akan mewujudkan animasi yang licin dan lebih halus sambil meningkatkan keamatan akan mewujudkan animasi yang lebih agresif yang lebih ringan.

en: Interaction
ms: Interaksi

en: Interactions
ms: Interaksi

en: Interface Animations
ms: Animasi Antara Muka

en: Interface Mode
ms: Mod Antara Muka

en: Invalid File format. You should be uploading a JSON file.
ms: Format Fail Tidak Sah. Anda sepatutnya memuat naik fail JSON.

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
ms: Pin dan maklumat alamat tidak sah.

en: Invalid Post ID.
ms: ID Pos Tidak Sah.

en: Invalid attribute name. Attribute names must contain only letters, numbers, hyphens, underscores, and colons.
ms: Nama atribut tidak sah. Nama atribut mesti mengandungi huruf, nombor, sengkang, garis bawah dan titik dua sahaja.

en: Invalid chunked request: missing required chunking parameters.
ms: Permintaan berketul tidak sah: parameter pengketulan yang diperlukan tiada.

en: Invalid context parameter.
ms: Parameter konteks tidak sah.

en: Invalid email
ms: E-mel tidak sah

en: Invalid layout save target for current context.
ms: Sasaran simpanan susun atur tidak sah untuk konteks semasa.

en: Invalid library item type.
ms: Jenis item pustaka tidak sah.

en: Invalid non-chunked request: chunking parameters should not be present.
ms: Permintaan bukan berketul tidak sah: parameter pengketulan tidak sepatutnya ada.

en: Invalid nonce
ms: Nonce tidak sah

en: Invalid nonce.
ms: Nonce tidak sah.

en: Invalid parent setting specified.
ms: Tetapan induk yang dinyatakan tidak sah.

en: Invalid post ID.
ms: ID pos tidak sah.

en: Invalid post type.
ms: Jenis siaran tidak sah.

en: Invalid request. Missing required parameters %s.
ms: Permintaan tidak sah. Parameter diperlukan %s tiada.

en: Invalid unit is being used for calculation
ms: Unit tidak sah digunakan untuk pengiraan

en: Invert the hue, saturation, and brightness by this amount.
ms: Balikkan warna, ketepuan, dan kecerahan dengan jumlah ini.

en: Inverted Chevrons
ms: Chevron terbalik

en: Inverted Chevrons 2
ms: Chevron terbalik 2

en: Is
ms: Adakah

en: Is After
ms: Adakah Selepas

en: Is Any Value
ms: Adakah Sebarang Nilai

en: Is Before
ms: Adakah Sebelum

en: Is Empty
ms: Kosong

en: Is Greater Than (numeric values only)
ms: Lebih Besar Daripada (nilai angka sahaja)

en: Is Less Than (numeric values only)
ms: Kurang Daripada (nilai angka sahaja)

en: Is Not
ms: Tidak

en: Is Not On a Specific Date
ms: Bukan Pada Tarikh Tertentu

en: Is On Specific Day(s) of the Week
ms: Adalah Pada Hari Tertentu dalam Minggu

en: Is On a Specific Date
ms: Pada Tarikh Tertentu

en: Is in stock
ms: Ada dalam stok

en: Is out of stock
ms: Kehabisan stok

en: Is the First Day of the Month
ms: Adalah Hari Pertama Bulan

en: Is the Last Day of the Month
ms: Adalah Hari Terakhir Bulan

en: Italic
ms: Italik

en: Item Defaults
ms: Lalai Item

en: Item Indent
ms: Indent Item

en: Item Overlay
ms: Tindihan Perkara

en: Item Title
ms: Tajuk Perkara

en: JSON-encoded main loop settings data from settings context for current_page query resolution.
ms: Data tetapan gelung utama yang dikodkan JSON daripada konteks tetapan untuk penyelesaian kueri current_page.

en: Job Title
ms: Pekerjaan

en: Justified
ms: Jajaran Penuh

en: Justify
ms: Jajar Sama

en: Justify Content
ms: Justifikasi Kandungan

en: Justify Items
ms: Wajarkan Item

en: Justify Self
ms: Justifikasikan Sendiri

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Label Text
ms: Teks Label

en: Label for the "after" image.
ms: Label untuk imej "selepas".

en: Label for the "before" image.
ms: Label untuk imej "sebelum".

en: Labels
ms: Label

en: Landscape
ms: Landskap

en: Large
ms: Besar

en: Last Instance of Every Month
ms: Contoh Terakhir Setiap Bulan

en: Last Item
ms: Item Terakhir

en: Last Modified Date
ms: Tarikh Diubah Suai Terakhir

en: Last Name
ms: Nama Akhir

en: Last Name Fullwidth
ms: Halaman Kelebaran Penuh

en: Last Used
ms: Kali Terakhir Digunakan

en: Last Used Position
ms: Mula Posisi

en: Last, First Name
ms: Akhir, Nama Pertama

en: Lastly, it is recommended that you temporarily disable all WordPress plugins and browser extensions and try to save again to determine if something is causing a conflict.
ms: Akhir sekali, adalah disyorkan agar anda menyahdayakan kesemua plug-in dan pelanjutan penyemak imbas WordPress dan cuba menyimpan semula untuk mengenalpasti jika terdapat sesuatu yang menyebabkan konflik itu berlaku.

en: Latest %1$s
ms: Terbaharu %1$s

en: Latest Products
ms: Produk Terkini

en: Layer Blob
ms: Gumpalan Lapisan

en: Layers
ms: Lapisan

en: Layout
ms: Susun Atur

[ctx: Layout]
en: Add New
ms: Tambah Baharu

en: Layout Details
ms: Reka Letak

en: Layout Direction
ms: Arah Susun Atur

en: Layout Style
ms: Gaya Susun Atur

en: Layout Wrapping
ms: Pembalutan Susun Atur

en: Layout, Section, Row, Module
ms: Susun Atur, Seksyen, Baris, Modul

en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

en: Leave a Reply to %s
ms: Tinggalkan Balasan kepada %s

en: Leave at 0 to remove restriction
ms: Tinggal pada 0 untuk buang kekangan

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly.
ms: Biarkan kosong jika anda menggunakan modul ini pada Projek atau Pos. Jika tidak, taip nama taksonomi supaya pilihan 'Dalam Kategori Yang Sama' berfungsi dengan betul.

en: Left
ms: Kiri

en: Left Aligned
ms: Kiri Berjajaran

en: Left Arrow Icon
ms: Ikon Anak Panah Kiri

en: Left Border Color
ms: Warna Batas

en: Left Border Style
ms: Gaya Batas

en: Left Border Width
ms: Lebar Batas

en: Left Sidebar
ms: Bar Sisi Kiri

en: Left To Right
ms: Kiri Ke Kanan

en: Legacy
ms: Legasi

en: Less Than (<)
ms: Lebih Kecil Daripada (<)

en: Less Than or Equal (<=)
ms: Lebih Kecil Daripada atau Sama Dengan (<=)

en: Letter Spacing
ms: Jarak Huruf

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter in the %1$s.
ms: Jarak huruf menyesuaikan jarak antara setiap huruf dalam %1$s.

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter in the %s.
ms: Jarak huruf melaraskan jarak antara setiap huruf dalam %s.

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter in the button.
ms: Jarak huruf menyesuaikan jarak antara setiap huruf di dalam butang.

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter.
ms: Jarak huruf melaraskan jarak antara setiap huruf.

en: Letters Only (A-Z)
ms: Huruf sahaja (A-Z)

en: Library
ms: Pustaka

en: Library Item Error
ms: Ralat Item Pustaka

en: Library Item Preview
ms: Pratonton Item Pustaka

en: Library Item does not exist.
ms: Item Pustaka tidak wujud.

en: Library Settings
ms: Tetapan Pustaka

en: Library item does not exist. Click close to close this browser window.
ms: Item pustaka tidak wujud. Klik tutup untuk menutup tetingkap pelayar ini.

en: Library item not found
ms: Item pustaka tidak ditemui

en: Light
ms: Cerah

en: Light 300
ms: Ringan 300

en: Light Text Color
ms: Teks Berwarna Cerah

en: Lighten
ms: Cerahkan

en: Lightness
ms: Kecerahan

en: Line
ms: Talian

en: Line Color
ms: Warna Label

en: Line Height
ms: Ketinggian Baris

en: Line Icons
ms: Ikon Garisan

en: Line Position
ms: Kedudukan Talian

en: Line Style
ms: Gaya Pemisah

en: Line height adjusts the distance between each line of the %1$s text. This becomes noticeable if the %1$s is long and wraps onto multiple lines.
ms: Ketinggian garisan menyesuaikan jarak antara setiap baris teks %1$s. Ini menjadi ketara jika %1$s panjang dan membungkus ke beberapa baris.

en: Line height adjusts the distance between each line of the %s text. This becomes noticeable if the %s is long and wraps onto multiple lines.
ms: Ketinggian baris melaraskan jarak antara setiap baris teks %s. Ini akan ketara jika %s panjang dan melilit pada berbilang baris.

en: Line height adjusts the distance between each line of the text. This becomes noticeable if the text is long and wraps onto multiple lines.
ms: Ketinggian baris melaraskan jarak antara setiap baris teks. Ini akan ketara jika teks panjang dan melilit pada berbilang baris.

en: Linear gradients radiate in a single direction across one axis. Radial gradients radiate from the center of the background in the shape of a circle.
ms: Gradien garis lurus memancarkan dalam satu arah merentasi satu paksi. Gradien radial memancarkan dari pusat latar belakang dalam bentuk bulatan.

en: Link
ms: Pautan

en: Link Color
ms: Warna Pautan

en: Link Destination
ms: Destinasi Pautan

en: Link Name
ms: Nama Pautan

en: Link Options
ms: Pilihan Pautan

en: Link Target
ms: Sasaran Pautan

en: Link Text
ms: Teks Pautan

en: Link To Taxonomy Pages
ms: Pautkan Ke Halaman Taksonomi

en: Link URL
ms: Pautkan URL

en: Link to Category Index Pages
ms: Pautkan Ke Halaman Indeks Kategori

en: Link to Comments Area
ms: Pautkan Ke Ruang Komen

en: Link to Tag Index Pages
ms: Pautkan Ke Halaman Indeks Tag

en: LinkedIn Profile Url
ms: URL Profil LinkedIn

en: Links
ms: Pautan

en: Links Text
ms: Teks Pautan

en: List
ms: Senarai

en: List View
ms: Paparan Senarai

en: List of files selected for import. Click the X icon to remove a file.
ms: Senarai fail yang dipilih untuk diimport. Klik ikon X untuk membuang fail.

en: Load
ms: Muat Naik

en: Load Code Snippets
ms: Muatkan Petikan Kod

en: Load From Library
ms: Muatkan Dari Pustaka

en: Load Layout
ms: Muat Reka Letak

en: Load Premade Layout
ms: Muat Naik Susun Atur

en: Load Template
ms: Muatkan Templat

en: Loaded Canvas
ms: Kanvas Dimuatkan

en: Loaded Page
ms: Halaman Dimuat

en: Loaded Preset
ms: Pratetap Dimuatkan

en: Loaded Template
ms: Templat Dimuatkan

en: Loaded Theme Builder
ms: Theme Builder Dimuatkan

en: Loading pre-made layouts is a great way to jump-start your new page. The Divi Builder comes with dozens of layouts to choose from, and you can find lots of great free layouts online too. You can save your favorite layouts to the Divi Library and load them on new pages or share them with the community. Click the highlighted button to open the layouts menu and select a pre-made layout.
ms: Memuatkan susun atur prabina ialah cara yang bagus untuk mempercepatkan pembinaan halaman baharu anda. Divi Builder disertakan dengan berdozen susun atur untuk dipilih, dan anda juga boleh menemui banyak susun atur percuma yang hebat dalam talian. Anda boleh menyimpan susun atur kegemaran anda ke Pustaka Divi dan memuatkannya pada halaman baharu atau berkongsi dengan komuniti. Klik butang yang diserlahkan untuk membuka menu susun atur dan pilih susun atur prabina.

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Local Canvases
ms: Kanvas Setempat

en: Location
ms: Lokasi

en: Lock %1$s
ms: Kunci %1$s

en: Lock Item
ms: Kunci Item

en: Lock Module
ms: Kunci Modul

en: Log In To Divi Cloud
ms: Log Masuk Ke Divi Cloud

en: Log out
ms: Log keluar

en: Logged In Status
ms: Status Log Masuk

en: Logged in as %1$s
ms: Log masuk sebagai %1$s

en: Logger
ms: Pelog

en: Login
ms: Log Masuk

en: Login Button
ms: Butang Log Masuk

en: Login Description
ms: Penerangan Log Masuk

en: Login Fields
ms: Medan Log Masuk

en: Login Form
ms: Borang Log Masuk

en: Login Title
ms: Logo Judul

en: Login To Divi Cloud
ms: Log Masuk Ke Divi Cloud

en: Logins
ms: Log masuk

en: Logo Border Radius
ms: Jejari Sempadan Logo

en: Logo Image
ms: Imej Logo

en: Logo Link Target
ms: Sasaran Pautan Logo

en: Logo Link URL
ms: URL Pautan Logo

en: Loop
ms: Gelung

en: Loop %s Custom Field
ms: Medan Tersuai Gelung %s

en: Loop %s Custom Fields
ms: Medan Tersuai Gelung %s

en: Loop Animation
ms: Gelung Animasi

en: Loop Dynamic Content
ms: Kandungan Dinamik Gelung

en: Loop Element
ms: Elemen Gelung

en: Loop ID
ms: ID Gelung

en: Loop Menu CSS Classes
ms: Kelas CSS Menu Gelung

en: Loop Menu Description
ms: Perihalan Menu Gelung

en: Loop Menu Link
ms: Pautan Menu Gelung

en: Loop Menu Link Relationship
ms: Hubungan Pautan Menu Gelung

en: Loop Menu Order
ms: Turutan Menu Gelung

en: Loop Menu Text
ms: Teks Menu Gelung

en: Loop Menu Title Attribute
ms: Atribut Tajuk Menu Gelung

en: Loop Meta Keys
ms: Kekunci Meta Gelung

en: Loop Position
ms: Kedudukan Gelung

en: Loop Post Terms
ms: Terma Pos Gelung

en: Loop Post Title
ms: Tajuk Pos Gelung

en: Loop Product
ms: Produk Gelung

en: Loop Product Current Price
ms: Harga Semasa Produk Gelung

en: Loop Product Link URL
ms: Pautan Produk Gelung URL

en: Loop Product Regular Price
ms: Harga Biasa Produk Gelung

en: Loop Product Sale Price
ms: Harga Jualan Produk Gelung

en: Loop Product Terms
ms: Terma Produk Gelung

en: Loop Product Title
ms: Tajuk Produk Gelung

en: Lost your password?
ms: Lupa kata laluan anda?

en: Lottie Animation
ms: Animasi Lottie

en: Lottie Animation File
ms: Fail Animasi Lottie

en: Lottie Animations
ms: Animasi Lottie

en: Luminosity
ms: Kilauan

en: Made Global %s
ms: Dijadikan Global %s

en: Main Canvas
ms: Kanvas Utama

en: Main Element
ms: Elemen Utama

en: Main Query
ms: Pertanyaan Utama

en: Make Fullscreen
ms: Jadikan Skrin Penuh

en: Make Fullwidth
ms: Jadikan kelebaran penuh

en: Make Global
ms: Jadikan Global

en: Make Global Color
ms: Buat Warna Global

en: Make Main Canvas
ms: Jadikan Kanvas Utama

en: Make Menu Links Fullwidth
ms: Membuat Menu Link Fullwidth

en: Make Row Full Width
ms: Jadikan Baris Lebar Penuh

en: Make This Table Featured
ms: Ketengahkan Jadual Ini

en: Make global module attribute local
ms: Jadikan atribut modul global setempat

en: Make global module children local
ms: Jadikan anak modul global sebagai setempat

en: Make sure you entered the correct captcha.
ms: Pastikan anda memasukkan captcha yang betul.

en: Make this canvas available across all posts.
ms: Jadikan kanvas ini tersedia merentas semua pos.

en: Manage Global %s
ms: Urus %s Global

en: Manage Global Colors
ms: Urus Warna Global

en: Manage Template Assignments
ms: Urus Tugasan Templat

en: Manual Height Rows
ms: Baris Tinggi Manual

en: Manual Input
ms: Input Manual

en: Manual Width Columns
ms: Lajur Lebar Manual

en: Manually select specific posts to exclude from your loop. This allows you to remove particular posts from your results while keeping the rest of your query intact.
ms: Pilih secara manual kiriman tertentu untuk dikecualikan daripada gelung anda. Ini membolehkan anda mengalih keluar kiriman tertentu daripada hasil anda sambil mengekalkan selebihnya pertanyaan anda.

en: Manually select specific posts to include in your loop. This allows you to create a curated list of content by choosing individual posts rather than using broader queries.
ms: Pilih secara manual kiriman tertentu untuk disertakan dalam gelung anda. Ini membolehkan anda mencipta senarai kandungan terpilih dengan memilih kiriman individu, bukannya menggunakan pertanyaan yang lebih umum.

en: Map
ms: Peta

en: Map Center Address
ms: Alamat Pusat Peta

en: Map Pin
ms: Pin Peta

en: Map Pin Address
ms: Alamat Pin Peta

en: Map Pins
ms: Pin Peta

en: Maps
ms: Peta

en: Margin adds extra space to the outside of the element, increasing the distance between the element and other items on the page.
ms: Margin menambah ruang tambahan ke luar elemen, meningkatkan jarak antara elemen dan item lain pada halaman.

en: Marker
ms: Penanda

en: Mask Aspect Ratio
ms: Nisbah Aspek Topeng

en: Mask Blend Mode
ms: Mod Campuran Topeng

en: Mask Color
ms: Warna Topeng

en: Mask Height
ms: Ketinggian Topeng

en: Mask Horizontal Offset
ms: Topeng Offset Mendatar

en: Mask Position
ms: Kedudukan Topeng

en: Mask Size
ms: Saiz Topeng

en: Mask Style
ms: Gaya Topeng

en: Mask Transform
ms: Transformasi Topeng

en: Mask Vertical Offset
ms: Topeng Offset Menegak

en: Mask Width
ms: Lebar Topeng

en: Masonry
ms: Susun Atur Bata

en: Max Height
ms: Ketinggian Maksima

en: Max Width
ms: Lebar Maks

en: Maximum Length
ms: Panjang Maksimum

en: Maximum length: %1$d characters.
ms: Panjang maksimum: %1$d aksara.

en: Medium
ms: Sederhana

en: Medium 500
ms: Sederhana 500

en: Member Description
ms: Penerangan Ahli

en: Member Image
ms: Imej Ahli

en: Member Position
ms: Kedudukan Ahli

en: Member Social Links
ms: Pautan Sosial Ahli

en: Menu ID to query (when query_type is menus).
ms: ID menu untuk pertanyaan (apabila query_type ialah menus).

en: Menu Item
ms: Item Menu

en: Menu Item Offset
ms: Anjakan Item Menu

en: Menu Items Per Page
ms: Item Menu Per Halaman

en: Menu Link
ms: Pautan Menu

en: Menu Logo
ms: Logo Menu

en: Menu Order
ms: Susunan Menu

en: Menu Style
ms: Gaya Menu

en: Menu Text
ms: Teks Menu

en: Menu width is limited by your website content width. Enabling this option will extend the menu the full width of the browser window.
ms: Lebar menu dihadkan oleh lebar kandungan laman web anda. Menghidupkan pilihan ini akan memanjangkan menu lebar penuh tetingkap penyemak imbas.

en: Menus
ms: Menu

en: Message
ms: Mesej

en: Message AI Agent...
ms: Mesej Ejen AI...

en: Message Field
ms: Medan Pesanan

en: Message Pattern
ms: Corak Pesanan

en: Meta Key
ms: Kekunci Meta

en: Meta Key: %s
ms: Kunci Meta: %s

en: Meta Query
ms: Kueri Meta

en: Meta Value
ms: Nilai Meta

en: Meta Value: %s
ms: Nilai Meta: %s

en: Meta key to query.
ms: Kunci meta untuk ditanya.

en: Meta query parameters for filtering posts by custom fields. Array of meta query clauses. Multiple clauses are combined with AND relation.
ms: Parameter meta query untuk menapis pos mengikut medan tersuai. Tatasusunan klausa meta query. Berbilang klausa digabungkan dengan hubungan AND.

en: Meta value to compare against.
ms: Nilai meta untuk dibandingkan.

en: Meta value type.
ms: Jenis nilai meta.

en: Mid
ms: Pertengahan

en: Mid %s
ms: Pertengahan %s

en: Mid Offset
ms: Pertengahan Offset

en: Mid Opacity
ms: Kelegapan Pertengahan

en: Mid Rotation
ms: Putaran Pertengahan

en: Mid Scale
ms: Skala Pertengahan

en: Middle of Element
ms: Tengah Elemen

en: Millimeters (mm)
ms: milimeter (mm)

en: Min Height
ms: Ketinggian Min

en: Minimum Height Rows
ms: Baris Tinggi Minimum

en: Minimum Length
ms: Panjang Minimum

en: Minimum Score
ms: Skor Minimum

en: Minimum length: %1$d characters.
ms: Panjang minimum: %1$d aksara.

en: Minute
ms: minit

en: Minute(s)
ms: Minit

en: Minutes
ms: minit

en: Mirror Mouse Movement
ms: Cerminkan Pergerakan Tetikus

en: Missing required parameter: `currentPage.id`.
ms: Parameter diperlukan tiada: `currentPage.id`.

en: Mobile Menu Background Color
ms: Mobile Menu Warna Latar Belakang

en: Mobile Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Mudah Alih

en: Modified
ms: Diubah Suai

en: Modified Fields To Extend
ms: Medan Diubah Suai Untuk Diperluas

en: Modify
ms: Ubah suai

en: Modify how this element blends with any layers beneath it. To reset, choose the "Normal" option.
ms: Ubah cara bagaimana elemen ini menggabungkan dengan mana-mana lapisan di bawahnya. Untuk menetapkan semula, pilih pilihan "Normal".

en: Module
ms: Modul

en: Module %1$s are created using HTML headings. You can change the heading level for this module by choosing anything from H1 through H6. Higher heading levels are smaller and less significant.
ms: Modul %1$s dicipta menggunakan tajuk HTML. Anda boleh menukar tahap tajuk untuk modul ini dengan memilih apa-apa dari H1 hingga H6. Tahap tajuk yang lebih tinggi lebih kecil dan kurang ketara.

en: Module %s are created using HTML headings. You can change the heading level for this module by choosing anything from H1 through H6. Higher heading levels are smaller and less significant.
ms: %s Modul dicipta menggunakan tajuk HTML. Anda boleh menukar tahap tajuk untuk modul ini dengan memilih apa-apa daripada H1 hingga H6. Tahap tajuk yang lebih tinggi adalah lebih kecil dan kurang penting.

en: Module Alignment
ms: Penjajaran Teks

en: Module Elements
ms: Elemen Modul

en: Module Link Target
ms: Sasaran Pautan Modul

en: Module Link URL
ms: URL Pautan Modul

en: Module Presets
ms: Pratetap Modul

en: Module Text
ms: Teks Modul

en: Module Use
ms: Penggunaan Modul

en: Module heading levels are created using HTML headings. You can change the heading level for this module by choosing anything from H1 through H6. Higher heading levels are smaller and less significant.
ms: Tahap tajuk modul dicipta menggunakan tajuk HTML. Anda boleh menukar tahap tajuk untuk modul ini dengan memilih apa-apa daripada H1 hingga H6. Tahap tajuk yang lebih tinggi adalah lebih kecil dan kurang penting.

en: Module mousetrap
ms: Mousetrap modul

en: Modules
ms: Modul

en: Monday
ms: Isnin

en: Month: %s
ms: Bulan: %s

en: Monthly
ms: Bulanan

en: More
ms: Lagi

en: More Options
ms: Lagi Pilihan

en: Motion Effect Trigger
ms: Pencetus Kesan Pergerakan

en: Mountains
ms: Latar:

en: Mountains 2
ms: Latar:

en: Mouse Enter
ms: Tetikus Masuk

en: Mouse Exit
ms: Keluar Tetikus

en: Mouse Wheel Zoom
ms: Zum Roda Tetikus

en: Move
ms: Bergerak

en: Move Down
ms: Alih Ke Bawah

en: Move Item
ms: Alihkan Item

en: Move Module Down
ms: Alih Modul Ke Bawah

en: Move Module To Bottom
ms: Alih Modul Ke Bawah

en: Move Module To Parent
ms: Alih Modul Ke Induk

en: Move Module To Top
ms: Alih Modul Ke Paling Atas

en: Move Module Up
ms: Alih Modul Ke Atas

en: Move To Bottom
ms: Alih Ke Bawah Sekali

en: Move To Parent
ms: Alih Ke Induk

en: Move To Top
ms: Alih Ke Atas Sekali

en: Move Up
ms: Alih Ke Atas

en: Move the element in any direction without affecting the elements around it.
ms: Alihkan elemen ke mana-mana arah tanpa menjejaskan elemen di sekelilingnya.

en: Move to Trash
ms: Alih Ke Tong Sampah

en: Moved %s
ms: %s Dialihkan

en: Moved Modules
ms: Modul Dialihkan

en: Movement Type
ms: Jenis Pergerakan

en: Multi-Column
ms: Berbilang Lajur

en: Multi-Row
ms: Berbilang Baris

en: Multiplication require one value to be unitless
ms: Pendaraban memerlukan satu nilai tanpa unit

en: Multiply
ms: Ganda

en: My Cloud
ms: Awan Saya

en: My Divi Cloud
ms: Divi Cloud Saya

en: My Global %s
ms: %s Global Saya

en: My Library
ms: Pustaka Saya

en: Name
ms: Nama

en: Name Field
ms: Medan Nama

en: Name Format
ms: Format Nama

en: Name Fullwidth
ms: Halaman Kelebaran Penuh

en: Name Your Font
ms: Namakan Font Anda

en: Name, key, or label of the ACF repeater field to query (used when query_type is repeater)
ms: Nama, kunci atau label medan pengulang ACF untuk ditanya (digunakan apabila query_type ialah repeater)

en: Navigate
ms: Navigasi

en: Navigate Within Current Category
ms: Navigasi Dalam Kategori Semasa

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Navigation Arrows
ms: Anak Panah Navigasi

en: Network
ms: Rangkaian

en: Never
ms: tidak pernah

en: New Accordion Item
ms: Item Akordion Baharu

en: New Bar Counter
ms: Kiraan Bar Baru

en: New Body Template
ms: Templat Teks Utama Baharu

en: New Comment Title
ms: Tajuk Ulasan Baharu

en: New Contact Field
ms: Medan Kenalan Baharu

en: New Field
ms: Medan Baharu

en: New Footer Template
ms: Templat Pengaki Baharu

en: New Global Canvas
ms: Kanvas Global Baharu

en: New Header Template
ms: Templat Pengepala Baharu

en: New Icon List Item
ms: Item Senarai Ikon Baharu

en: New Message From %1$s%2$s
ms: Mesej Baharu Daripada %1$s%2$s

en: New Module
ms: Modul Baharu

en: New Preset From Current Styles
ms: Praset Baharu Daripada Gaya Semasa

en: New Pricing Table
ms: Jadual Harga Baru

en: New Review Title
ms: Tajuk Ulasan Baru

en: New Row
ms: Baris Baharu

en: New Section
ms: Bahagian Baharu

en: New Slide
ms: Slaid Baru

en: New Tab
ms: Tab Baru

en: New Template
ms: Templat Baharu

en: New Theme Builder
ms: Theme Builder Baharu

en: New Theme Builder Item
ms: Item Theme Builder Baharu

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ms: Komen Lebih Baharu <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
ms: Seterusnya

en: Next Entries &raquo;
ms: Entri Seterusnya &raquo;

en: Next Entries »
ms: Entri Seterusnya »

en: Next Link
ms: Pautan Seterusnya

en: Next Link Arrow
ms: Anak panah Pautan Seterusnya

en: Next Page
ms: Halaman Seterusnya

en: Next Post
ms: Pos Seterusnya

en: Nice Name
ms: Nama Mesra

en: Nickname
ms: Nama Panggilan

en: No
ms: Tidak

en: No Animation
ms: Tiada Animasi

en: No Canvas
ms: Tiada Kanvas

en: No Column Class
ms: Tiada Kelas Lajur

en: No File Selected.
ms: Tiada Fail Dipilih.

en: No Font File Provided.
ms: Tiada Fail Fon Disediakan.

en: No Matches Found
ms: Tiada Padanan Ditemui

en: No Modules Found
ms: Tiada Modul Ditemui

en: No Preset
ms: Tiada Pratetap

en: No Presets Applied
ms: Tiada Pratetap Digunakan

en: No Repeat
ms: Tiada Ulangan

en: No Results Found
ms: Tiada Hasil Ditemui

en: No Results Found.
ms: Tiada Hasil Ditemui.

en: No Sidebar
ms: Tiada Sidebar

en: No Thanks
ms: Tidak, Terima kasih

en: No Wrap
ms: Tiada Balut

en: No commands found
ms: Tiada arahan ditemui

en: No entries found.
ms: Tiada entri ditemui.

en: No entry found.
ms: Tiada entri ditemui.

en: No field is selected
ms: Tiada medan dipilih

en: No field selected
ms: Tiada medan dipilih

en: No fields found
ms: Tiada medan ditemui

en: No fields were found that match the specified find value.
ms: Tiada medan ditemui yang sepadan dengan nilai carian yang ditentukan.

en: No gallery images found for this product.
ms: Tiada imej galeri ditemui untuk produk ini.

en: No global canvases found
ms: Tiada kanvas global ditemui

en: No global canvases found in Trash
ms: Tiada kanvas global ditemui dalam Sampah

en: No layers exist for this search query.
ms: Tiada lapisan wujud untuk pertanyaan carian ini.

en: No library item found
ms: Tiada item pustaka ditemui

en: No matching options found
ms: Tiada pilihan sepadan ditemui

en: No matching options. Press Enter to add as custom tag.
ms: Tiada pilihan sepadan. Tekan Enter untuk tambah sebagai tag tersuai.

en: No modules found matching the selected criteria.
ms: Tiada modul ditemui yang sepadan dengan kriteria yang dipilih.

en: No option groups available.
ms: Tiada kumpulan pilihan tersedia.

en: No options added.
ms: Tiada pilihan ditambah.

en: No options available
ms: Tiada pilihan tersedia

en: No options found
ms: Tiada pilihan ditemui

en: No post ID or content provided.
ms: Tiada ID pos atau kandungan diberikan.

en: No products were found matching your selection.
ms: Tiada produk ditemui yang sepadan dengan pilihan anda.

en: No results found
ms: Tiada keputusan dijumpai

en: No results found.
ms: Tiada keputusan dijumpai.

en: Non-Standard Meta Keys
ms: Kekunci Meta Tidak Standard

en: Nonce verification failed. Please refresh the page and try again.
ms: Pengesahan nonce gagal. Sila muat semula halaman dan cuba lagi.

en: None
ms: Tiada

en: Not Equals (!=)
ms: Tidak Sama Dengan (!=)

en: Not In List (NOT IN)
ms: Bukan Dalam Senarai (NOT IN)

en: Not that bad
ms: Tidak begitu teruk

en: Note: this action may take several minutes depending on the number of templates using this layout.
ms: Nota: tindakan ini mungkin mengambil masa beberapa minit bergantung pada bilangan templat yang menggunakan susun atur ini.

en: Note: this field is used to disable browser autofill during the form editing in VB
ms: Nota: medan ini digunakan untuk melumpuhkan pelayar auto-isi semasa pengeditan borang di VB

en: Nothing found
ms: Tiada apa ditemui

en: Nothing found in Trash
ms: Tiada apa ditemui dalam Sampah

en: Number
ms: Nombor

en: Number Counter
ms: Nombor Pengira

en: Number Counter Title
ms: Tajuk Kaunter Nombor

en: Number Counters
ms: Nombor kaunter

en: Number Of Views
ms: Bilangan Paparan

en: Number Text
ms: Teks Nombor

en: Number of Columns
ms: Bilangan Lajur

en: Number of Rows
ms: Bilangan Baris

en: Number of Views
ms: Bilangan Pandangan

en: Number of Words
ms: Bilangan Perkataan

en: Number of items per page
ms: Bilangan item setiap halaman

en: Number of menu items per page (used when query_type is menus)
ms: Bilangan item menu per halaman (digunakan apabila query_type ialah menus)

en: Number of posts per page (used when query_type is post_type)
ms: Bilangan kiriman setiap halaman (digunakan apabila query_type ialah post_type)

en: Number of posts per page.
ms: Bilangan kiriman setiap halaman.

en: Number of repeater items per page (used when query_type is repeater)
ms: Bilangan item pengulang setiap halaman (digunakan apabila query_type ialah repeater)

en: Number of slides to scroll at once.
ms: Bilangan slaid untuk diskrol serentak.

en: Number of slides to show at once.
ms: Bilangan slaid untuk dipaparkan serentak.

en: Number of terms per page (used when query_type is terms)
ms: Bilangan terma setiap halaman (digunakan apabila query_type ialah terms)

en: Number of users per page (used when query_type is users)
ms: Bilangan pengguna setiap halaman (digunakan apabila query_type ialah users)

en: Numbers
ms: Nombor

en: Numbers Only (0-9)
ms: Nombor hanya (0-9)

en: Numbers Text
ms: Teks Nombor

en: Numeric
ms: Numerik

en: Odd Items
ms: Item Ganjil

en: Off
ms: Tutup

en: Offset Columns
ms: Ofset Lajur

en: Offset From Surrounding Sticky Elements
ms: Mengimbangi Daripada Elemen Melekit Sekeliling

en: Offset Number
ms: Nombor Ofset

en: Offset Origin
ms: Asal Offset

en: Offset Rule
ms: Peraturan Ofset

en: Offset Value
ms: Nilai Ofset

en: Offset for menu items query (overrides page calculation)
ms: Ofset untuk pertanyaan item menu (mengatasi pengiraan halaman)

en: Offset for posts query (overrides page calculation)
ms: Ofset untuk pertanyaan kiriman (mengatasi pengiraan halaman)

en: Offset for repeater query (overrides page calculation)
ms: Ofset untuk pertanyaan pengulang (mengatasi pengiraan halaman)

en: Offset for terms query (overrides page calculation)
ms: Ofset untuk pertanyaan terma (mengatasi pengiraan halaman)

en: Offset for users query (overrides page calculation)
ms: Ofset untuk pertanyaan pengguna (mengatasi pengiraan halaman)

en: Old Price
ms: Harga Lama

en: On
ms: Buka

en: On Backorder
ms: Pada Backorder

en: On Backorder Text
ms: Pada Teks Backorder

en: On Click
ms: Semasa Klik

en: On Hover
ms: Semasa Tuding

en: On Load
ms: Semasa Muat

en: On Top Of Section Content
ms: Di Atas Kandungan Seksyen

en: On View
ms: Semasa Dipaparkan

en: Once
ms: Sekali lagi

en: One or more posts not found.
ms: Satu atau lebih siaran tidak ditemui.

en: Only Display This Many Times
ms: Hanya Paparkan Ini Berkali-kali

en: Only Include Posts With Specific Terms
ms: Hanya Sertakan Kiriman Dengan Terma Tertentu

en: Only Include Specific Posts
ms: Hanya Sertakan Kiriman Tertentu

en: Only Replace Identical Fields
ms: Hanya Ganti Medan Yang Sama

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
ms: Hanya Menunjukkan Ikon Di Hover untuk %1$s

en: Only Show Icon On Hover for %s
ms: Hanya Tunjukkan Ikon Semasa Hover untuk %s

en: Only Show Icon On Hover for Button
ms: Hanya Tunjukkan Ikon Semasa Hover untuk Butang

en: Only display
ms: Hanya paparan

en: Only display after
ms: Hanya paparan selepas

en: Only display before
ms: Hanya paparan sebelum ini

en: Only display if
ms: Hanya paparkan jika

en: Only display on
ms: Hanya dipaparkan pada

en: Only display on date archives after
ms: Hanya dipaparkan pada arkib tarikh selepas

en: Only display on date archives before
ms: Hanya dipaparkan pada arkib tarikh sebelum ini

en: Only display on first day of month
ms: Paparkan Hanya Pada Hari Pertama Bulan

en: Only display on last day of month
ms: Paparkan Hanya Pada Hari Terakhir Bulan

en: Only display on posts authored by
ms: Hanya dipaparkan pada catatan yang dikarang oleh

en: Only display on posts where
ms: Hanya dipaparkan pada siaran di mana

en: Only display on search results for
ms: Hanya dipaparkan pada hasil carian untuk

en: Only display to
ms: Hanya paparkan kepada

en: Only display to logged in visitors
ms: Hanya paparkan kepada pelawat yang log masuk

en: Only display to logged out visitors
ms: Hanya paparan kepada pelawat yang log keluar

en: Only display to users who have
ms: Hanya paparkan kepada pengguna yang telah

en: Only display to users who have visited
ms: Hanya paparkan kepada pengguna yang pernah melawat

en: Only display to users who have visited
ms: Paparkan Hanya Kepada Pengguna Yang Telah Melawat

en: Only letters allowed.
ms: Hanya huruf dibenarkan.

en: Only letters and numbers allowed.
ms: Hanya huruf dan nombor dibenarkan.

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
ms: Hanya pelanggan yang log masuk dan telah membeli produk ini boleh meninggalkan ulasan.

en: Only numbers allowed.
ms: Hanya nombor dibenarkan.

en: Onsale
ms: Dijual

en: Oops! An Error Has Occurred
ms: Oops! Ralat telah berlaku

en: Oops, it looks like the current Theme Builder Template body layout is disabled.
ms: Aduh, nampaknya susun atur teks utama bagi Templat Theme Builder semasa dinyahdayakan.

en: Opacity
ms: Kelegapan

en: Opacity Range
ms: Julat Kelegapan

en: Open
ms: Buka

en: Open %s
ms: Buka %s

en: Open Add to Library
ms: Buka Tambah Ke Pustaka

en: Open All
ms: Buka Semua

en: Open Clear Layout
ms: Buka Kosongkan Reka Letak

en: Open Command Center
ms: Buka Pusat Perintah

en: Open Help Panel
ms: Buka Panel Bantuan

en: Open History
ms: Buka Sejarah

en: Open Icon
ms: Buka Ikon

en: Open Layers
ms: Buka Lapisan

en: Open Page Settings
ms: Buka Tetapan Laman

en: Open Portability Window
ms: Buka Tetingkap Portabiliti

en: Open Recent
ms: Buka Terkini

en: Open Search
ms: Buka Carian

en: Open Settings
ms: Buka Tetapan

en: Open Title Text Color
ms: Teks Teks Tajuk Terbuka

en: Open Toggle
ms: Togol Buka

en: Open Toggle Background Color
ms: Warna Latar Togol Buka

en: Open in Lightbox
ms: Open dal am Lightbox

en: Operating System
ms: Sistem operasi

en: Opt-in Description
ms: Penerangan Log Masuk

en: Opt-in Form
ms: Borang Log Masuk

en: Opt-in Form Fields
ms: Medan Borang

en: Opt-in Title
ms: Tajuk Harga

en: Option Enter
ms: Masuk Pilihan

en: Option Group
ms: Kumpulan Pilihan

en: Option Group Presets
ms: Pratetap Kumpulan Pilihan

en: Option Group To Extend
ms: Kumpulan Pilihan Untuk Diperluas

en: Option Move Down
ms: Alih Pilihan Ke Bawah

en: Option Move Left
ms: Alih Pilihan Ke Kiri

en: Option Move Right
ms: Alih Pilihan Ke Kanan

en: Option Move Up
ms: Alih Pilihan Ke Atas

en: Optional label for identification
ms: Label pilihan untuk pengecaman

en: Optional label for identification in the rule list
ms: Label pilihan untuk pengecaman dalam senarai peraturan

en: Optional post ID for global module template context (enables selective sync conversion).
ms: ID pos pilihan untuk konteks templat modul global (mendayakan penukaran penyegerakan terpilih).

en: Options
ms: Pilihan

en: Options Group Presets Confirmation Modal Overlay
ms: Tindanan Modal Pengesahan Praset Kumpulan Pilihan

en: Orange
ms: Oren

en: Order
ms: Perintah

en: Order By
ms: Pesan Mengikut

en: Order direction (ascending or descending)
ms: Arah isihan (menaik atau menurun)

en: Ordered List
ms: Masukkan Senarai Susunan

en: Ordered List Item Indent
ms: Memindah Senarai Senarai Inden

en: Ordered List Style Position
ms: Kedudukan Gaya Senarai Pesanan

en: Ordered List Style Type
ms: Jenis Gaya Senarai Pesanan

en: Orientation
ms: Orientasi

en: Other
ms: Lain-lain

en: Out Of Stock Text
ms: Teks Kehabisan Stok

en: Out of Stock Text
ms: Daripada Teks Saham

en: Outer Shadow
ms: Perlihatkan Bayang-bayang Dalaman

en: Outside
ms: Outset

en: Overflow
ms: Limpahan

en: Overlay
ms: Tindihan

en: Overlay Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Overlay Icon
ms: Ikon Tindihan

en: Overlay Icon Color
ms: Warna Ikon Tindihan

en: Overlay Image
ms: Imej tindanan

en: Override Active Global Templates
ms: Gantikan Templat Global Aktif

en: Override Existing Assignments
ms: Gantikan Tugasan Sedia Ada

en: Override Existing Default Website Template
ms: Gantikan Templat Lalai Laman Web Sedia Ada

en: Override the default alignment for this specific element within its flex container. This allows individual elements to be aligned differently from the container's align-items setting.
ms: Atasi penjajaran lalai untuk elemen khusus ini dalam bekas flexnya. Ini membolehkan elemen individu dijajarkan secara berbeza daripada tetapan align-items bekas.

en: Padding
ms: Pad

en: Padding adds extra space to the inside of the element, increasing the distance between the edge of the element and its inner contents.
ms: Padding menambah ruang tambahan ke bahagian dalam elemen, meningkatkan jarak antara tepi elemen dan kandungan batinnya.

en: Page
ms: Halaman

en: Page Background Settings
ms: Tetapan Latar Belakang Halaman

en: Page Bar Icons
ms: Ikon Bar Halaman

en: Page Color Palette Settings
ms: Tetapan Palet Warna Halaman

en: Page Creation Flow
ms: Aliran Penciptaan Halaman

en: Page Custom CSS Settings
ms: Tetapan CSS Tersuai Halaman

en: Page Manager
ms: Pengurus Halaman

en: Page Menu
ms: Menu Halaman

en: Page Options
ms: Pilihan Halaman

en: Page Performance Settings
ms: Tetapan Prestasi Halaman

en: Page Settings
ms: Tetapan Halaman

en: Page Spacing Settings
ms: Tetapan Jarak Halaman

en: Page Title
ms: Tajuk Halaman

en: Page Type
ms: Jenis Halaman

en: Page Visit
ms: Lawatan Halaman

en: Pagenavi
ms: Navigasi Laman

en: Pages
ms: muka surat

en: Pagination
ms: Perlihatkan Penomboran Halaman

en: Pagination Active Page
ms: Penomboran Halaman Aktif

en: Pagination Navigation
ms: Navigasi Penomboran Halaman

en: Pagination Text
ms: Teks Penomboran Halaman

en: Paginations
ms: Penomboran Halaman

en: Paint
ms: Cat

en: Parallax Method
ms: Kaedah Parallax

en: Parent
ms: Induk

en: Parent Action Icons On Hover
ms: Ikon Tindakan Induk Semasa Apung

en: Parent Action Icons On Hover
ms: Ikon Tindakan Induk Pada Apungan

en: Parent Column
ms: Lajur Induk

en: Parent Container
ms: Bekas Induk

en: Parent Group
ms: Kumpulan Induk

en: Parent Row
ms: Baris Induk

en: Parent Section
ms: Seksyen Induk

en: Parentheticals must be closed
ms: Tanda kurung mesti ditutup

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Paste %1$s
ms: Tampal %1$s

en: Paste %1$s %2$s Attributes
ms: Tampal Atribut %1$s %2$s

en: Paste %1$s Above
ms: Tampal %1$s Di Atas

en: Paste %1$s Attributes
ms: Tampal Atribut %1$s

en: Paste %1$s Below
ms: Tampal %1$s Di Bawah

en: Paste %1$s Content Attributes
ms: Tampal Atribut Kandungan %1$s

en: Paste %1$s Design Attributes
ms: Tampal Atribut Reka Bentuk %1$s

en: Paste %1$s Inside
ms: Tampal %1$s Di Dalam

en: Paste %1$s Preset
ms: Tampal Pratetap %1$s

en: Paste %1$s Presets
ms: Tampal Pratetap %1$s

en: Paste %1$s Style Attributes
ms: Tampal Atribut Gaya %1$s

en: Paste All %1$s Attributes
ms: Tampal Semua Atribut %1$s

en: Paste All Attributes
ms: Tampal Semua Atribut

en: Paste Attributes
ms: Tampal Atribut

en: Paste Design Attributes
ms: Tampal Atribut Reka Bentuk

en: Paste Item Style
ms: Tampal Gaya Item

en: Paste Module
ms: Tampal Modul

en: Paste Module Style
ms: Tampal Gaya Modul

en: Paste Select Content Attributes
ms: Tampal Atribut Kandungan Terpilih

en: Paste Select Design Attributes
ms: Tampal Atribut Reka Bentuk Terpilih

en: Paste Select Presets
ms: Tampal Pratetap Terpilih

en: Paste Select Style Attributes
ms: Tampal Atribut Gaya Terpilih

en: Paste to %1$s
ms: Tampal Ke %1$s

en: Pattern Blend Mode
ms: Mod Campuran Corak

en: Pattern Color
ms: Warna Corak

en: Pattern Height
ms: Ketinggian Corak

en: Pattern Horizontal Offset
ms: Corak Offset Mendatar

en: Pattern Repeat
ms: Ulangan Corak

en: Pattern Repeat Origin
ms: Corak Ulangan Asal

en: Pattern Size
ms: Saiz Corak

en: Pattern Style
ms: Gaya Corak

en: Pattern Transform
ms: Transformasi Corak

en: Pattern Vertical Offset
ms: Corak Offset Menegak

en: Pattern Width
ms: Lebar Corak

en: Pause %s Video When Another Video Plays
ms: Jeda Video %s Apabila Video Lain Dimainkan

en: Pause %s Video While Not In View
ms: Jeda Video %s Apabila Tidak Dalam Paparan

en: Pause Video When Another Video Plays
ms: Jeda Video Semasa Bermain Video Lain

en: Pause Video While Not In View
ms: Jeda Video Walaupun Tidak Lihat

en: Pause automatic rotation when hovering over the carousel.
ms: Jeda putaran automatik apabila menuding pada karusel.

en: Pause on Hover
ms: Jeda Apabila Dituding

en: Percent
ms: Peratus

en: Percent Container
ms: Penyimpan Peratus

en: Percent Sign
ms: Tanda Peratus

en: Percent Text
ms: Teks Peratus

en: Percentage
ms: Peratusan

en: Percentage Text
ms: Teks Peratusan

en: Perfect
ms: Sempurna

en: Performance Settings
ms: Tetapan Prestasi

en: Person
ms: Individu

en: Persons
ms: Orang

en: Phone
ms: Telefon

en: Phone View
ms: Paparan Telefon

en: Phone Wide
ms: Telefon Lebar

en: Phone number
ms: Nombor telefon

en: Pick a Color
ms: Pilih Warna

en: Pick a box shadow style to enable box shadow for this element. Once enabled, you will be able to customize your box shadow style further. To disable custom box shadow style, choose the None option.
ms: Pilih gaya kotak bayang untuk membolehkan kotak bayangan untuk elemen ini. Sebaik sahaja diaktifkan, anda akan dapat menyesuaikan gaya bayang kotak anda dengan lebih lanjut. Untuk mematikan gaya bayangan kotak tersuai, pilih Pilihan tiada.

en: Pick a color to be applied to the background of dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
ms: Pilih warna yang akan digunakan untuk latar belakang menu jatuh turun. Menu dropdown muncul ketika melayang di atas pautan dengan sub item.

en: Pick a color to be used for active links in dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
ms: Pilih warna yang akan digunakan untuk pautan aktif dalam menu dropdown. Menu dropdown muncul ketika melayang di atas pautan dengan sub item.

en: Pick a color to be used for links in dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
ms: Pilih warna yang akan digunakan untuk pautan dalam menu dropdown. Menu dropdown muncul ketika melayang di atas pautan dengan sub item.

en: Pick a color to be used for links in mobile menus.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk pautan dalam menu mudah alih.

en: Pick a color to be used for the %1$s text.
ms: Pilih warna yang akan digunakan untuk teks %1$s.

en: Pick a color to be used for the %s text
ms: Pilih warna untuk digunakan bagi teks %s

en: Pick a color to be used for the alternating %1$s
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk %1$s berselang-seli

en: Pick a color to be used for the background of button.
ms: Pilih warna untuk digunakan sebagai latar belakang butang.

en: Pick a color to be used for the border.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk sempadan.

en: Pick a color to be used for the button border.
ms: Pilih warna yang akan digunakan untuk sempadan butang.

en: Pick a color to be used for the button text.
ms: Pilih warna yang akan digunakan untuk teks butang.

en: Pick a color to be used for the dividing line between links in dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk garisan pemisah antara pautan dalam menu dropdown. Menu dropdown muncul ketika melayang di atas pautan dengan sub item.

en: Pick a color to be used for the remove icon.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk ikon alih keluar.

en: Pick a color to be used for the required field indicator.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk penunjuk medan yang diperlukan.

en: Pick a color to be used for the text
ms: Pilih warna untuk digunakan bagi teks

en: Pick a color to be used for the text written inside input fields.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk teks yang ditulis di dalam medan input.

en: Pick a color to be used in the unfilled space of the circle.
ms: Pilih warna untuk digunakan di ruang yang tidak dibina dalam bulatan.

en: Pick a color to fill the module's input fields.
ms: Pilih warna untuk mengisi medan input modul.

en: Pick a color to fill the module's notice.
ms: Pilih warna untuk mengisi notis modul.

en: Pick a color to fill the module's radio buttons.
ms: Pilih warna untuk mengisi butang radio modul.

en: Pick a color to fill the module's remove icon.
ms: Pilih warna untuk mengisi ikon alih keluar modul.

en: Pick a color to fill the module's selected radio button.
ms: Pilih warna untuk mengisi butang radio pilihan modul.

en: Pick a color to fill the module's table alternating cell.
ms: Pilih warna untuk mengisi sel berselang-seli jadual modul.

en: Pick a color to fill the module's table cell.
ms: Pilih warna untuk mengisi sel jadual modul.

en: Pick a color to fill the module's table header.
ms: Pilih warna untuk mengisi pengepala jadual modul.

en: Pick a color to fill the module's table row.
ms: Pilih warna untuk mengisi baris jadual modul.

en: Pick a color to fill the module's table.
ms: Pilih warna untuk mengisi jadual modul.

en: Pick a color to fill the module's tooltip.
ms: Pilih warna untuk mengisi petua alat modul.

en: Pick a color to use behind the post title text. Reducing the color's opacity will allow the background image to show through while still increasing text readability.
ms: Pilih warna untuk digunakan di belakang teks tajuk pos. Mengurangkan kelegapan warna akan membolehkan imej latar belakang dipaparkan sementara masih meningkatkan pembacaan teks.

en: Pick a color to use for the background area that appears behind the pricing text.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk kawasan latar belakang yang muncul di belakang teks harga.

en: Pick a color to use for the background behind pricing table titles.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk latar belakang di bawah tajuk jadual harga.

en: Pick a color to use for the background overlay. Decreasing the opacity will allow background images and gradients to show through while still keeping the text readable.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk overlay latar belakang. Mengurangkan kelegapan akan membolehkan imej latar belakang dan kecerunan dipaparkan sementara masih mengekalkan teks yang boleh dibaca.

en: Pick a color to use for the bullets that appear next to each list item within the pricing table's feature area.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk peluru yang muncul di sebelah setiap item senarai dalam ruang ciri jadual harga.

en: Pick a color to use for the circular background area behind the quote icon.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk kawasan latar belakang bulat di belakang ikon petikan.

en: Pick a color to use for the dot navigation that appears at the bottom of the slider to designate which slide is active.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk navigasi dot yang muncul di bahagian bawah gelangsar untuk menetapkan slaid yang aktif.

en: Pick a color to use for the icon that appears when hovering over a Carousel Item.
ms: Pilih warna untuk ikon yang muncul apabila menuding pada Item Karusel.

en: Pick a color to use for the icon that appears when hovering over a product.
ms: Pilih warna yang akan digunakan untuk ikon yang muncul ketika melayang di atas produk.

en: Pick a color to use for the overlay that appears behind the play icon when hovering over the video.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk tindanan yang muncul di belakang ikon mainan semasa melayang di atas video.

en: Pick a color to use for the sale badge that appears on products that are on sale.
ms: Pilih warna untuk lencana jualan yang dipaparkan pada produk yang sedang dijual.

en: Pick a color to use for the sales bade that appears on products that are on sale.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk jualan yang akan muncul pada produk yang dijual.

en: Pick a color to use for the section divider. By default, it will assume the color of the section above or below this section to ensure a smooth transition.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk pembahagi seksyen. Secara lalai, ia akan menganggap warna bahagian di atas atau di bawah seksyen ini untuk memastikan peralihan yang lancar.

en: Pick a color to use for the slider arrows that are used to navigate through each slide.
ms: Pilih warna untuk digunakan untuk anak panah slider yang digunakan untuk menavigasi setiap slaid.

en: Pick a text shadow style to enable text shadow for this element. Once enabled, you will be able to customize your text shadow style further. To disable custom text shadow style, choose the None option.
ms: Pilih gaya bayangan teks untuk membolehkan bayangan teks untuk elemen ini. Apabila diaktifkan, anda akan dapat menyesuaikan gaya bayangan teks anda dengan lebih lanjut. Untuk menyahdayakan gaya bayangan teks tersuai, pilih Pilihan tiada.

en: Pick a unique color to be used for the background of featured pricing tables. This helps featured tables stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk latar belakang jadual harga yang dipaparkan. Ini membantu menonjolkan jadual yang dipaparkan dari yang lain.

en: Pick a unique color to be used for the menu background color when viewed on a mobile device.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk warna latar belakang menu apabila dilihat pada peranti mudah alih.

en: Pick a unique color to use for body text in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk teks badan dalam jadual harga yang dipaparkan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for currency and frequency text within featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk teks mata wang dan kekerapan dalam jadual harga yang ditampilkan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for excluded list items within featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk item senarai yang dikecualikan dalam jadual harga yang ditampilkan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for price text within featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk harga teks dalam jadual harga yang dipaparkan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for subtitles in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk sari kata dalam jadual harga pilihan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for the background area that appears behind the pricing text in featured tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk kawasan latar belakang yang muncul di belakang teks harga dalam jadual yang dipaparkan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for the background behind pricing table titles in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk latar belakang di bawah tajuk jadual harga dalam jadual harga yang ditampilkan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for the bullets that appear next to each list items within featured tabes. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk peluru yang muncul di sebelah setiap item senarai dalam tab yang ditampilkan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick a unique color to use for title text in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
ms: Pilih warna yang unik untuk digunakan untuk teks tajuk dalam jadual harga pilihan. Warna yang unik boleh membantu item yang ditampilkan menonjol dari yang lain.

en: Pick an animation style to enable animations for this element. Once enabled, you will be able to customize your animation style further. To disable animations, choose the None option.
ms: Pilih gaya animasi untuk membolehkan animasi untuk elemen ini. Apabila diaktifkan, anda akan dapat menyesuaikan gaya animasi anda dengan lebih lanjut. Untuk melumpuhkan animasi, pilih Tiada pilihan.

en: Pick an icon to be used for the button.
ms: Pilih ikon untuk digunakan untuk butang.

en: Pick from up to five different animation directions, each of which will adjust the starting and ending position of your animated element.
ms: Pilih dari sehingga lima arah animasi yang berbeza, masing-masing akan menyesuaikan kedudukan permulaan dan penghujung unsur animasi anda.

en: Pills
ms: pil

en: Pinwheel
ms: Roda Pin

en: Pixels
ms: Piksel

en: Place Gradient Above Background Image
ms: Imej Latar Tajuk

en: Placeholder
ms: Teks Placeholder

en: Placeholder Text
ms: Teks Pemegang Tempat

en: Play Button
ms: Butang Main

en: Play Icon
ms: Ikon Main

en: Play Mode
ms: Mod Main

en: Player Buttons
ms: Butang Pemain

en: Player Sliders
ms: Slaider Pemain

en: Player Sliders Current
ms: Slaider Pemain Terkini

en: Player Timer
ms: Pemasa Pemain

en: Please %s
ms: Sila %s

en: Please enter a %s
ms: Sila masukkan %s

en: Please enter your valid google map API key.
ms: Sila masukkan kunci API Google Maps yang sah.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ms: Sila isi butiran anda di atas untuk melihat kaedah pembayaran yang tersedia.

en: Please input a valid email address.
ms: Sila masukkan alamat e-mel yang sah.

en: Please log in to Divi Cloud to save your layout.
ms: Sila log masuk ke Divi Cloud untuk menyimpan susun atur anda.

en: Please select at least one file.
ms: Sila pilih sekurang-kurangnya satu fail.

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
ms: Sila semak medan di bawah untuk memastikan anda memasukkan maklumat yang betul.

en: Please, fill in the following fields:
ms: Sila isi medan berikut:

en: Please, fix the following errors:
ms: Sila betulkan ralat berikut:

en: Plugin Options
ms: Pilihan Pemalam

en: Points (pt)
ms: Mata (pt)

en: Polka Dots
ms: Titik polka

en: Popularity (Sales)
ms: Populariti (Jualan)

en: Portability
ms: Portabiliti

en: Portfolio Filters
ms: Penapis Portfolio

en: Portfolio Image
ms: Imej Portfolio

en: Portfolio Pagination
ms: Penomboran Porfolio

en: Portfolio Pagination Active
ms: Penomboran Halaman Portfolio Aktif

en: Portfolio Post Meta
ms: Post Meta Portfolio

en: Portfolio Title
ms: Tajuk Portfolio

en: Portfolios
ms: Portfolio

en: Portrait
ms: Potret

en: Position
ms: Jawatan

en: Position Text
ms: Teks Jawatan

en: Post
ms: Kiriman

en: Post Carousel
ms: Karusel Kiriman

en: Post Carousels
ms: Karusel Kiriman

en: Post Category
ms: Kategori Pos

en: Post Content
ms: Siarkan Kandungan

en: Post Contents
ms: Kandungan Siaran

en: Post Count
ms: Bilangan Kiriman

en: Post ID is required.
ms: ID siaran diperlukan.

en: Post IDs array is required.
ms: Tatasusunan ID siaran diperlukan.

en: Post Info
ms: Maklumat Siaran

en: Post Name
ms: Nama Kiriman

en: Post Offset
ms: Anjakan Kiriman

en: Post Slider
ms: Hebahkan Slaider

en: Post Sliders
ms: Slider pos

en: Post Status
ms: Status Pos

en: Post Title
ms: Tajuk Paparan

en: Post Titles
ms: Jawatan Tajuk

en: Post Type
ms: Jenis Kiriman

en: Post Type Archive
ms: Arkib Jenis Pos

en: Post Types
ms: Jenis Catatan

en: Post Visit
ms: Pasca Lawatan

en: Post not found.
ms: Pos tidak ditemui.

en: Post type "%s" does not exist.
ms: Jenis pos "%s" tidak wujud.

en: Post type archive pages do not have editable page settings.
ms: Halaman arkib jenis siaran tidak mempunyai tetapan halaman yang boleh diedit.

en: Post type is required.
ms: Jenis siaran diperlukan.

en: Post type mismatch.
ms: Jenis siaran tidak sepadan.

en: Post type to query (when query_type is post_type). Can be a single post type or comma-separated list. If empty, queries all post types.
ms: Jenis kiriman untuk pertanyaan (apabila query_type ialah post_type). Boleh satu jenis kiriman atau senarai dipisahkan koma. Jika kosong, pertanyaan semua jenis kiriman.

en: Post type to query. Can be a single post type or comma-separated list (e.g., "post", "post,product,media"). If empty, queries all post types.
ms: Jenis kiriman untuk pertanyaan. Boleh satu jenis kiriman atau senarai dipisahkan koma (cth., "post", "post,product,media"). Jika kosong, pertanyaan semua jenis kiriman.

en: Posts
ms: Catatan

en: Posts For Current Page
ms: Catatan untuk Halaman Semasa

en: Posts Per Page
ms: Kiriman Per Halaman

en: Posts by %s
ms: Pos oleh %s

en: Posts for Current Page
ms: Kiriman Untuk Halaman Semasa

en: Premade Layout
ms: Reka Letak Prasiap

en: Premade Layouts
ms: Susun Atur Pratakrif

en: Preset
ms: Pratetap

en: Preset 1
ms: Praset 1

en: Preset 2
ms: Praset 2

en: Preset 3
ms: Praset 3

en: Preset 4
ms: Praset 4

en: Preset 5
ms: Praset 5

en: Preset 6
ms: Praset 6

en: Preset 7
ms: Praset 7

en: Preset Manager
ms: Pengurus Pratetap

en: Preset Name
ms: Nama Pratetap

en: Preset Preview
ms: Pratonton Pratetap

en: Preset Settings
ms: Tetapan Pratetap

en: Presets
ms: Praset

en: Presets cannot be empty.
ms: Praset tidak boleh kosong.

en: Presets conversion encountered a fatal error.
ms: Penukaran praset menghadapi ralat fatal.

en: Presets conversion failed: %s
ms: Penukaran praset gagal: %s

en: Prev
ms: Sebelum

en: Prevent sticky posts from appearing at the top of your loop results. When enabled, sticky posts will be treated as regular posts and sorted according to your other ordering criteria.
ms: Elakkan siaran lekat daripada muncul di bahagian atas hasil gelung anda. Apabila didayakan, siaran lekat akan dianggap sebagai siaran biasa dan diisih mengikut kriteria susunan anda yang lain.

en: Prevent the current post from appearing in the loop results. This is useful when displaying related posts to avoid showing the same post that the visitor is currently viewing.
ms: Elakkan siaran semasa daripada muncul dalam hasil gelung. Ini berguna apabila memaparkan siaran berkaitan untuk mengelakkan siaran yang sama yang sedang dilihat oleh pelawat dipaparkan.

en: Preview
ms: Pratonton

en: Preview Dropdown
ms: Menu Bawah Pratonton

en: Preview On Front End
ms: Pratonton Di Bahagian Hadapan

en: Preview Page
ms: Pratonton Halaman

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Previous Link
ms: Pautan Sebelumnya

en: Previous Link Arrow
ms: Anak panah Pautan Sebelumnya

en: Previous Page
ms: Halaman Sebelumnya

en: Previous Post
ms: Kiriman Sebelumnya

en: Price
ms: Harga

en: Price Text
ms: Teks Harga

en: Pricing Area Background Color
ms: Warna Latar Belakang Kawasan Harga

en: Pricing Button
ms: Butang Harga

en: Pricing Content
ms: Kandungan Harga

en: Pricing Heading
ms: Subkepala Harga

en: Pricing Item
ms: Menetapkan Nilai Barangan

en: Pricing Subtitle
ms: Menetapkan nilai Sari Kata

en: Pricing Table
ms: Jadual Harga

en: Pricing Table Items
ms: Item Jadual Harga

en: Pricing Tables
ms: Senarai Harga

en: Pricing Title
ms: Tajuk Harga

en: Pricing Top
ms: Atas Harga

en: Primary Color
ms: Warna Utama

en: Priority
ms: Keutamaan

en: Privacy
ms: Privasi

en: Product
ms: Produk

en: Product 1
ms: Produk 1

en: Product 2
ms: Produk 2

en: Product 3
ms: Produk 3

en: Product 4
ms: Produk 4

en: Product 5
ms: Produk 5

en: Product 6
ms: Produk 6

en: Product Additional Information
ms: Maklumat Tambahan Produk

en: Product Breadcrumb
ms: Breadcrumb Produk

en: Product Category
ms: Kategori Produk

en: Product Content
ms: Kandungan Produk

en: Product Count
ms: Bilangan Produk

en: Product Description
ms: Perihalan Produk

en: Product Gallery Preview Unavailable
ms: Pratonton Galeri Produk Tidak Tersedia

en: Product ID
ms: ID Produk

en: Product ID.
ms: ID Produk.

en: Product Image
ms: Imej Produk

en: Product Layout
ms: Susun Atur Produk

en: Product Name
ms: Nama Produk

en: Product Offset Number
ms: Nombor Offset Produk

en: Product Price
ms: Harga Produk

en: Product Purchase
ms: Pembelian Produk

en: Product Reviews
ms: Ulasan Produk

en: Product Reviews Count
ms: Bilangan Ulasan Produk

en: Product Row Layout
ms: Susun Atur Baris Produk

en: Product SKU
ms: SKU Produk

en: Product Short Description
ms: Perihalan Ringkas Produk

en: Product Stock
ms: Stok Produk

en: Product Stock Quantity
ms: Kuantiti Stok Produk

en: Product Stock Status
ms: Status Stok Produk

en: Product Title
ms: Tajuk Produk

en: Product Title Text
ms: Teks Tajuk Produk

en: Product Type
ms: Jenis Produk

en: Product image
ms: Imej produk

en: Product long description
ms: Penerangan panjang produk

en: Product name
ms: Nama produk

en: Product not found.
ms: Produk tidak ditemui.

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
ms: Kuantiti

en: Progress bar
ms: Bar kemajuan

en: Promo Button
ms: Butang

en: Promo Description
ms: Penerangan

en: Promo Title
ms: Tajuk Promosi

en: Public Display Name
ms: Nama Paparan Umum

en: Publish
ms: Terbitkan

en: Publish Date
ms: Tarikh Terbit

en: Publish Page
ms: Terbitkan Halaman

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Purple
ms: Ungu

en: Quantity
ms: Kuantiti

en: Query Type
ms: Jenis Pertanyaan

en: Queue elements/presets using %1$s and leverage ^>*+ operators. Filter on the fly with :filter.
ms: Bariskan elemen/preset menggunakan %1$s dan manfaatkan operator ^>*+. Tapis serta-merta dengan :filter.

en: Quick Actions
ms: Tindakan Pantas

en: Quote Icon
ms: Ikon Kata-kata

en: Quote Icon Background Color
ms: Petik Warna Ikon Latar

en: Radio Button
ms: Butang radio

en: Radio Button Background Color
ms: Warna Latar Belakang Butang Radio

en: Radio Buttons
ms: Butang Radio

en: Ramp
ms: Meningkatkan

en: Ramp 2
ms: Jalan 2

en: Random
ms: Rawak

en: Random Order
ms: Perintah rawak

en: Rate&hellip;
ms: Nilai&hellip;

en: Rating
ms: Penilaian

en: Rating Container
ms: Bekas Penarafan

en: Rating Layout
ms: Layout Penilaian

en: Read More
ms: Baca lebih banyak.

en: Read More Button
ms: Butang Baca Lagi

en: Read More Text
ms: Teks Baca Lagi

en: Read more
ms: Baca lebih banyak.

en: Recent
ms: Peratus

en: Red
ms: Merah

en: Redirect
ms: Penghalaan Semula

en: Redirect To The Current Page
ms: Ubah Hala Ke Halaman Semasa.

en: Redirect URL
ms: Menyambung URL

en: Redirect URL Query
ms: Menyambung URL

en: Redirect to a custom URL.
ms: Menyambung URL

en: Redirect users after successful form submission.
ms: Sampaikan pengguna setelah penghantaran borang berjaya.

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Registration Date
ms: Tarikh Pendaftaran

en: Regular
ms: Biasa

en: Regular 400
ms: Biasa 400

en: Regular Section
ms: Seksyen Biasa

en: Reimagine
ms: Bayangkan semula

en: Relation
ms: Hubungan

en: Relationship
ms: Hubungan

en: Relative
ms: relatif

en: Relink them to this website's global Header, Body, and/or Footer.
ms: Pautkan semula kepada Pengepala, Teks Utama dan/atau Pengaki global laman web ini.

en: Remember me
ms: Ingat saya

en: Remove
ms: Singkir

en: Remove Attribute
ms: Alih Keluar Atribut

en: Remove Cookie
ms: Alih Keluar Kuki

en: Remove Icon
ms: Alih keluar Ikon

en: Remove Icon Background Color
ms: Buang Warna Latar Belakang Ikon

en: Remove Icon Color
ms: Buang Warna Ikon

en: Remove Icon Font Size
ms: Buang Saiz Fon Ikon

en: Remove Preset
ms: Alih Keluar Pratetap

en: Remove Variable
ms: Alih Keluar Pembolehubah

en: Remove tag
ms: Alih keluar tag

en: Remove this item
ms: Buang item ini

en: Removed %s
ms: %s Dialih Keluar

en: Removed Column
ms: Lajur Dialih Keluar

en: Removed Group Preset
ms: Pratetap Kumpulan Dialih Keluar

en: Removed Module Attribute
ms: Atribut Modul Dialih Keluar

en: Removed Module Preset
ms: Pratetap Modul Dialih Keluar

en: Removed layout from template
ms: Susun atur dialih keluar daripada templat

en: Rename
ms: Namakan

en: Rename Template
ms: Namakan Semula Templat

en: Renamed template
ms: Templat dinamakan semula

en: Repeat
ms: Ulang

en: Repeat End
ms: Ulang Tamat

en: Repeat Frequency
ms: Ulang Kekerapan

en: Repeat Gradient
ms: Ulang Gradien

en: Repeat X (horizontal)
ms: Ulang X (melintang)

en: Repeat Y (vertical)
ms: Ulang Y (menegak)

en: Repeat and Stretch
ms: Ulang dan Regangkan

en: Repeat with space between
ms: Ulang dengan ruang antara

en: Repeater Offset
ms: Anjakan Repeater

en: Repeaters Per Page
ms: Repeater Per Halaman

en: Replace Existing Content.
ms: Gantikan Kandungan Sedia Ada.

en: Replace Existing Preset
ms: Gantikan Pratetap Sedia Ada

en: Replace Global Color
ms: Gantikan Warna Global

en: Replace Value
ms: Nilai Ganti

en: Replaced Group Preset
ms: Pratetap Kumpulan Digantikan

en: Replaced Module Attributes
ms: Atribut Modul Digantikan

en: Replaced Module Preset
ms: Pratetap Modul Digantikan

en: Reply Button
ms: Butang Jawab

en: Report This Error
ms: Laporkan ralat ini

en: Required Field
ms: Medan Wajib

en: Required Field Indicator Color
ms: Warna Penunjuk Medan Diperlukan

en: Reset
ms: Ulang Peranan

en: Reset %1$s %2$s
ms: Tetapkan Semula %1$s %2$s

en: Reset %1$s %2$s Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut %1$s %2$s

en: Reset %1$s Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut %1$s

en: Reset %1$s Preset
ms: Tetapkan Semula Pratetap %1$s

en: Reset %s Column Structure
ms: Tetapkan Semula Struktur Lajur %s

en: Reset After Duration
ms: Tetapkan Semula Selepas Tempoh

en: Reset All Attributes
ms: Tetapkan Semula Semua Atribut

en: Reset All Templates
ms: Tetapkan Semula Semua Templat

en: Reset Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut

en: Reset Content Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut Kandungan

en: Reset Design Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut Reka Bentuk

en: Reset Exclude From Filters
ms: Tetapkan Semula Dikecualikan Daripada Penapis

en: Reset Field
ms: Tetapkan Semula Medan

en: Reset Filters
ms: Tetapkan Semula Penapis

en: Reset Presets
ms: Tetapkan Semula Preset

en: Reset Roles
ms: Tetapkan Semula Peranan

en: Reset Select Content Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut Kandungan Terpilih

en: Reset Select Design Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut Reka Bentuk Terpilih

en: Reset Select Presets
ms: Tetapkan Semula Pratetap Terpilih

en: Reset Select Style Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut Gaya Terpilih

en: Reset Style Attributes
ms: Tetapkan Semula Atribut Gaya

en: Reset Template Assignments
ms: Tetapkan Semula Tugasan Templat

en: Reset Use On Filters
ms: Tetapkan Semula Digunakan Pada Penapis

en: Reset search input
ms: Tetapkan semula input carian

en: Resize
ms: Ubah Saiz

en: Resize window
ms: Ubah Saiz Tetingkap

en: Responsive Editor
ms: Editor Responsif

en: Responsive Zoom In
ms: Zum Masuk Responsif

en: Responsive Zoom Out
ms: Zum Keluar Responsif

en: Restore
ms: Pulihkan

en: Restore Variable
ms: Pulihkan Pembolehubah

en: Restored draft
ms: Draf dipulihkan

en: Result Message
ms: Mesej yang Berjaya

en: Result Message Text
ms: Teks Mesej Keputusan

en: Results for "%1$s"
ms: Hasil untuk "%1$s"

en: Return To Theme Builder
ms: Kembali Ke Theme Builder

en: Returning customer?
ms: Pelanggan sedia ada?

en: Review Avatar
ms: Kajian Avatar

en: Review Body
ms: Semakan badan

en: Review Count
ms: Kiraan Semakan

en: Review Count Text
ms: Teks Bilangan Ulasan

en: Review Meta
ms: Semak Meta

en: Review Rating
ms: Penilaian Semula

en: Reviews
ms: Ulasan

en: Reviews Count
ms: Ulasan Count

en: Ridge
ms: Bergerigi

en: Right
ms: Kanan

en: Right Arrow Icon
ms: Ikon Anak Panah Kanan

en: Right Border Color
ms: Warna Batas

en: Right Border Style
ms: Gaya Batas

en: Right Border Width
ms: Lebar Batas

en: Right Click
ms: Klik Kanan

en: Right Click Options Overlay
ms: Lapisan Pilihan Klik Kanan

en: Right Sidebar
ms: Bar Sisi Kanan

en: Right To Left
ms: Kanan Ke Kiri

en: Rock Stack
ms: Timbunan Batu

en: Role Editor
ms: Editor Peranan

en: Roles
ms: Peranan

en: Roll
ms: Gulung

en: Root
ms: Akar

en: Root Container
ms: Bekas Akar

en: Root-level Font Size (rem)
ms: Saiz Fon Tahap Akar (rem)

en: Rotate
ms: Putar

en: Rotate 90 Degree
ms: Putar 90 Darjah

en: Rotate 90 degree
ms: Putar 90 darjah

en: Rotate the element on different axis to spin the element in 3D space.
ms: Putarkan elemen pada paksi berbeza untuk memutarkan elemen dalam ruang 3D.

en: Rotating
ms: Berpusing

en: Round
ms: Bulat

en: Rounded Corners
ms: Segi Empat Bujur

en: Routing
ms: Penghalaan

en: Row
ms: Baris

en: Row Alignment
ms: Penjajaran

en: Row End
ms: Akhir Baris

en: Row Height
ms: Ketinggian Baris

en: Row Heights
ms: Ketinggian Baris

en: Row Inner
ms: Bahagian Dalam Baris

en: Row Link Target
ms: Sasaran Taip Taip

en: Row Link URL
ms: URL Pautan Berturut-turut

en: Row Minimum Height
ms: Ketinggian Minimum Baris

en: Row Reverse
ms: Baris Songsang

en: Row Span
ms: Rentang Baris

en: Row Start
ms: Mula Baris

en: Rows
ms: Barisan

en: Rules
ms: Peraturan

en: Sale Badge
ms: Lencana Jualan

en: Sale Badge Color
ms: Warna Lencana Jualan

en: Sale New Price
ms: Dijual Harga Baru

en: Sale New Price Text
ms: Teks Harga Baharu Jualan

en: Sale Old Price
ms: Harga Lama Jualan

en: Sale Old Price Text
ms: Teks Harga Lama Jualan

en: Sale Price
ms: Harga jualan

en: Sale Price Text
ms: Teks Harga Jualan

en: Sale Products
ms: Produk-produk Jualan Murah

en: Saturation
ms: Warna

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Save
ms: Simpan

en: Save & Exit
ms: Simpan & Keluar

en: Save & Publish
ms: Simpan & Terbitkan

en: Save & Set Pending
ms: Simpan & Tetapkan Ke Menunggu

en: Save & Set Private
ms: Simpan & Tetapkan Ke Peribadi

en: Save & Set To Draft
ms: Simpan & Tetapkan Ke Draf

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

en: Save Cloud Item
ms: Simpan Item Awan

en: Save Divi Roles
ms: Simpan Peranan Divi

en: Save Draft
ms: Simpan Draf

en: Save Dropdown
ms: Menu Bawah Simpan

en: Save Individual Items
ms: Simpan Item Individu

en: Save Layout to Library
ms: Simpan Reka Letak Ke Pustaka

en: Save Page
ms: Simpan Halaman

en: Save Page As Draft
ms: Simpan Laman sebagai Draf

en: Save Preset
ms: Simpan Pratetap

en: Save Template To Library
ms: Simpan Templat Ke Pustaka

en: Save Theme Builder Set
ms: Simpan Set Theme Builder

en: Save Theme Builder Template
ms: Simpan Templat Theme Builder

en: Save To Divi Cloud
ms: Simpan Ke Divi Cloud

en: Save To Divi Library
ms: Simpan Ke Pustaka Divi

en: Save To Library
ms: Simpan Ke Pustaka

en: Save Variables
ms: Simpan Pembolehubah

en: Save and Reload
ms: Simpan dan Muat semula

en: Save as Global
ms: Simpan sebagai Global

en: Save of Global Presets Has Failed
ms: Simpanan Pratetap Global Telah Gagal

en: Save this set of templates to the Divi Library for later use
ms: Simpan set templat ini ke Pustaka Divi untuk digunakan kemudian

en: Save this template to the Divi Library for later use
ms: Simpan templat ini ke Pustaka Divi untuk digunakan kemudian

en: Save to Divi Cloud
ms: Simpan Ke Divi Cloud

en: Save to Library
ms: Simpan ke Pustaka

en: Save your current %1$s to the Divi Library for later use.
ms: Simpan %1$s semasa anda ke Pustaka Divi untuk kegunaan kemudian.

en: Save your current module to the Divi Library for later use.
ms: Simpan modul semasa anda ke Pustaka Divi untuk digunakan kemudian.

en: Save your current page to the Divi Library for later use.
ms: Simpan halaman semasa anda ke Pustaka Divi untuk digunakan kemudian.

en: Save your current row to the Divi Library for later use.
ms: Simpan baris semasa anda ke Pustaka Divi untuk digunakan kemudian.

en: Save your current section to the Divi Library for later use.
ms: Simpan seksyen semasa anda ke Pustaka Divi untuk digunakan kemudian.

en: Saved
ms: Simpan

en: Saved Layout
ms: Reka Letak Tersimpan

en: Saved Module
ms: Modul Disimpan

en: Saved Row
ms: Baris Disimpan

en: Saved Section
ms: Seksyen Disimpan

en: Saving
ms: Menyimpan

en: Saving To Divi Cloud
ms: Menyimpan Ke Divi Cloud

en: Saving and loading from the library
ms: Menyimpan dan memuatkan dari perpustakaan

en: Saving and loading layouts from the Divi Library
ms: Menyimpan dan memuatkan reka letak daripada Pustaka Divi

en: Saving to Cloud
ms: Menyimpan ke Awan

en: Saving...
ms: Menyimpan...

en: Scale
ms: Skala

en: Scaling Up and Down
ms: Berskala Atas dan Bawah

en: Scaling up & down
ms: Skala naik & turun

en: Scallops
ms: kerang

en: Scheduled
ms: Dijadualkan

en: Scheduled Date
ms: Tarikh Dijadualkan

en: Screen
ms: Skrin

en: Scroll
ms: Tatal

en: Scroll Down Button
ms: Butang Skrol ke Bawah

en: Scroll Down Icon
ms: Ikon Tatal Ke Bawah

en: Scroll Down Icon Color
ms: Warna Ikon Skrol Ke Bawah

en: Scroll Down Icon Size
ms: Saiz Ikon Skrol Ke Bawah

en: Scroll Effects
ms: Kesan Tatal

en: Scroll To Animate
ms: Skrol Untuk Animasikan

en: Scroll To Element
ms: Skrol Ke Elemen

en: Scroll Transform Effects
ms: Tatal Kesan Transformasi

en: Search
ms: Carian

en: Search %1$s
ms: Cari %1$s

en: Search &hellip;
ms: Cari &hellip;

en: Search Body Templates
ms: Cari Templat Kandungan Utama

en: Search Documentation or Get Support
ms: Cari Dokumentasi atau Dapatkan Sokongan

en: Search Fonts
ms: Cari Reka Letak

en: Search Footer Templates
ms: Cari Templat Pengaki

en: Search Global Canvases
ms: Cari Kanvas Global

en: Search Header Templates
ms: Cari Templat Pengepala

en: Search Icon Color
ms: Cari Warna Ikon

en: Search Icon Font Size
ms: Saiz Font Ikon Cari

en: Search Icons
ms: Ikon Carian

en: Search Layout
ms: Cari Susun Atur

en: Search Queries separated by commas
ms: Pertanyaan Carian dipisahkan dengan koma

en: Search Results
ms: Keputusan Carian

en: Search Templates
ms: Cari Templat

en: Search Theme Builder Items
ms: Cari Item Theme Builder

en: Search Theme Builders
ms: Cari Theme Builders

en: Search attributes...
ms: Cari atribut...

en: Search commands...
ms: Cari arahan...

en: Search element types...
ms: Cari jenis elemen...

en: Search elements...
ms: Cari elemen...

en: Search fields...
ms: Cari medan...

en: Search for a module
ms: Cari modul

en: Search for:
ms: Cari:

en: Search groups...
ms: Cari kumpulan...

en: Search modules...
ms: Cari modul...

en: Search option groups...
ms: Cari kumpulan pilihan...

en: Search pages...
ms: Cari halaman...

en: Search presets...
ms: Cari pratetap...

en: Search results for: %s
ms: Hasil carian untuk: %s

en: Search results pages do not have editable page settings.
ms: Halaman hasil carian tidak mempunyai tetapan halaman yang boleh diedit.

en: Search settings...
ms: Cari tetapan...

en: Search term
ms: Istilah carian

en: Search term to filter posts by title only.
ms: Istilah carian untuk menapis kiriman mengikut tajuk sahaja.

en: Search variables...
ms: Cari pembolehubah...

en: Search...
ms: Cari...

en: Searches
ms: Carian

en: Sec
ms: S

en: Second(s)
ms: Saat

en: Secondary Color
ms: Warna Sekunder

en: Section
ms: Ruang

en: Section Area Background Color
ms: Warna Latar Kawasan Seksyen

en: Section Link Target
ms: Sasaran Sasaran Pautan

en: Section Link URL
ms: URL Pautan Seksyen

en: Section dividers allow you to add creative shape transitions between different sections on your page.
ms: Pembahagi bahagian membenarkan anda menambah peralihan bentuk kreatif di antara bahagian yang berlainan pada halaman anda.

en: Sections
ms: Ruangan

en: Select A Preset
ms: Pilih Pratetap

en: Select All In Container
ms: Pilih Semua Dalam Bekas

en: Select Child Option
ms: Pilih Pilihan Anak

en: Select Custom Field
ms: Pilih Medan Tersuai

en: Select Down Icon
ms: Pilih Ikon Bawah

en: Select Dropdown
ms: Pilih Jatuh Bawah

en: Select Icon
ms: Pilih Ikon

en: Select Left Icon
ms: Pilih Ikon Kiri

en: Select Menu
ms: Pilih Menu

en: Select Next Option
ms: Pilih Pilihan Seterusnya

en: Select Next Responsive State Picker Option
ms: Pilih Pilihan Pemilih Keadaan Responsif Seterusnya

en: Select Parent Option
ms: Pilih Pilihan Induk

en: Select Prev Responsive State Picker Option
ms: Pilih Pilihan Pemilih Keadaan Responsif Sebelumnya

en: Select Previous Option
ms: Pilih Pilihan Sebelumnya

en: Select Right Icon
ms: Pilih Ikon Kanan

en: Select Templates
ms: Pilih Templat

en: Select a Network
ms: Pilih Rangkaian

en: Select a canvas to display
ms: Pilih kanvas untuk dipaparkan

en: Select a canvas to display in this portal.
ms: Pilih kanvas untuk dipaparkan dalam portal ini.

en: Select a layout file (.json) to import.
ms: Pilih fail susun atur (.json) untuk diimport.

en: Select a list
ms: Pilih satu senarai

en: Select a menu
ms: Pilih menu

en: Select a target module first to see available presets
ms: Pilih modul sasaran dahulu untuk melihat pratetap yang tersedia

en: Select an account
ms: Pilih akaun

en: Select an animation to be used when dropdown menus appear. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
ms: Pilih animasi yang akan digunakan apabila menu dropdown muncul. Menu dropdown muncul ketika melayang di atas pautan dengan sub item.

en: Select an ordering method for the gallery. This controls which gallery items appear first in the list.
ms: Pilih kaedah pesanan untuk galeri. Ini mengawal item galeri yang muncul terlebih dahulu dalam senarai.

en: Select from thousands of premade layouts designed for every type of site
ms: Pilih daripada beribu-ribu susun atur prabuat yang direka untuk setiap jenis tapak

en: Select grid property...
ms: Pilih sifat grid...

en: Select how you would like to display the featured image in slides
ms: Pilih bagaimana anda mahu memaparkan imej pada slaid

en: Select target offset...
ms: Pilih ofset sasaran...

en: Select the categories that you would like to exclude from the search results.
ms: Pilih kategori yang anda ingin kecualikan daripada hasil carian.

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
ms: Pilih kategori-kategori yang anda ingin masukkan ke dalam suapan.

en: Select the date and time to publish this page.
ms: Pilih tarikh dan masa untuk menerbitkan halaman ini.

en: Select the divider shape that you would like to use. Shapes are represented visually within the list.
ms: Pilih bentuk pembahagi yang anda ingin gunakan. Bentuk diwakili visual dalam senarai.

en: Select the post type for this page.
ms: Pilih jenis pos untuk halaman ini.

en: Select the shape of the dividing line used for the divider.
ms: Pilih bentuk garis pemisah yang digunakan untuk pembahagi.

en: Select the status for this page.
ms: Pilih status untuk halaman ini.

en: Select up Icon
ms: Pilih Ikon Atas

en: Select which child items to target (e.g., even, odd, every 3rd)
ms: Pilih item anak yang ingin disasarkan (cth., genap, ganjil, setiap ke-3)

en: Select which element to apply this attribute to
ms: Pilih elemen yang akan digunakan atribut ini

en: Selected Files:
ms: Fail yang Dipilih:

en: Selected Font Files:
ms: Fail Fon Dipilih:

en: Selected Radio Button
ms: Butang Radio Terpilih

en: Selected Radio Button Background Color
ms: Warna Latar Belakang Butang Radio Dipilih

en: Selectors
ms: Pemilih

en: Semi Bold 600
ms: Separuh Tebal 600

en: Send message
ms: Hantar mesej

en: Sensitivity
ms: Kepekaan

en: Separator
ms: Pemisah

en: Separator Text
ms: Teks Pemisah

en: Separator between breadcrumb items.
ms: Pemisah antara item breadcrumb.

en: Service Provider
ms: Pembekal Perkhidmatan

en: Set %s
ms: Tetapkan %s

en: Set As Background
ms: Tetapkan Sebagai Latar Belakang

en: Set As Background Video
ms: Tetapkan Sebagai Video Latar Belakang

en: Set Details
ms: Butiran Set

en: Set Name
ms: Nama Set

en: Set as Default Preset
ms: Tetapkan Sebagai Pratetap Lalai

en: Set as Main Canvas
ms: Tetapkan Sebagai Kanvas Utama

en: Set background to Primary Color
ms: Tetapkan latar belakang kepada Warna Utama

en: Set background to Secondary Color
ms: Tetapkan latar belakang kepada Warna Sekunder

en: Set how many columns this item should span horizontally.
ms: Tetapkan berapa banyak lajur yang item ini perlu rentangi secara mendatar.

en: Set how many rows this item should span vertically.
ms: Tetapkan berapa banyak baris yang perlu direntangi item ini secara menegak.

en: Set the fixed height for each row in the grid. All rows will maintain this exact height regardless of their content, creating a uniform grid structure.
ms: Tetapkan ketinggian tetap untuk setiap baris dalam grid. Semua baris akan mengekalkan ketinggian tepat ini tanpa mengira kandungannya, menghasilkan struktur grid yang seragam.

en: Set the fixed width for each column in the grid. All columns will maintain this exact width regardless of their content or container size.
ms: Tetapkan lebar tetap untuk setiap lajur dalam grid. Semua lajur akan mengekalkan lebar tepat ini tanpa mengira kandungan atau saiz bekasnya.

en: Set the minimum height for each row in the grid. Rows will never be shorter than this height, ensuring adequate space for content and maintaining layout consistency.
ms: Tetapkan ketinggian minimum untuk setiap baris dalam grid. Baris tidak akan lebih pendek daripada ketinggian ini, memastikan ruang mencukupi untuk kandungan dan mengekalkan konsistensi susun atur.

en: Set the minimum width for each column in the grid. Columns will never be smaller than this width, ensuring content remains readable and properly formatted.
ms: Tetapkan lebar minimum untuk setiap lajur dalam grid. Lajur tidak akan menjadi lebih kecil daripada lebar ini, memastikan kandungan kekal mudah dibaca dan diformat dengan betul.

en: Set the number of columns in the grid. This determines how many vertical columns your grid layout will have across the container width.
ms: Tetapkan bilangan lajur dalam grid. Ini menentukan berapa banyak lajur menegak yang susun atur grid anda akan ada merentasi lebar bekas.

en: Set the number of posts to display per page in your loop. This controls how many items are shown before pagination is required.
ms: Tetapkan bilangan siaran untuk dipaparkan setiap halaman dalam gelung anda. Ini mengawal berapa banyak item dipaparkan sebelum pemahagian halaman diperlukan.

en: Set the number of posts to skip from the beginning of your query results. Use this to exclude the first few posts and start your loop from a different point.
ms: Tetapkan bilangan siaran untuk dilangkau dari permulaan hasil pertanyaan anda. Gunakan ini untuk mengecualikan beberapa siaran pertama dan memulakan gelung anda dari titik yang berbeza.

en: Set the number of rows in the grid. This determines how many horizontal rows your grid layout will have down the container height.
ms: Tetapkan bilangan baris dalam grid. Ini menentukan berapa banyak baris mendatar susun atur grid anda sepanjang ketinggian bekas.

en: Set the offset distance for the dropdown menu.
ms: Tetapkan jarak ofset untuk menu dropdown.

en: Set the position of the field labels.
ms: Tetapkan kedudukan label medan.

en: Set the position of the slider (0-100).
ms: Tetapkan kedudukan gelangsar (0-100).

en: Set the row layout.
ms: Tetapkan susun atur baris.

en: Set the width of the fields.
ms: Tetapkan lebar medan.

en: Set where this item should end horizontally within the grid. Negative values are supported.
ms: Tetapkan tempat item ini harus berakhir secara mendatar dalam grid. Nilai negatif disokong.

en: Set where this item should end vertically within the grid. Negative values are supported.
ms: Tetapkan tempat item ini harus berakhir secara menegak dalam grid. Nilai negatif disokong.

en: Set where this item should start horizontally within the grid. Negative values are supported.
ms: Tetapkan tempat item ini harus bermula secara mendatar dalam grid. Nilai negatif disokong.

en: Set where this item should start vertically within the grid. Negative values are supported.
ms: Tetapkan tempat item ini harus bermula secara menegak dalam grid. Nilai negatif disokong.

en: Setting
ms: Tetapan

en: Setting States
ms: Keadaan Tetapan

en: Setting a maximum height will prevent your element from ever surpassing the defined height value. As your module content increases and surpasses the maximum height, it will overflow the element wrapper.
ms: Menetapkan ketinggian maksimum akan menghalang elemen anda daripada melangkaui nilai ketinggian yang ditetapkan. Apabila kandungan modul anda meningkat dan melebihi ketinggian maksimum, ia akan melimpah pembalut elemen.

en: Setting a maximum width will prevent your element from ever surpassing the defined width value. Maximum width can be used in combination with the standard width setting. Maximum width supersedes the normal width value.
ms: Menetapkan lebar maksimum akan menghalang elemen anda daripada melebihi nilai lebar yang ditetapkan. Lebar maksimum boleh digunakan dalam kombinasi dengan tetapan lebar piawai. Lebar maksimum menggantikan nilai lebar normal.

en: Settings
ms: Tetapan

en: Settings Modal Default Position
ms: Kedudukan Lalai Modal Tetapan

en: Settings Tabs
ms: Tab Tetapan

en: Settings Types
ms: Jenis Tetapan

en: Settings, Background, Color Palette, Gutters, Custom CSS, Performance
ms: Tetapan, Latar Belakang, Palet Warna, Gutter, CSS Tersuai, Prestasi

en: Settings, History, Exit, Shortcuts
ms: Tetapan, Sejarah, Keluar, Pintasan

en: Settings, Pages, Posts, Custom Post Types
ms: Tetapan, Halaman, Kiriman, Jenis Kiriman Tersuai

en: Shadow Color
ms: Warna Fon Subkepala

en: Shadow's horizontal distance from the element. A negative value places the shadow to the left of the element.
ms: Jarak mendatar Shadow dari elemen. Nilai negatif meletakkan bayangan di sebelah kiri elemen.

en: Shadow's horizontal distance from the text. A negative value places the shadow to the left of the text.
ms: Jarak mendatar Shadow dari teks. Nilai negatif meletakkan bayangan di sebelah kiri teks.

en: Shadow's vertical distance from the element. A negative value places the shadow above the element.
ms: Jarak menegak Shadow dari elemen. Nilai negatif meletakkan bayangan di atas elemen.

en: Shadow's vertical distance from the text. A negative value places the shadow above the text.
ms: Jarak menegak Shadow dari teks. Nilai negatif meletakkan bayangan di atas teks.

en: Shapes
ms: Bentuk

en: Shift all colors by this amount.
ms: Pergeseran semua warna dengan jumlah ini.

en: Shipping
ms: Penghantaran

en: Shopping Cart Icon Color
ms: Warna Ikon Beli-belah

en: Shopping Cart Icon Font Size
ms: Ikon Belanja Icon Saiz Font

en: Short Description
ms: Penerangan Ringkas

en: Shortcode
ms: Kod Ringkas

en: Shortcode Module
ms: Modul Kod Ringkas

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Shortcut name has to be unique. There is already existing shortcut using this name:
ms: Nama pintasan mestilah unik. Sudah ada pintasan yang menggunakan nama ini:

en: Show %1$s Icon
ms: %1$s Ikon

en: Show %s Icon
ms: Tunjukkan Ikon %s

en: Show Arrows
ms: Perlihatkan Anak Panah

en: Show Author
ms: Perlihatkan Penulis

en: Show Author Avatar
ms: Tunjukkan Pengarang Avatar

en: Show Border Separator
ms: Padam Pemisah Batas

en: Show Bullets
ms: Tunjukkan Peluru

en: Show Button
ms: Butang Ikut

en: Show Button Icon
ms: Tunjukkan Ikon Butang

en: Show CTA On Mobile
ms: Papar Imej Pada Telefon

en: Show Cart Quantity
ms: Tunjukkan Kuantiti Troli

en: Show Categories
ms: Perlihatkan Kategori

en: Show Child Elements
ms: Tunjukkan Elemen Anak

en: Show Comment Count
ms: Tunjukkan Komentar Count

en: Show Comments Count
ms: Tunjuk Kiraan Komen

en: Show Content
ms: Perlihatkan Kandungan

en: Show Content On Mobile
ms: Sembunyi Kandungan di Mudah Alih

en: Show Controls
ms: Papar Kawalan

en: Show Coupon Code
ms: Tunjukkan Kod Kupon

en: Show Customer Reviews Count
ms: Tunjukkan Penilaian Ulasan Pelanggan

en: Show Date
ms: Perlihatkan Tarikh

en: Show Disabled Modules At 50% Opacity
ms: Tunjukkan Modul Dilumpuhkan Pada Kelegapan 50%

en: Show Divider
ms: Perlihatkan Pembahagi

en: Show Dot Navigation
ms: Tunjukkan Navigasi Titik

en: Show Dropdown On
ms: Tunjukkan Dropdown Pada

en: Show Element
ms: Tunjukkan Elemen

en: Show Excerpt
ms: Perlihatkan Petikan

en: Show Featured Drop Shadow
ms: Tunjukkan Pilihan Shadow Drop

en: Show Featured Image
ms: Perlihatkan Imej yang Diketengahkan

en: Show First Name Field
ms: Tunjukkan Nama Nama Pertama

en: Show Gallery Images
ms: Tunjukkan Imej Galeri

en: Show Image
ms: Tunjukkan Imej

en: Show Image / Video On Mobile
ms: Tunjuk Imej / Video Di Mudah Alih

en: Show Image On Mobile
ms: Papar Imej Pada Telefon

en: Show Image Overlays on Main Video
ms: Paparkan Lapisan Imej di Video Utama

en: Show Inner Shadow
ms: Perlihatkan Bayang-bayang Dalaman

en: Show Last Name Field
ms: Tunjukkan Nama Akhir Nama

en: Show Meta
ms: Tunjuk Meta

en: Show Name
ms: Tunjukkan Nama

en: Show Next Post Link
ms: Sembunyikan Pautan Hebahan Seterusnya

en: Show On Front End
ms: Tunjukkan Pada Bahagian Hadapan

en: Show Only
ms: Papar Kawalan

en: Show Pagination
ms: Perlihatkan Penomboran Halaman

en: Show Percentage
ms: Tunjukkan Peratusan

en: Show Post Categories
ms: Tunjuk Kategori Paparan

en: Show Post Meta
ms: Tunjuk Hebahan Meta

en: Show Previous Post Link
ms: Sembunyikan Pautan Hebahan Sebelumnya

en: Show Price
ms: Tunjukkan Harga

en: Show Product Image
ms: Tunjukkan Imej Produk

en: Show Quantity Field
ms: Tunjukkan Bidang Kuantiti

en: Show Quote Icon
ms: Ikon Kata-kata

en: Show Rating
ms: Tunjukkan Penilaian

en: Show Read More Button
ms: Papar Butang Baca Lagi

en: Show Remove Item Icon
ms: Tunjukkan Ikon Alih Keluar Item

en: Show Reply Button
ms: Tunjukkan Butang Balas

en: Show SKU
ms: Tunjukkan SKU

en: Show Sale Badge
ms: Tunjukkan Badge Jualan

en: Show Scroll Down Button
ms: Tunjuk Butang Skrol Ke Bawah

en: Show Search Icon
ms: Tunjukkan Ikon Cari

en: Show Shopping Cart Icon
ms: Tunjukkan Icon Keranjang Belanja

en: Show Space Below The Image
ms: Buang Ruang Di Bawah Imej

en: Show Star Rating
ms: Tunjukkan Penilaian Bintang

en: Show Stock
ms: Tunjukkan Stok

en: Show Tags
ms: Tunjukkan Tags

en: Show Theme Builder Layouts
ms: Tunjukkan Susun Atur Theme Builder

en: Show Title
ms: Perlihatkan Tajuk

en: Show Title and Caption
ms: Perlihatkan Tajuk dan Kapsyen

en: Show Update Cart Button
ms: Tunjukkan Butang Troli Kemas Kini

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
ms: Memaparkan seluruh isi kandungan tidak akan mencacatkan hebahan anda pada slaider. Memaparkan petikan hanya akan memaparkan teks petikan.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
ms: Memperlihatkan kandungan penuh tidak akan memendekkan pos anda di halaman indeks. Memperlihatkan petikan hanya akan memaparkan teks petikan anda.

en: Shrink
ms: Kecut

en: Shrink to Fit
ms: Kecut Untuk Muat

en: Sidebar
ms: Bar Sisi

en: Sidebar Layout
ms: Susun Atur Bar Sisi

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop up to activate Divi Cloud.
ms: Log masuk ke akaun Elegant Themes anda menggunakan pop timbul untuk mengaktifkan Divi Cloud.

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
ms: Log masuk ke akaun Elegant Themes anda menggunakan pop timbul untuk mengaktifkan Divi Cloud.

en: Signed
ms: Bertanda

en: Simply describe your page content, sit back, relax, and let Divi AI build your page with the click of a button.
ms: Hanya terangkan kandungan halaman anda, duduk santai, relaks, dan biarkan Divi AI membina halaman anda dengan satu klik butang.

en: Simply describe your page, sit back, relax and let Divi AI build it for you
ms: Hanya terangkan halaman anda, duduk, berehat dan biarkan Divi AI membinanya untuk anda

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ms: Memandangkan pelayar anda tidak menyokong JavaScript, atau ia dinyahdayakan, sila pastikan anda klik butang %1$sKemas Kini Jumlah%2$s sebelum membuat pesanan. Anda mungkin dikenakan caj lebih daripada jumlah yang dinyatakan di atas jika anda gagal berbuat demikian.

en: Singular
ms: Tunggal

en: Site Logo
ms: Logo Tapak

en: Site Tagline
ms: Tagline Tapak

en: Site Title
ms: Tajuk Tapak

en: Site visitors who subscribe to your list will be redirected to this URL.
ms: Pelawat tapak yang melanggan senarai anda akan dialihkan ke URL ini.

en: Size
ms: Saiz

en: Sizes
ms: Saiz

en: Sizing
ms: Pensaizan

en: Skype Button Action
ms: Skype Tombol Tindakan

en: Slide
ms: Slaid

en: Slide Active Controller
ms: Kawalan Aktif Slaid

en: Slide Active Controllers
ms: Pengawal Aktif Slaid

en: Slide Arrows
ms: Anak Panah Slaid

en: Slide Button
ms: Butang Slaid

en: Slide Controllers
ms: Kawalan Slaid

en: Slide Description
ms: Penerangan Slaid

en: Slide Description Container
ms: Bekas Perihal Peluncur

en: Slide Image
ms: Imej Slaid

en: Slide Meta
ms: Tajuk Slaid

en: Slide Title
ms: Tajuk Slaid

en: Slider
ms: Peluncur

en: Slider Arrows
ms: Anak Panah Slaider

en: Slider Arrows Color
ms: Warna Anak Panah Peluncur

en: Slider Color
ms: Warna Gelangsar

en: Slider Controls
ms: Kawalan Peluncur

en: Slider Controls Color
ms: Warna Kawalan Peluncur

en: Sliders
ms: Slider

en: Slides
ms: Slaid

en: Slides to Scroll
ms: Slaid Untuk Diskrol

en: Slides to Show
ms: Slaid Untuk Dipaparkan

en: Smiles
ms: Senyum

en: Social Follow
ms: Ikut Sosial

en: Social Icon
ms: Ikon Sosial

en: Social Media Follow
ms: Ikut Media Sosial

en: Social Media Follows
ms: Mengikuti Media Sosial

en: Social Network
ms: Rangkaian Sosial

en: Social Networks
ms: Rangkaian sosial

en: Soft Light
ms: Cahaya Lembut

en: Solid
ms: Pejal

en: Solid Icons
ms: Ikon Pepejal

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ms: Maaf, nampaknya tiada kaedah pembayaran tersedia untuk negeri anda. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan atau ingin membuat pengaturan alternatif.

en: Sort By Date: Newest To Oldest
ms: Susun mengikut Tarikh: Baru Ke Lama

en: Sort By Date: Oldest To Newest
ms: Susun mengikut Tarikh: Lama ke Baru

en: Sort By Popularity
ms: Pengisihan Mengikut Populariti

en: Sort By Price: High To Low
ms: Pengisihan Mengikut Harga: Tinggi Ke Rendah

en: Sort By Price: Low To High
ms: Pengisihan Mengikut Harga: Rendah Ke Tinggi

en: Sort By Rating
ms: Pengisihan Mengikut Penilaian

en: Sort by Menu Order
ms: Isih mengikut Pesanan Menu

en: Source Element
ms: Elemen Sumber

en: Space
ms: Ruang

en: Space Around
ms: Ruang Sekeliling

en: Space Between
ms: Ruang Antara

en: Space Evenly
ms: Ruang Sama Rata

en: Spacing
ms: Jarak

en: Spacing Settings
ms: Tetapan Jarak

en: Spam Protection
ms: Perlindungan spam

en: Specialty
ms: Khusus

en: Specialty Column
ms: Lajur Khas

en: Specialty Section
ms: Seksyen Khas

en: Specific %1$s
ms: %1$s Tertentu

en: Specific %1$s Pages
ms: Halaman %1$s Tertentu

en: Specific Author Page
ms: Halaman Penulis Tertentu

en: Specific Author Page By Role
ms: Halaman Penulis Tertentu Mengikut Peranan

en: Specific Search Queries
ms: Pertanyaan Carian Khusus

en: Specific post ID to exclude when exclude_current_post is true. Can be a single ID or comma-separated list.
ms: ID kiriman tertentu untuk dikecualikan apabila exclude_current_post bernilai true. Boleh satu ID atau senarai dipisahkan koma.

en: Specific post IDs to exclude from the query. Can be a single ID or comma-separated list.
ms: ID pos tertentu untuk dikecualikan daripada pertanyaan. Boleh berupa satu ID atau senarai dipisahkan koma.

en: Specific post IDs to include in the query. Can be a single ID or comma-separated list.
ms: ID pos tertentu untuk disertakan dalam pertanyaan. Boleh berupa satu ID atau senarai dipisahkan koma.

en: Specify the data type of the meta value for proper comparison. Choose from CHAR (text), NUMERIC (numbers), DECIMAL (decimal numbers), or other data types.
ms: Nyatakan jenis data bagi nilai meta untuk perbandingan yang betul. Pilih daripada CHAR (teks), NUMERIC (nombor), DECIMAL (nombor perpuluhan), atau jenis data lain.

en: Specify the value of your link's <em>rel</em> attribute. The <em>rel</em> attribute specifies the relationship between the current document and the linked document.<br><strong>Tip:</strong> Search engines can use this attribute to get more information about a link.
ms: Nyatakan nilai atribut <em>rel</em> pautan anda. Sifat <em>rel</em> atribut menetapkan hubungan antara dokumen semasa dan dokumen yang dipautkan.<br><strong>Tip:</strong> Enjin carian boleh menggunakan atribut ini untuk mendapatkan maklumat lanjut tentang pautan.

en: Spectrum Picker
ms: Pemilih Spektrum

en: Spectrum Range
ms: Julat Spektrum

en: Speculation Rule
ms: Peraturan Spekulasi

en: Speculation Rules
ms: Peraturan Spekulasi

en: Speed Up The Builder With Prerendering
ms: Percepatkan Pembina Dengan Prarender

en: Speed up or slow down your animation by adjusting the animation duration. Units are in milliseconds and the default animation duration is one second.
ms: Keluarkan atau perlahan animasi anda dengan melaraskan tempoh animasi. Unit dalam milisaat dan tempoh animasi lalai adalah satu saat.

en: Split Testing
ms: Ujian Split

en: Split Testing Statistics
ms: Statistik Ujian Pisah

en: Square Stripes
ms: Belang Segiempat

en: Squares
ms: Segi empat

en: Stacked
ms: Disusun

en: Standard Meta Keys
ms: Kekunci Meta Standard

en: Star Rating
ms: Penilaian Bintang

en: Start
ms: Mula

en: Start Position
ms: Mula Posisi

en: Start Typing
ms: Mulakan Binaan

en: Start from a layout in your Divi Library or clone an existing page
ms: Mulakan daripada reka letak dalam Pustaka Divi anda atau klon halaman sedia ada

en: Starting
ms: Bermula

en: Starting %s
ms: Bermula %s

en: Starting Blur
ms: Memulakan Kabur

en: Starting Offset
ms: Memulakan Offset

en: Starting Opacity
ms: Memulakan Opacity

en: Starting Rotation
ms: Memulakan Putaran

en: Starting Scale
ms: Skala Permulaan

en: State
ms: Keadaan

en: Static
ms: Statik

en: Status
ms: Keadaan

en: Stick to Bottom
ms: Lekat ke Bawah

en: Stick to Top
ms: Lekat ke Atas

en: Stick to Top and Bottom
ms: Berpegang pada Atas dan Bawah

en: Sticky
ms: Lekat

en: Sticky Bottom Offset
ms: Offset Bawah Melekit

en: Sticky Position
ms: Kedudukan Melekit

en: Sticky State
ms: Keadaan Lekat

en: Sticky Top Offset
ms: Offset Atas Melekit

en: Stop
ms: Henti

en: Store State
ms: Simpan Keadaan

en: Store States
ms: Simpan Keadaan

en: Stretch
ms: Regang

en: Stretch to Fill
ms: Regangkan untuk Isi

en: Strikethrough
ms: Klik melalui Kadar

en: Strings
ms: Rentetan

en: Structure
ms: Struktur

en: Style
ms: Gaya

en: Style Attributes
ms: Atribut Gaya

en: Style Position
ms: Kedudukan Gaya

en: Style Settings
ms: Tetapan Gaya

en: Style Type
ms: Jenis Gaya

en: Styles
ms: Gaya

en: Sub Agent
ms: Sub Ejen

en: Submit
ms: Hantar

en: Submit Button
ms: Butang Hantar

en: Submit Comment
ms: Hantar Komen

en: Submit a Comment
ms: Hantar Komen

en: Subscribe Button
ms: Butang Hantar

en: Subscription Error:
ms: Ralat Langganan:

en: Subtitle
ms: Tajuk Kecil

en: Subtitle Goes Here
ms: Sarikata Di Sini

en: Subtitle Text
ms: Teks Sarikata

en: Subtotal
ms: Subjumlah

en: Success Action
ms: Ruang

en: Success Message
ms: Mesej yang Berjaya

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Successfully updated %d field(s).
ms: Berjaya mengemas kini %d medan.

en: Sunday
ms: Ahad

en: Support Center
ms: Pusat Sokongan

en: Supported File Formats:
ms: Format Fail Yang Disokong:

en: Supported Font Weights
ms: Disokong Font Berat

en: Switch Back To Classic Editor
ms: Tukar Kembali Ke Editor Klasik

en: Switch Tab
ms: Tukar Tab

en: Sync children to global module
ms: Segerakkan anak ke modul global

en: Sync values
ms: Nilai penyegerakan

en: Tab Text
ms: Teks Tab

en: Table
ms: Jadual

en: Table Background Color
ms: Warna Latar Belakang Jadual

en: Table Cell
ms: Sel Meja

en: Table Cell Alternating Background Color
ms: Sel Jadual Warna Latar Belakang Bergantian

en: Table Cell Background Color
ms: Warna Latar Belakang Sel Jadual

en: Table Header
ms: Pengepala Jadual

en: Table Header Background Color
ms: Warna Latar Header Senarai

en: Table Header Row
ms: Baris Pengepala Jadual

en: Table Row
ms: Barisan Jadual

en: Table Row Background Color
ms: Warna Latar Belakang Baris Jadual

en: Table Rows
ms: Barisan Jadual

en: Tablet View
ms: Paparan Tablet

en: Tablet Wide
ms: Tablet Lebar

en: Tabs
ms: Tab

en: Tabs Content
ms: Isi Kandungan Tab

en: Tabs Controls
ms: Tab Kawalan

en: Tag Page
ms: Tag Halaman

en: Tag input container
ms: Bekas input tag

en: Tags
ms: Tag

en: Tags Separator
ms: Pemisah Tag

en: Target
ms: Sasaran

en: Target Element
ms: Elemen Sasaran

en: Target Loop
ms: Gelung Sasaran

en: Target Module
ms: Modul Sasaran

en: Target Offset
ms: Ofset Sasaran

en: Target predefined selectors within this element without the need to write out selectors name. i.e. %s
ms: Sasarkan pemilih pratakrif dalam elemen ini tanpa perlu menulis nama pemilih. cth. %s

en: Taxonomy
ms: Taksonomi

en: Taxonomy to query (when query_type is terms). Can be a single taxonomy or comma-separated list.
ms: Taksonomi untuk pertanyaan (apabila query_type ialah terms). Boleh satu taksonomi atau senarai dipisahkan koma.

en: Template
ms: Templat

en: Template Details
ms: Butiran Templat

en: Template Name
ms: Nama Templat

en: Template Settings
ms: Tetapan Templat

en: Templates
ms: Templat

en: Term
ms: Terma

en: Term Count
ms: Bilangan Terma

en: Term Description
ms: Penerangan Terma

en: Term ID
ms: ID Terma

en: Term ID to filter by (when query_type is post_type). Can be a single ID or comma-separated list.
ms: ID terma untuk ditapis (apabila query_type ialah post_type). Boleh satu ID atau senarai dipisahkan koma.

en: Term Link
ms: Pautan Terma

en: Term Name
ms: Nama Terma

en: Term Offset
ms: Anjakan Terma

en: Term Order
ms: Susunan Terma

en: Terms
ms: Terma

en: Terms Groups
ms: Kumpulan Terma

en: Terms Per Page
ms: Terma Per Halaman

en: Testimonial Author
ms: Pengarang Testimonial

en: Testimonial Description
ms: Penerangan Testimonial

en: Testimonial Meta
ms: Meta Testimonial

en: Testimonial Portrait
ms: Potret Testimonial

en: Testimonials
ms: Testimoni

en: Text
ms: Teks

en: Text & Logo Alignment
ms: Alignment Teks & Logo

en: Text Alignment
ms: Penjajaran Teks

en: Text Background Color
ms: Warna Latar Teks

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Text Overlay Border Radius
ms: Radius Sempadan Tindihan Teks

en: Text Overlay Color
ms: Warna Tindihan Teks

en: Text Shadow
ms: Shadow Teks

en: Text Shadow Blur Strength
ms: Kekuatan Blur Kekuatan Teks

en: Text Shadow Color
ms: Warna Teks

en: Text Shadow Horizontal Length
ms: Shadow Teks Mendatar Panjang

en: Text Shadow Vertical Length
ms: Penjajaran Menegak Teks

en: Text Size
ms: Saiz Teks

en: Text Vertical Alignment
ms: Penjajaran Menegak Teks

en: Text for the home link in the breadcrumb.
ms: Teks untuk pautan laman utama dalam breadcrumb.

en: Textarea
ms: textarea

en: Texts
ms: Teks

en: Thanks for contacting us
ms: Terima kasih kerana menghubungi kami

en: The D4 presets data to convert to D5 format and apply migrations.
ms: Data praset D4 untuk ditukar kepada format D5 dan menggunakan migrasi.

en: The Google Maps API Script is currently disabled in the <a href="%s" target="_blank">Theme Options</a>. This module will not function properly without the Google Maps API.
ms: Skrip Google Maps API sedang dilumpuhkan dalam <a href="%s" target="_blank">Pilihan Tema</a>. Modul ini tidak akan berfungsi dengan betul tanpa Google Maps API.

en: The HTML attribute name (e.g., class, data-custom)
ms: Nama atribut HTML (cth., class, data-custom)

en: The ID of the current post (used for exclude_current_post)
ms: ID kiriman semasa (digunakan untuk exclude_current_post)

en: The REST API route definition for %s is missing the required permission_callback argument.
ms: Takrif laluan REST API untuk %s tiada argumen permission_callback yang diperlukan.

en: The REST API route definition missing the required permission_callback argument.
ms: Takrif laluan REST API tiada argumen permission_callback yang diperlukan.

en: The Skype account name.
ms: Skype rekening nama.

en: The URL for this social network link.
ms: URL untuk pautan rangkaian sosial ini.

en: The account ID.
ms: ID akaun.

en: The account data.
ms: Data akaun.

en: The account name.
ms: Nama akaun.

en: The body layout of a template should not be disabled if you wish to display and edit the content of individual posts using this layout.
ms: Reka letak kandungan utama templat tidak sepatutnya dinyahdayakan jika anda mahu memaparkan dan menyunting kandungan kiriman individu menggunakan reka letak ini.

en: The bullet point that begins each list item can be placed either inside or outside the parent list wrapper. Placing list items inside will indent them further within the list.
ms: Titik peluru yang memulakan setiap item senarai boleh diletakkan sama ada di dalam atau di luar pembungkus senarai induk. Meletakkan item senarai di dalam akan indent mereka lagi dalam senarai.

en: The characters that begin each list item can be placed either inside or outside the parent list wrapper. Placing list items inside will indent them further within the list.
ms: Aksara yang memulakan setiap item senarai boleh diletakkan sama ada di dalam atau di luar pembalut senarai induk. Meletakkan item senarai di dalam akan mengindenkannya lebih jauh dalam senarai.

en: The characters that begins each list item can be placed either inside or outside the parent list wrapper. Placing list items inside will indent them further within the list.
ms: Watak-watak yang memulakan setiap item senarai boleh diletakkan sama ada di dalam atau di luar pembungkusan senarai induk. Meletakkan item senarai di dalam akan indent mereka lagi dalam senarai.

en: The color of the shadow.
ms: Warna bayangan.

en: The dividing line can be placed either above, below or in the center of the module.
ms: Barisan pemisah boleh diletakkan sama ada di atas, di bawah atau di tengah modul.

en: The following account will be removed:
ms: Akaun berikut akan disingkirkan:

en: The higher the value, the bigger the blur, the shadow becomes wider and lighter.
ms: Lebih tinggi nilai, semakin besar kabur, bayangan menjadi lebih luas dan lebih ringan.

en: The item you are trying to convert is empty.
ms: Item yang anda cuba tukar adalah kosong.

en: The library item type is not attached to a given item.
ms: Jenis item pustaka tidak dilampirkan pada item yang diberikan.

en: The message that will be shown to site visitors who subscribe to your list.
ms: Mesej yang akan ditunjukkan kepada pelawat tapak yang melanggan senarai anda.

en: The page you requested could not be found.
ms: Halaman yang anda minta tidak ditemui.

en: The preset data is too large to save in a single request. This usually happens when you have a large number of presets. The system will automatically split the data into smaller chunks and retry. Please try saving again.
ms: Data pratetap terlalu besar untuk disimpan dalam satu permintaan. Ini biasanya berlaku apabila anda mempunyai bilangan pratetap yang banyak. Sistem akan memecahkan data secara automatik kepada bahagian yang lebih kecil dan cuba semula. Sila cuba simpan sekali lagi.

en: The provider slug.
ms: Slug penyedia.

en: The selected canvas no longer exists
ms: Kanvas yang dipilih sudah tidak wujud

en: The speed at which the carousel automatically cycles.
ms: Kelajuan karusel beralih secara automatik.

en: The speed of the slide transition animation.
ms: Kelajuan animasi peralihan slaid.

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
ms: Tajuk blurb anda akan muncul dalam huruf tebal di bawah imej blurb anda.

en: The title will appear above the content and when the accordion is closed.
ms: Tajuk akan dipaparkan di atas kandungan dan apabila akordion ditutup.

en: The title will appear above the content and when the toggle is closed.
ms: Tajuk togol akan muncul di atas kandungan dan apabila togol ditutup.

en: The title will be used within the tab button for this tab.
ms: Tajuk akan digunakan dalam butang tab untuk tab ini.

en: The value for this attribute (e.g., my-class, custom-value)
ms: Nilai untuk atribut ini (cth., my-class, custom-value)

en: Theme Builder Item
ms: Item Theme Builder

en: Theme Builder Items
ms: Item Theme Builder

en: Theme Builder Library Templates
ms: Templat Pustaka Theme Builder

en: Theme Builder Template Editing
ms: Penyuntingan Templat Theme Builder

en: Theme Customizer
ms: Penyesuai Tema

en: Theme Options
ms: Pilihan Tema

en: There are no reviews yet.
ms: Belum ada ulasan lagi.

en: There must be operators between values
ms: Mesti ada operator di antara nilai

en: There must be spaces around operators
ms: Mesti ada ruang di sekeliling operator

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
ms: Terdapat ralat semasa cuba menghantar mesej anda. Sila cuba lagi kemudian.

en: There was no response.
ms: Tiada respons.

en: Thin
ms: Nipis

en: Thin 100
ms: Nipis 100

en: Thinking...
ms: Sedang berfikir...

en: This %1$s
ms: Ini %1$s

en: This Divi 4 module is running in backwards compatibility mode because it has custom settings applied to it by a third-party Divi Extension which is not yet compatible with Divi 5. You can edit the shortcode directly or recreate the module using Divi 5.
ms: Modul Divi 4 ini berjalan dalam mod keserasian ke belakang kerana ia mempunyai tetapan tersuai yang digunakan oleh Sambungan Divi pihak ketiga yang masih belum serasi dengan Divi 5. Anda boleh mengedit shortcode secara terus atau cipta semula modul menggunakan Divi 5.

en: This Layout Is Built With Divi
ms: Susun Atur Ini Dibina Dengan Divi

en: This Loop %1$s
ms: Gelung Ini %1$s

en: This applies motion effects to individual elements within the module rather than the module as a whole. For example, to each image within a Gallery, rather than the Gallery container.
ms: Ini menggunakan kesan gerakan pada elemen individu dalam modul dan bukannya modul secara keseluruhan. Contohnya, untuk setiap imej dalam Galeri, bukannya bekas Galeri.

en: This attribute exists in the following presets:
ms: Atribut ini wujud dalam pratetap berikut:

en: This content could not be displayed. Click the button below to save and reload the builder
ms: Kandungan ini tidak dapat dipaparkan. Klik butang di bawah untuk menyimpan dan memuatkan semula pembina

en: This content could not be displayed. Please report this error to our team so that we can fix it and then save and reload the builder.
ms: Kandungan ini tidak dapat dipaparkan. Sila laporkan kesilapan ini kepada pasukan kami supaya kami dapat memperbaikinya dan kemudian menyimpan dan menambah nilai pembina.

en: This content will appear below the subscribe button.
ms: Kandungan yang dimasukkan di sini akan muncul di bawah teks sub-pengepala.

en: This content will appear below the title.
ms: Kandungan yang dimasukkan di sini akan muncul di bawah teks sub-pengepala.

en: This controls how your text is aligned within the module.
ms: Ini mengawal bagaimana teks anda dijajarkan dalam modul.

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
ms: Ini mengawal arah animasi.

en: This controls the orientation of the image within the module.
ms: Ini mengawal orientasi imej dalam modul.

en: This controls the transition delay of the hover animation.
ms: Ini mengawal kelewatan peralihan animasi hover.

en: This controls the transition duration of the hover animation.
ms: Ini mengawal tempoh peralihan animasi hover.

en: This controls the transition speed curve of the hover animation.
ms: Ini mengawal kelantangan kelajuan peralihan animasi hover.

en: This field is disabled
ms: Medan ini dinyahdayakan

en: This file should not be imported in this context.
ms: Fail ini tidak sepatutnya diimport dalam konteks ini.

en: This import contains references to the global Header, Body, and/or Footer from the website they were exported from. How would you like to import these references?
ms: Import ini mengandungi rujukan kepada Pengepala, Kandungan Utama, dan/atau Pengaki global daripada laman web asal ia dieksport. Bagaimanakah anda mahu mengimport rujukan ini?

en: This is a legacy Divi 4 module running in backwards compatibility mode. In most cases, legacy modules should appear the same as they did in Divi 4. However, these modules aren't as performant and fully featured as Divi 5 modules.
ms: Ini ialah modul legasi Divi 4 yang berjalan dalam mod keserasian ke belakang. Dalam kebanyakan kes, modul legasi sepatutnya kelihatan sama seperti dalam Divi 4. Walau bagaimanapun, modul ini tidak sepantas dan tidak mempunyai ciri selengkap modul Divi 5.

en: This is the date the countdown timer is counting down to.
ms: Ini ialah tarikh yang menjadi sasaran kira detik undur.

en: This is the title displayed for the countdown timer.
ms: Ini adalah tajuk yang dipaparkan untuk kiraan penentuan masa.

en: This item is assigned to another template. Saving will override and remove its current assignment.
ms: Item ini ditugaskan kepada templat lain. Menyimpan akan menggantikan dan mengalih keluar tugasan semasanya.

en: This layout contains global design presets. Check the box below to import these styles as presets, or leave it unchecked to bring them in as static styles.
ms: Reka letak ini mengandungi pratetap reka bentuk global. Tandai kotak di bawah untuk mengimport gaya ini sebagai pratetap atau biarkan ia tidak ditanda untuk membawanya masuk sebagai gaya statik.

en: This legacy module is running in backward compatibility mode. Legacy modules require a reload when editing and cause slower loading times on the front end.
ms: Modul legasi ini berjalan dalam mod keserasian ke belakang. Modul legasi memerlukan muat semula semasa mengedit dan menyebabkan masa muat lebih perlahan di bahagian hadapan.

en: This module will not function properly on the front end of your website because this is not the assigned Checkout page.
ms: Modul ini tidak akan berfungsi dengan betul pada bahagian hadapan laman web anda kerana ini bukan halaman Checkout yang ditetapkan.

en: This number of columns cannot be used on this row.
ms: Bilangan lajur ini tidak boleh digunakan pada baris ini.

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by Divi.
ms: Opsyen ini akan menutup antara muka pemain di video utama. Imej ini boleh dimuat naikkan di dalam setiap tetapan video atau dijanakan secara automatik oleh Divi.

en: This post has been assigned a template using the Theme Builder, however, the template being used does not contain a Post Content module.
ms: Kiriman ini telah ditugaskan templat menggunakan Theme Builder, namun templat yang digunakan tidak mengandungi modul Kandungan Kiriman.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ms: Pos ini dilindungi kata laluan. Masukkan kata laluan untuk melihat komen.

en: This sets a static height value for your element. Once set, the height of the element will no longer be determined by its inner content. Content that exceeds the static height of the element will overflow the element wrapper.
ms: Ini menetapkan nilai tinggi statik untuk elemen anda. Setelah ditetapkan, ketinggian elemen tidak lagi ditentukan oleh kandungan batinnya. Kandungan yang melebihi ketinggian statik unsur akan melimpah bungkus elemen.

en: This setting adjusts the shape of the bullet point that begins each list item.
ms: Tetapan ini menyesuaikan bentuk titik peluru yang memulakan setiap item senarai.

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
ms: Tetapan ini menentukan penjajaran menegak kandungan anda. Kandungan anda boles sam a ada berpusat menegak atau dijajarkan ke bawah.

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
ms: Tetapan ini menentukan penjajaran menegak imej slaid anda. Imej anda boleh sama ada menegak di tengah, atau dijajarkan ke sebelah bawah slaid anda.

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
ms: Tetapan ini akan membenarkan anda untuk memilih menggunakan kawalan jalur thumbnail di bawah peluncur atau pengemudian titik di sebelah bawah peluncur.

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
ms: Tetapan ini akan membuatkan anak panah peluncur anda sama ada berwarna cerah atau gelap.

en: This setting will toggle visibility of CTA on mobile devices.
ms: Tetapan ini akan menogol keterlihatan CTA pada peranti mudah alih.

en: This setting will toggle visibility of Images/Video on mobile devices.
ms: Tetapan ini akan menogol keterlihatan Imej/Video pada peranti mudah alih.

en: This setting will toggle visibility of content on mobile devices.
ms: Tetapan ini akan menogol keterlihatan kandungan pada peranti mudah alih.

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
ms: Tetapan ini akan menghidup dan mematikan butang bulatan di sebelah bawah peluncur.

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
ms: Tetapan ini akan mengaktifkan dan mematikan imej pada slaid.

en: This setting will turn on and off the meta section.
ms: Tetapan ini akan mengaktifkan dan mematikan seksyen meta.

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
ms: Tetapan ini akan menghidup dan mematikan anak panah pengemudian.

en: This setting will turn on and off the read more button.
ms: Tetapan ini akan mengaktifkan dan mematikan butang baca lagi.

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
ms: Tetapan ini menghidup dan mematikan garisan pembahagi 1px, tetapi tidak menjejaskan ketinggian pembahagi.

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
ms: Ini akan melaraskan warna garisan pembahagi 1px.

en: This will affect all <strong>%1$s</strong> Groups using the <strong>%2$s</strong> across your entire site. Do you wish to proceed?
ms: Ini akan menjejaskan semua Kumpulan <strong>%1$s</strong> yang menggunakan <strong>%2$s</strong> di seluruh laman anda. Adakah anda ingin meneruskan?

en: This will affect all <strong>%1$s</strong> Modules using the <strong>%2$s</strong> across your entire site. Do you wish to proceed?
ms: Ini akan menjejaskan semua Modul <strong>%1$s</strong> yang menggunakan <strong>%2$s</strong> di seluruh laman anda. Adakah anda ingin meneruskan?

en: This will assign <strong>%1$s</strong> as the <strong>Default %2$s Preset</strong> across your entire site. All <strong>%2$s</strong> Modules that use the <strong>Default %2$s Preset</strong> will be affected. Do you wish to proceed?
ms: Ini akan menetapkan <strong>%1$s</strong> sebagai <strong>Praset %2$s Lalai</strong> di seluruh laman anda. Semua Modul <strong>%2$s</strong> yang menggunakan <strong>Praset %2$s Lalai</strong> akan terjejas. Adakah anda ingin meneruskan?

en: This will assign <strong>%1$s</strong> as the default <strong>%2$s</strong> across your entire site. All elements that use <strong>Default %2$s</strong> will be affected. Do you wish to proceed?
ms: Ini akan menetapkan <strong>%1$s</strong> sebagai <strong>%2$s</strong> lalai di seluruh laman anda. Semua elemen yang menggunakan <strong>%2$s Lalai</strong> akan terjejas. Adakah anda ingin meneruskan?

en: This will change the Display Order of the module.
ms: Ini akan mengubah Susunan Paparan modul.

en: This will change the fill color for the bar.
ms: Ini akan mengubah warna sepenuh untuk bar.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
ms: Ini akan menukar label modul di dalam pembina supaya mudah dikenalpasti.

en: This will delete and unassign the <strong>%1$s</strong> preset across your entire site, and assign the <strong>Default %2$s Preset</strong> in all instances. Do you wish to proceed?
ms: Ini akan memadam dan membatalkan penugasan praset <strong>%1$s</strong> di seluruh laman anda, dan menugaskan <strong>Praset %2$s Lalai</strong> untuk semua kejadian. Adakah anda ingin meneruskan?

en: This will delete and unassign this <strong>%1$s</strong> preset across your entire site, and assign the <strong>Default %2$s Preset</strong> in all instances. Do you wish to proceed?
ms: Ini akan memadam dan menyahtugaskan pratetap <strong>%1$s</strong> ini di seluruh tapak anda dan menetapkan <strong>Pratetap %2$s Lalai</strong> dalam semua keadaan. Adakah anda ingin meneruskan?

en: This will disable the module on selected devices
ms: Ini akan menyahdayakan modul pada peranti yang dipilih

en: This will disable the module on selected devices.
ms: Ini akan melumpuhkan modul pada peranti yang dipilih.

en: This will reset all Theme Builder settings and delete all templates. Are you sure you want to do this?
ms: Ini akan menetapkan semula semua tetapan Theme Builder dan memadam semua templat. Adakah anda pasti mahu melakukannya?

en: This will turn thumbnails on and off.
ms: Ini akan menghidup dan mematikan thumbnail.

en: This will update all instances across your entire site.
ms: Ini akan mengemas kini semua instans di seluruh tapak anda.

en: This would create an infinite loop
ms: Ini akan mewujudkan gelung tak terhingga

en: Three values are required
ms: Tiga nilai diperlukan

en: Thumbnail Item
ms: Item Gambar Kecil

en: Thumbnail Orientation
ms: Orientasi Imej Kecil

en: Thumbnail Overlay Color
ms: Warna Tindihan Gambar Kecil

en: Thumbnail Size
ms: Saiz Imej Kecil

en: Thursday
ms: Khamis

en: Tilt
ms: Condong

en: Time Delay
ms: Kelewatan Masa

en: Time:
ms: Masa:

en: Timer Section
ms: Ruang Masa

en: Title
ms: Tajuk

en: Title Link
ms: Pautan Tajuk

en: Title Text
ms: Teks Tajuk

en: Title displayed above the portfolio.
ms: Tajuk yang dipaparkan di atas portfolio.

en: Title is required.
ms: Tajuk diperlukan.

en: Title/Meta Background Image
ms: Imej Latar Tajuk

en: Title: a-z
ms: Tajuk: a-z

en: Title: z-a
ms: Tajuk: a-z

en: To Hour
ms: Hingga Jam

en: To Minute
ms: Hingga Minit

en: To use the Checkout Payment module, you need to add a Checkout Billing module and a Checkout Shipping module to this page first.
ms: Untuk menggunakan modul Pembayaran Semasa Daftar Keluar, anda perlu menambah modul Bil Semasa Daftar Keluar dan modul Penghantaran Semasa Daftar Keluar pada halaman ini terlebih dahulu.

en: To use the Checkout Payment module, you need to add a Checkout Billing module to this page first.
ms: Untuk menggunakan modul Pembayaran Semasa Daftar Keluar, anda perlu menambah modul Bil Semasa Daftar Keluar pada halaman ini terlebih dahulu.

en: Toggle
ms: Togol

en: Toggle %s
ms: Togol %s

en: Toggle Attribute
ms: Togol Atribut

en: Toggle Content
ms: Kandungan Togol

en: Toggle Cookie
ms: Togol Kuki

en: Toggle Divi Builder
ms: Togol Divi Builder

en: Toggle Gradient
ms: Togol Gradien

en: Toggle Icon
ms: Ikon Togol

en: Toggle Mask
ms: Togol Topeng

en: Toggle Options
ms: Pilihan Togol

en: Toggle Pattern
ms: Togol Corak

en: Toggle Preset
ms: Togol Pratetap

en: Toggle Responsive View
ms: Togol Paparan Responsif

en: Toggle Title
ms: Tajuk Togol

en: Toggle Visibility
ms: Togol Keterlihatan

en: Toggle between the various gallery layout types.
ms: Togol antara pelbagai jenis reka letak galeri.

en: Toggle dropdown
ms: Togol menu juntai bawah

en: Toggled layout visibility
ms: Kebolehlihatan reka letak ditogol

en: Toggles
ms: Togol

en: Tool Call
ms: Panggilan Alat

en: Tooltip
ms: Petua alat

en: Tooltip Background Color
ms: Warna Latar Belakang Tip Alat

en: Top
ms: Atas

en: Top Border Color
ms: Warna Batas

en: Top Border Style
ms: Gaya Batas

en: Top Border Width
ms: Lebar Batas

en: Top Center
ms: Tengah Atas

en: Top Left
ms: Atas Kiri

en: Top Rated Products
ms: Produk-produk yang Dinilai Tinggi

en: Top Right
ms: Kanan Atas

en: Top Sticky Limit
ms: Had Melekit Teratas

en: Top To Bottom
ms: Atas Ke Bawah

en: Top of Element
ms: Bahagian Atas Elemen

en: Total
ms: Jumlah

en: Trackbacks/Pingbacks
ms: Jejak Balik/Ping Balik

en: Transform
ms: Transformasi

en: Transform Rotate
ms: Transformasikan Putar

en: Transform Translate
ms: Ubah Terjemah

en: Transforms
ms: Transformasi

en: Transition Default and Sticky Styles
ms: Peralihan Lalai dan Gaya Melekit

en: Transition Delay
ms: Kelewatan Peralihan

en: Transition Duration
ms: Tempoh Peralihan

en: Transition Speed
ms: Kelajuan Peralihan

en: Transition Speed Curve
ms: Curve Speed Transition

en: Transitions
ms: Peralihan

en: Translate
ms: Terjemah

en: Travel back in time by this amount.
ms: Perjalanan semula mengikut masa ini.

en: Triangle
ms: Segi tiga

en: Triangles
ms: Segi tiga

en: Trigger Animation
ms: Pencetus Animasi

en: Trigger Event
ms: Acara Pencetus

en: Trigger:
ms: Pencetus:

en: True Parallax
ms: Paralaks Benar

en: Try Again
ms: Cuba Lagi

en: Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
ms: Cuba perincikan carian anda, atau gunakan navigasi di atas untuk mencari kiriman tersebut.

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Tufted
ms: berumbai

en: Turn comment count on and off.
ms: Belok komentar mengandalkan dan pergi.

en: Turn excerpt on and off.
ms: Hidupkan dan matikan petikan.

en: Turn image on or off
ms: Hidupkan atau matikan imej

en: Turn image on or off.
ms: Hidupkan atau matikan imej.

en: Turn meta on or off.
ms: Hidupkan atau matikan meta.

en: Turn name on or off
ms: Hidupkan atau matikan nama

en: Turn name on or off.
ms: Hidupkan atau matikan nama.

en: Turn on or off the author link.
ms: Menghidup atau mematikan pautan penulis.

en: Turn pagination on and off.
ms: Menghidup dan mematikan penomboran halaman.

en: Turn pagination on or off
ms: Hidupkan atau matikan penomboran halaman

en: Turn price on or off
ms: Hidupkan atau matikan harga

en: Turn price on or off.
ms: Hidupkan atau matikan harga.

en: Turn project titles on or off.
ms: Menghidup atau mematikan tajuk-tajuk projek.

en: Turn rating on or off
ms: Hidupkan atau matikan penarafan

en: Turn rating on or off.
ms: Hidupkan atau matikan rating.

en: Turn sale badge on or off
ms: Hidupkan atau matikan lencana jualan

en: Turn sale badge on or off.
ms: Hidupkan atau matikan lencana jualan.

en: Turn the captcha on or off using this option.
ms: Hidupkan atau matikan Captcha dengan menggunakan opsyen ini.

en: Turn the category links on or off.
ms: Menghidup atau mematikan pautan-pautan kategori.

en: Turn the date display on or off.
ms: Menghidup atau mematikan paparan tarikh.

en: Turn the date on or off.
ms: Menghidup atau mematikan tarikh.

en: Turn the pagination on or off.
ms: Hidupkan atau matikan penomboran halaman.

en: Turn this on to exclude pages from search results.
ms: Hidupkan ini untuk mengecualikan halaman daripada hasil carian.

en: Turn this on to show the Search Button.
ms: Hidupkan ini untuk memaparkan Butang Carian.

en: Turn this on to show the next post link.
ms: Hidupkan ini untuk memaparkan pautan siaran seterusnya.

en: Turn this on to show the previous post link.
ms: Hidupkan ini untuk memaparkan pautan siaran sebelumnya.

en: Turning off percentages will remove the percentage text from within the filled portion of the bar.
ms: Mematikan peratusan akan mengalih keluar teks peratusan dari dalam bahagian bar yang dipenuhi.

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
ms: Jalan ini akan memungkinkan otomatis geser untuk melanjutkan tikus melayang.

en: Turning this on will exclude Posts from search results.
ms: Menghidupkan ini akan mengecualikan Pos daripada hasil carian.

en: Two values are required
ms: Dua nilai diperlukan

en: Type
ms: Jenis

en: Type > then search to nest, Cmd+Enter to add, Enter to insert all
ms: Taip > kemudian cari untuk menyarang, Cmd+Enter untuk tambah, Enter untuk masukkan semua

en: Type of query to perform (post_type, terms, users, current_page, repeater, or repeater_field_name)
ms: Jenis pertanyaan untuk dilaksanakan (post_type, terms, users, current_page, repeater, atau repeater_field_name)

en: Type the Redirect URL
ms: Taip URL yang Menyambung

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
ms: Taip pesanan yang anda ingin paparkan setelah penghantaran borang berjaya. Tinggalkan kosong untuk tetapan asal.

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
ms: Taip teks yang anda ingin gunakan sebagai sandaran untuk medan carian.

en: Type: %s
ms: Jenis: %s

en: URL Parameter
ms: Parameter URL

en: URL Parameter Name
ms: Nama Parameter URL

en: URL Parameter Value
ms: Nilai Parameter URL

en: URL for the home link in the breadcrumb.
ms: URL untuk pautan laman utama dalam breadcrumb.

en: URLs
ms: URL

en: Ultra Bold 800
ms: Ultra Tebal 800

en: Ultra Light
ms: Cahaya Kuat

en: Ultra Light 200
ms: Ultra Ringan 200

en: Ultra Wide
ms: Ultra Lebar

en: Unassigned
ms: Tidak Ditugaskan

en: Unclosed block: missing closing brace.
ms: Blok tidak ditutup: kurungan penutup tiada.

en: Underline
ms: Teks Bergaris Bawah

en: Underneath Section Content
ms: Masukkan Bahagian

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Undo/Redo
ms: Buat Asal/Buat Semula

en: Undock Active Tab
ms: Nyahdok Tab Aktif

en: Undock Tab
ms: Nyahdok Tab

en: Unexpected closing brace.
ms: Kurungan penutup tidak dijangka.

en: Unknown Field
ms: Medan Tidak Diketahui

en: Unknown Module
ms: Modul Tidak Dikenali

en: Unknown Target
ms: Sasaran Tidak Diketahui

en: Unknown error.
ms: Ralat tidak diketahui.

en: Unlock
ms: Membuka kunci

en: Unlock %1$s
ms: Nyahkunci %1$s

en: Unlock %s
ms: Nyahkunci %s

en: Unlock Module
ms: Buka Modul

en: Unlock module
ms: Nyahkunci modul

en: Unlock parent module first
ms: Nyahkunci modul induk dahulu

en: Unordered List
ms: Masukkan Senarai Tidak Tersusun

en: Unordered List Item Indent
ms: Item Senarai Tengah

en: Unordered List Style Position
ms: Kedudukan Gaya Senarai Tidak Disusun

en: Unordered List Style Type
ms: Masukkan Senarai Tidak Tersusun

en: Unsaved Changes
ms: Perubahan Belum Disimpan

en: Unsaved changes will be lost if you leave the Theme Builder at this time.
ms: Perubahan yang belum disimpan akan hilang jika anda meninggalkan Theme Builder pada masa ini.

en: Unsigned
ms: Tanpa Tanda

en: Unsupported
ms: Tidak Disokong

en: Unsupported post type.
ms: Jenis pos tidak disokong.

en: Until Date
ms: Sehingga Tarikh

en: Update
ms: Kemas Kini

en: Update All Presets
ms: Kemas Kini Semua Pratetap

en: Update Preset With Current Styles
ms: Kemas Kini Pratetap Dengan Gaya Semasa

en: Update Presets?
ms: Kemas Kini Pratetap?

en: Update cart
ms: Kemas kini troli

en: Update this value in all detected locations.
ms: Kemas kini nilai ini di semua lokasi yang dikesan.

en: Update totals
ms: Kemas kini jumlah

en: Updated template settings
ms: Tetapan templat dikemas kini

en: Updated templates order
ms: Susunan templat dikemas kini

en: Updating breakpoints will affect take affect across your entire website. When disabling a breakpoint, its styles will be stored for posterity. When enabling a breakpoint, any existing styles for that breakpoint will be restored.
ms: Mengemas kini breakpoint akan berkuat kuasa di seluruh laman web anda. Apabila melumpuhkan breakpoint, gayanya akan disimpan untuk rujukan. Apabila mendayakan breakpoint, sebarang gaya sedia ada untuk breakpoint tersebut akan dipulihkan.

en: Updating breakpoints will take affect across your entire website.
ms: Mengemas kini breakpoint akan berkuat kuasa di seluruh laman web anda.

en: Updating breakpoints will take affect across your entire website. When disabling a breakpoint, its styles will be stored for posterity.
ms: Mengemas kini breakpoint akan berkuat kuasa di seluruh laman web anda. Apabila melumpuhkan breakpoint, gayanya akan disimpan untuk rujukan.

en: Updating breakpoints will take affect across your entire website. When enabling a breakpoint, any existing styles for that breakpoint will be restored.
ms: Mengemas kini breakpoint akan berkuat kuasa di seluruh laman web anda. Apabila mendayakan breakpoint, sebarang gaya sedia ada untuk breakpoint tersebut akan dipulihkan.

en: Upgrade Your Divi Cloud
ms: Naik Taraf Divi Cloud Anda

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Upload Font
ms: Muat Naik

en: Upload a video
ms: Muat naik video

en: Upload an image
ms: Muat naik imej

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
ms: Imej

en: Upload an image to display beside your menu.
ms: Muat naik imej untuk dipaparkan di sebelah menu anda.

en: Upload an image.
ms: Muat naik imej.

en: Upload the "after" image.
ms: Muat naik imej "selepas".

en: Upload the "before" image.
ms: Muat naik imej "sebelum".

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
ms: Muat naik versi .WEBM video anda di sini. Kesemua video yang dimuat naik perlu berada di dalam kedua-dua format .MP4 .WEBM untuk memastikan kebersesuaian maksimum dalam semua pelayar.

en: Upload your Lottie JSON animation file.
ms: Muat naik fail animasi Lottie JSON anda.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
ms: Muat naik imej yang anda inginkan, atau taip masukkan URL imej yang anda ingin paparkan atas video anda. Anda juga boleh menjana imej pegun daripada video anda.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
ms: Muat naik imej yang anda inginkan, atau taip masukkan URL kepada imej yang anda ingin paparkan.

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display.
ms: Muat naik video yang anda inginkan dalam format .MP4, atau taip URL kepada video yang anda ingin paparkan.

en: Upload/Remove Fonts
ms: Muat Naik/Alih Keluar Fon

en: Uppercase
ms: Huruf Besar

en: Upscale
ms: Kelas atasan

en: Upwards
ms: Menaik

en: Use A Spam Protection Service
ms: Gunakan Perkhidmatan Perlindungan Spam

en: Use Background Color
ms: Gunakan Warna Latar

en: Use Background Color Gradient
ms: Guna Warna Gradien Latar

en: Use Background Overlay
ms: Guna Tindihan Latar

en: Use Basic Captcha
ms: Gunakan Captcha Asas

en: Use Current Loop
ms: Gunakan Gelung Semasa

en: Use Custom %s Size
ms: Guna Saiz %s Tersuai

en: Use Custom Fields
ms: Guna Lebar Tersuai

en: Use Custom Icon Size
ms: Gunakan Saiz Ikon Kustom

en: Use Custom Styles For %1$s
ms: Gunakan Gaya Tersuai untuk %1$s

en: Use Dot Navigation
ms: Gunakan Pengemudian Titik

en: Use Focus Borders
ms: Guna Warna Batas Fokus

en: Use Global Body
ms: Gunakan Kandungan Utama Global

en: Use Global Footer
ms: Gunakan Pengaki Global

en: Use Global Header
ms: Gunakan Pengepala Global

en: Use Grayscale Filter
ms: Guna Penapis Skala Kelabu

en: Use Icon
ms: Gunakan Ikon

en: Use On
ms: Gunakan Pada

en: Use Parallax Effect
ms: Gunakan Kesan Paralaks

en: Use Post Excerpts
ms: Gunakan Kutipan Pos

en: Use Single Name Field
ms: Medan Nama

en: Use Text Background Color
ms: Guna Warna Latar Teks

en: Use Text Overlay
ms: Guna Tindihan Teks

en: Use Thumbnail Track
ms: Gunakan Jalur Thumbnail

en: Use Visual Builder
ms: Gunakan Visual Builder

en: Use With Global Templates From This Website
ms: Gunakan Dengan Templat Global Dari Laman Web Ini

en: Use the Divi Builder
ms: Gunakan Divi Builder

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
ms: Guna pemilih warna untuk memilih warna untuk tindihan latar.

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
ms: Guna pemilih warna untuk memilih warna untuk tindihan teks.

en: Use the current loop context for displaying products.
ms: Gunakan konteks gelung semasa untuk memaparkan produk.

en: Use the fields below to add a new account.
ms: Guna medan di bawah untuk menambahkan akaun baharu.

en: User
ms: Pengguna

en: User IDs separated by commas
ms: ID Pengguna dipisahkan dengan koma

en: User Link
ms: Pautan Pengguna

en: User Login
ms: Log Masuk Pengguna

en: User Offset
ms: Anjakan Pengguna

en: User Role
ms: Peranan Pengguna

en: User is Logged In
ms: Pengguna telah Log Masuk

en: User is Logged Out
ms: Pengguna Log Keluar

en: User role to filter by (when query_type is users). Can be a single role or comma-separated list.
ms: Peranan pengguna untuk ditapis (apabila query_type ialah users). Boleh satu peranan atau senarai dipisahkan koma.

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Username or email
ms: Nama pengguna atau e-mel

en: Users
ms: Pengguna

en: Users Groups
ms: Kumpulan Pengguna

en: Users Per Page
ms: Pengguna Per Halaman

en: Using Scrolling Effects, you can transform elements on your page as you scroll. The animation's transition is based on the user's scrolling behavior. Once the element enters the browser viewport (top), the animation begins, and it once it leaves the viewport (bottom), the animation ends.
ms: Menggunakan Kesan Tatal, anda boleh mengubah elemen pada halaman anda semasa anda menatal. Peralihan animasi adalah berdasarkan tingkah laku menatal pengguna. Sebaik sahaja elemen memasuki port pandangan penyemak imbas (atas), animasi bermula, dan apabila ia meninggalkan port pandangan (bawah), animasi tamat.

en: Using the Custom CSS tab , you can either output free form styles or output styles before / after / on the element.
ms: Dengan menggunakan tab CSS Tersuai, anda boleh sama ada mengeluarkan gaya bentuk bebas atau mengeluarkan gaya sebelum / selepas / pada elemen tersebut.

en: Using the Divi Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
ms: Dengan menggunakan Editor Peranan Divi, anda boleh mengehadkan jenis tindakan yang boleh dilakukan oleh pengguna WordPress bagi peranan yang berbeza. Ini cara terbaik untuk mengehadkan fungsi yang tersedia kepada pelanggan atau penulis jemputan anda bagi memastikan mereka hanya mempunyai pilihan yang diperlukan.

en: Using the transform controls, you can perform visual adjustments to any element using a combination of Scale, Translation, Rotation and Skew settings. This allows you to create advanced design effects without the need of a separate graphic design program.
ms: Dengan kawalan transformasi, anda boleh membuat pelarasan visual pada mana-mana elemen menggunakan gabungan tetapan Skala, Terjemahan, Putaran dan Herotan. Ini membolehkan anda mencipta kesan reka bentuk lanjutan tanpa memerlukan program reka bentuk grafik berasingan.

en: Using the transform controls, you can performance visual adjustments to any element using a combination of Scale, Translation, Rotation and Skew settings. This allows you to create advanced design effects without the need of a separate graphic design program.
ms: Menggunakan kawalan transform, anda boleh melakukan pelarasan visual kepada mana-mana elemen menggunakan gabungan Skala, Terjemahan, Putaran dan Skew tetapan. Ini membolehkan anda mencipta kesan reka bentuk canggih tanpa memerlukan program reka bentuk grafik yang berasingan.

en: Values must be comma separated
ms: Nilai mesti dipisahkan dengan koma

en: Variable Manager
ms: Pengurus Pembolehubah

en: Variable Settings
ms: Tetapan Pembolehubah

en: Variables
ms: Pembolehubah

en: Variables Manager
ms: Pengurus Pembolehubah

en: Variation Label
ms: Label Variasi

en: Vertical
ms: Menegak

en: Vertical Gap
ms: Jurang Menegak

en: Vertical Gutters
ms: Longkang Menegak

en: Vertical Motion
ms: Gerakan Menegak

en: Vertical Offset
ms: Offset Menegak

en: Vertical Overflow
ms: Limpahan Menegak

en: Vertically Centered
ms: Berpusat Menegak

en: Very poor
ms: Sangat teruk

en: Video Icon
ms: Ikon Video

en: Video MP4 File Or Youtube URL
ms: URL Video MP4 Atau URL Youtube

en: Video Play
ms: Main Video

en: Video Slider
ms: Peluncur Video

en: Video Slider Item
ms: Item Gelangsar Video

en: Video Slider Items
ms: Item Gelangsar Video

en: Video Sliders
ms: Slider Video

en: Videos
ms: Video

en: View
ms: Lihat

en: View Body Template
ms: Lihat Templat Teks Utama

en: View Footer Template
ms: Lihat Templat Pengaki

en: View Front End
ms: Lihat Bahagian Hadapan

en: View Global Canvas
ms: Lihat Kanvas Global

en: View Header Template
ms: Lihat Templat Pengepala

en: View Page
ms: Lihat Halaman

en: View Split Testing Stats
ms: Lihat Statistik Ujian Pisah

en: View Template
ms: Lihat Templat

en: View Theme Builder
ms: Lihat Theme Builder

en: View Theme Builder Item
ms: Lihat Item Theme Builder

en: Viewport Bottom
ms: Viewport Bawah

en: Viewport Enter
ms: Masuk Viewport

en: Viewport Exit
ms: Keluar Viewport

en: Viewport Height (vh)
ms: Ketinggian Viewport (vh)

en: Viewport Maximum (vmax)
ms: Viewport Maksimum (vmax)

en: Viewport Top
ms: Viewport Atas

en: Viewport Width (vw)
ms: Lebar Viewport (vw)

en: Visibility
ms: Keterlihatan

en: Visible
ms: Boleh dilihat

en: Wave
ms: Gelombang

en: Wave 2
ms: Gelombang 2

en: Waves
ms: Gelombang

en: Waves 2
ms: Gelombang 2

en: Wavy
ms: Bergelombang

en: Website Field
ms: Medan Tapak Web

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Weekly
ms: Setiap minggu

en: Weights
ms: Berat

en: When a minimum height is set, the element will always have a height of at least the amount defined. This supersedes smaller static height values. Unlike height, minimum height does not result in content overflow and will allow the height of your element to remain dynamic.
ms: Apabila ketinggian minimum ditetapkan, elemen akan sentiasa mempunyai ketinggian sekurang-kurangnya jumlah yang ditentukan. Ini menggantikan nilai ketinggian statik yang lebih kecil. Tidak seperti ketinggian, ketinggian minimum tidak menghasilkan limpahan kandungan dan akan membolehkan ketinggian unsur anda untuk kekal dinamik.

en: When a visitor clicks into an input field, it becomes focused. You can pick a color to be used for the input field background while focused.
ms: Apabila pengunjung mengklik ke medan input, ia menjadi fokus. Anda boleh memilih warna yang akan digunakan untuk latar belakang medan input semasa memberi tumpuan.

en: When a visitor clicks into an input field, it becomes focused. You can pick a color to be used for the input text while focused.
ms: Apabila pengunjung mengklik ke medan input, ia menjadi fokus. Anda boleh memilih warna yang akan digunakan untuk teks input semasa fokus.

en: When clicked the module will link to this URL.
ms: Apabila mengklik modul akan dihubungkan ke URL ini.

en: When clicked, this link will direct to the specified URL.
ms: Apabila diklik, pautan ini akan menghala ke URL yang ditentukan.

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
ms: Apabila diaktifkan, warna latar akan di tambah di sebalik teks slaider agar mudah dibaca di atas imej latar.

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
ms: Apabila diaktifkan, warna tindihan yang dikehendaki akan ditambah di atas imej latar anda dan di sebalik isi kandungan slaider.

en: When enabled, any existing preset class will be removed when applying the preset
ms: Apabila didayakan, sebarang kelas pratetap sedia ada akan dibuang apabila menggunakan pratetap

en: When enabled, only replace values in fields that have the same type as the source field. When disabled, replace matching values in any field type.
ms: Apabila didayakan, hanya gantikan nilai dalam medan yang mempunyai jenis yang sama seperti medan sumber. Apabila dilumpuhkan, gantikan nilai yang sepadan dalam mana-mana jenis medan.

en: When enabled, this will add a custom icon within the button.
ms: Apabila diaktifkan, ini akan menambah ikon tersuai dalam butang.

en: When enabled, this will force your image to extend 100% of the width of the column it's in.
ms: Apabila diaktifkan, ini akan memaksa imej anda untuk memanjangkan 100% lebar lajur ia masuk.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
ms: Apabila anda menyimpan susun atur ke Divi Cloud, ia akan tersedia pada setiap laman web yang anda bina.

en: Whether or not the First Name field should be included in the opt-in form.
ms: Sama ada atau tidak bidang Nama Pertama harus dimasukkan dalam bentuk ikut serta.

en: Whether or not the Last Name field should be included in the opt-in form.
ms: Sama ada atau tidak bidang Nama Akhir harus disertakan dalam bentuk opt-in.

en: Whether or not the Name field should be included in the opt-in form.
ms: Sama ada medan Nama perlu disertakan dalam borang ikut serta atau tidak.

en: Whether or not to show pagination for the gallery.
ms: Sama ada hendak memaparkan penomboran halaman untuk galeri atau tidak.

en: Whether or not to show the title and caption for images (if available).
ms: Tunjuk atau tidak tunjukkan tajuk dan kapsyen imej (jika ada).

en: Whether or not to use a 3rd-party spam protection service like Google reCAPTCHA.
ms: Sama ada hendak menggunakan perkhidmatan perlindungan spam pihak ketiga seperti Google reCAPTCHA atau tidak.

en: Whether or not to use a single Name field in the opt-in form.
ms: Sama ada atau tidak menggunakan medan Nama tunggal dalam bentuk opt-in.

en: Whether to exclude the current post from results (used when query_type is post_type, except for attachments)
ms: Sama ada mengecualikan kiriman semasa daripada hasil (digunakan apabila query_type ialah post_type, kecuali untuk lampiran)

en: Whether to ignore sticky posts in results order (used only when query_type is post_type and post_type is post)
ms: Sama ada mengabaikan kiriman lekit dalam susunan hasil (digunakan hanya apabila query_type ialah post_type dan post_type ialah post)

en: While Editing Element
ms: Semasa Mengedit Elemen

en: While In Builder
ms: Semasa Dalam Pembina

en: Widescreen
ms: Skrin Lebar

en: Widget Area
ms: Ruangan Widget

en: Width
ms: Lebar Maksimum

en: Wireframe Mode
ms: Mod Wireframe

en: Wireframe View
ms: Pandangan Rangka Dawai

en: Wireframe, Desktop, Tablet, Phone, Click Mode, Grid Mode, Hover Mode, Zoom
ms: Wireframe, Desktop, Tablet, Telefon, Mod Klik, Mod Grid, Mod Hover, Zum

en: Woo Cart Products
ms: Produk Woo Cart

en: Woo Cart Totals
ms: Jumlah Woo Cart

en: Woo Checkout Billing
ms: Pengebilan Woo Checkout

en: Woo Checkout Details
ms: Butiran Woo Checkout

en: Woo Checkout Information
ms: Maklumat Woo Checkout

en: Woo Checkout Payment
ms: Pembayaran Woo Checkout

en: Woo Checkout Payment module can be used on a page and cannot be previewed.
ms: Modul pembayaran Woo Checkout hanya boleh digunakan pada halaman dan tidak boleh dipratonton.

en: Woo Checkout Shipping
ms: Penghantaran Woo Checkout

en: Woo Cross Sells
ms: Woo Cross Menjual

en: Woo Notice
ms: Notis Woo

en: Woo Product Add To Cart
ms: Produk Woo Tambah Ke Troli

en: Woo Product Description
ms: Penerangan Produk Woo

en: Woo Product Gallery
ms: Galeri Produk Woo

en: Woo Product Images
ms: Imej Produk Woo

en: Woo Product Information
ms: Maklumat Produk Woo

en: Woo Product Meta
ms: Meta Produk Woo

en: Woo Product Price
ms: Harga Produk Woo

en: Woo Product Rating
ms: Penilaian Produk Woo

en: Woo Product Reviews
ms: Ulasan Produk Woo

en: Woo Product Stock
ms: Stok Produk Woo

en: Woo Product Tabs
ms: Tab Produk Woo

en: Woo Product Title
ms: Tajuk Produk Woo

en: Woo Product Upsell
ms: Jualan Produk Woo

en: Woo Product Upsells
ms: Upsell Produk Woo

en: Woo Products
ms: Produk Woo

en: Woo Related Products
ms: Produk berkaitan Woo

en: WooCommerce must be active for this module to appear
ms: WooCommerce mesti aktif agar modul ini dipaparkan

en: WordPress image size to use for thumbnails (e.g., thumbnail, medium, large, full).
ms: Saiz imej WordPress untuk digunakan bagi lakaran kecil (cth., thumbnail, medium, large, full).

en: Would you like to save these fonts and colors for future Divi AI layouts?
ms: Adakah anda ingin menyimpan fon dan warna ini untuk reka letak Divi AI pada masa hadapan?

en: Would you like to update this attribute in all of these presets as well?
ms: Adakah anda mahu mengemas kini atribut ini dalam semua pratetap ini juga?

en: Wrap
ms: Balut

en: Wrap Reverse
ms: Balut Songsang

en: Write & Replace
ms: Tulis & Ganti

en: Write Automatically
ms: Tulis Secara Automatik

en: Write With AI
ms: Tulis Dengan AI

en: Write free-form css using the keyword %s to target this module. i.e. %s
ms: Tulis CSS bentuk bebas menggunakan kata kunci %s untuk menyasarkan modul ini. cth. %s

en: X Profile Url
ms: URL Profil X

en: X-Height (ex)
ms: Ketinggian X (ex)

en: X-Ray Mode
ms: Mod X-Ray

en: Year: %s
ms: Tahun: %s

en: Yes
ms: Ya

en: Yes Please!
ms: Ya sila!

en: You Have Unsaved Changes
ms: Anda Mempunyai Perubahan Yang Belum Disimpan

en: You are about to delete a global layout. This will disconnect all templates that use this global layout and duplicate it in place. Are you sure you wish to continue?
ms: Anda akan memadamkan susun atur global. Tindakan ini akan memutuskan sambungan semua templat yang menggunakan susun atur global ini dan menduplikasikannya di tempat asal. Adakah anda pasti mahu meneruskan?

en: You can add borders to any element, customize their appearance and assign unique styles to each edge.
ms: Anda boleh menambah sempadan kepada mana-mana unsur, menyesuaikan penampilan mereka dan menetapkan gaya yang unik untuk setiap tepi.

en: You can find your API Key <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank" rel="noreferrer">here</a>.
ms: Anda boleh mencari Kunci API anda <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank" rel="noreferrer">di sini</a>.

en: You can pick unique background colors for toggles when they are in their open and closed states. Choose the closed state background color here.
ms: Anda boleh memilih warna latar belakang yang unik untuk togol apabila mereka berada dalam keadaan terbuka dan tertutup. Pilih warna latar belakang negeri tertutup di sini.

en: You can pick unique background colors for toggles when they are in their open and closed states. Choose the open state background color here.
ms: Anda boleh memilih warna latar belakang yang unik untuk togol apabila mereka berada dalam keadaan terbuka dan tertutup. Pilih warna latar belakang negeri terbuka di sini.

en: You can pick unique text colors for toggle titles when they are open and closed. Choose the closed state title color here.
ms: Anda boleh memilih warna teks yang unik untuk gelaran bertukar apabila mereka dibuka dan ditutup. Pilih warna judul negeri tertutup di sini.

en: You can pick unique text colors for toggle titles when they are open and closed. Choose the open state title color here.
ms: Anda boleh memilih warna teks yang unik untuk gelaran bertukar apabila mereka dibuka dan ditutup. Pilih warna tajuk negeri terbuka di sini.

en: You cannot use `divi` namespace. `divi` namespace is reserved for built-in module that is authored by Elegant Themes.
ms: Anda tidak boleh menggunakan namespace `divi`. Namespace `divi` dikhaskan untuk modul terbina dalam yang dihasilkan oleh Elegant Themes.

en: You do not have permission to access this Theme Builder page.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk mengakses halaman Theme Builder ini.

en: You do not have permission to create posts of this type.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk mencipta siaran jenis ini.

en: You do not have permission to duplicate this post.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk menduplikasi siaran ini.

en: You do not have permission to edit one or more posts.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk mengedit satu atau lebih siaran.

en: You do not have permission to edit this post.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk mengedit siaran ini.

en: You do not have permission to reorder posts of this type.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk menyusun semula siaran jenis ini.

en: You do not have permission to trash this post.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk memindahkan siaran ini ke tong sampah.

en: You do not have sufficient permissions to modify this category.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk mengubah suai kategori ini.

en: You do not have sufficient permissions to modify this tag.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk mengubah suai tag ini.

en: You do not have sufficient permissions to modify this taxonomy term.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk mengubah suai istilah taksonomi ini.

en: You don't have sufficient permissions to access this content.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk mengakses kandungan ini.

en: You entered the wrong number in captcha.
ms: Anda memasukkan nombor yang salah dalam captcha.

en: You have not saved any items to your Divi Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
ms: Anda belum menyimpan sebarang item ke Pustaka Divi anda. Setelah item disimpan ke pustaka anda, ia akan dipaparkan di sini untuk penggunaan mudah.

en: You may be interested in&hellip;
ms: Anda mungkin berminat dengan&hellip;

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
ms: Anda mesti %1$slog masuk%2$s untuk menyiarkan ulasan.

en: You must be a human to submit this form.
ms: Anda mesti manusia untuk menghantar borang ini.

en: You must be logged in to checkout.
ms: Anda mesti log masuk untuk membuat pembayaran.

en: You've made changes to the <strong>%1$s</strong> Group preset settings. This will affect all <strong>%1$s</strong> Groups across your entire site. Do you wish to proceed?
ms: Anda telah membuat perubahan pada tetapan pratetap Kumpulan <strong>%1$s</strong>. Ini akan menjejaskan semua Kumpulan <strong>%1$s</strong> di seluruh tapak anda. Adakah anda mahu meneruskan?

en: You've made changes to the <strong>%1$s</strong> Module preset settings. This will affect all <strong>%1$s</strong> Modules across your entire site. Do you wish to proceed?
ms: Anda telah membuat perubahan pada tetapan pratetap Modul <strong>%1$s</strong>. Ini akan menjejaskan semua Modul <strong>%1$s</strong> di seluruh tapak anda. Adakah anda mahu meneruskan?

en: Your Dynamic Post Title Will Display Here
ms: Tajuk Pos Dinamik Anda Akan Dipaparkan Di Sini

en: Your Existing Pages
ms: Halaman Sedia Ada

en: Your Save Has Failed
ms: Simpanan Anda Gagal

en: Your Saved Layouts
ms: Muat Naik Susun Atur

en: Your Title Goes Here
ms: Tajuk Anda Di Sini

en: Your cart is currently empty.
ms: Troli anda kosong buat masa ini.

en: Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
ms: Kandungan anda di sini. Edit atau buang teks ini secara sebaris atau dalam tetapan Kandungan modul. Anda juga boleh menggayakan setiap aspek kandungan ini dalam tetapan Reka Bentuk modul dan juga gunakan CSS tersuai pada teks ini dalam tetapan Lanjutan modul.

en: Your dynamic author bio will display here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.
ms: Bio penulis dinamik anda akan dipaparkan di sini. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.

en: Your dynamic category description will display here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.
ms: Penerangan kategori dinamik anda akan dipaparkan di sini. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.

en: Your dynamic post excerpt will display here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.
ms: Petikan pos dinamik anda akan dipaparkan di sini. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.

en: Your order
ms: Pesanan anda

en: Your page contains changes that have not been saved. If you close the builder without saving, these changes will be lost. If you would like to leave the builder and save all changes, please select <strong>Save & Exit</strong>. If you would like to discard all recent changes, choose <strong>Discard & Exit</strong>.
ms: Laman anda mengandungi perubahan yang tidak disimpankan. Jika anda menutup pembina tanpa menyimpan, perubahan ini akan hilang. Jika anda ingin keluar daripada pembina dan menyimpan semua perubahan, sila pilih <strong>Simpan & Keluar</strong>. Jika anda ingin membuang kesemua perubahan terkini, pilih <strong>Buang & Keluar</strong>.

en: Your rating
ms: Penilaian anda

en: Your review
ms: Ulasan anda

en: Your session has ended. Please log in again, refresh this tab, and retry export.
ms: Sesi anda telah tamat. Sila log masuk semula, muat semula tab ini, dan cuba eksport sekali lagi.

en: Z Index
ms: Indeks Z

en: Zero-width (ch)
ms: Lebar sifar (ch)

en: Zoom
ms: Zum Keluar

en: Zoom Icon Color
ms: Warna Ikon Zoom

en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Zoom to 25%
ms: Zum ke 25%

en: Zoom to 50%
ms: Zum ke 50%

en: Zoom to 75%
ms: Zum ke 75%

en: \"Build From Scratch\" loads a pre-built WooCommerce page layout, with which you build on when the Divi Builder is enabled. \"Default\" option lets you use default WooCommerce page layout.
ms: \"Bina Dari Awal\" memuatkan susun atur halaman WooCommerce prabina, yang boleh anda bina di atasnya apabila Divi Builder didayakan. Pilihan \"Lalai\" membolehkan anda menggunakan susun atur halaman WooCommerce lalai.

en: bottom
ms: bawah

en: by
ms: oleh

en: by
ms: oleh

en: by %s
ms: oleh %s

en: center
ms: tengah

en: close Modal
ms: Tutup Modal

en: color
ms: warna

en: colors
ms: warna

en: comments
ms: komen

en: contains
ms: Latar:

en: cookie
ms: biskut

en: cookie with
ms: kuki dengan

en: css var
ms: var CSS

en: custom field
ms: medan tersuai

en: default
ms: lalai

en: delay
ms: kelewatan

en: does not contain
ms: mengandungi

en: does not equal
ms: ia tidak sama

en: e.g., 3n+1
ms: cth., 3n+1

en: elect a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
ms: Pilih kawasan widget yang anda ingin paparkan. Anda boleh mencipta kawasan widget baharu dalam tab Appearance > Widgets.

en: enter a %s
ms: masukkan %s

en: equals
ms: sama

en: fonts
ms: fon

en: has been added to cart.
ms: telah ditambah ke troli.

en: has no value
ms: tidak mempunyai nilai

en: image
ms: imej

en: images
ms: imej

en: invalid payment method
ms: kaedah pembayaran tidak sah

en: is any value
ms: adalah sebarang nilai

en: is empty
ms: kosong

en: is equal to
ms: adalah sama dengan

en: is greater than
ms: lebih besar dari

en: is less than
ms: kurang dari

en: is not empty
ms: tidak kosong

en: is not equal to
ms: tidak sama dengan

en: left
ms: kiri

en: links
ms: pautan

[ctx: number of comments]
en: %s Comment | %s Comments
ms[0]: %s Komen
ms[1]: %s Komen

en: numbers
ms: nombor

en: product is in stock
ms: produk ada dalam stok

en: product is out of stock
ms: produk kehabisan stok

en: reCAPTCHA v3 returns a score between 0 and 1 where 1 is very likely a good interaction, and 0 is very likely a bot. With this setting you can choose the minimum score that should be considered a good interaction.
ms: reCAPTCHA v3 mengembalikan skor antara 0 dan 1 di mana 1 berkemungkinan besar interaksi yang baik, dan 0 berkemungkinan besar bot. Dengan tetapan ini anda boleh memilih skor minimum yang harus dianggap sebagai interaksi yang baik.

en: read more
ms: baca lagi

en: read more...
ms: baca lagi...

en: right
ms: kanan

en: select a %s
ms: pilih %s

en: string
ms: rentetan

en: terms data cannot be empty.
ms: Data terma tidak boleh kosong.

en: text
ms: teks

en: times
ms: kali

en: to clear your search filters.
ms: untuk kosongkan penapis carian anda.

en: top
ms: atas

en: upload an %s
ms: muat naik %s

en: url
ms: URL

en: value
ms: nilai

en: {{entity}} Offset
ms: Ofset {{entity}}

en: {{entity}} Per Page
ms: {{entity}} Per Halaman

en: « Older Entries
ms: « Entri Lebih Lama
